dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 148
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    PC,prąd ok ale gaz...?? Koszt inwestycji porównywalny z węglem koszt eksploatcji dużo wyższy......
    ....ale na pewno nie gaz który mam w drodze
    Przy Twoim zużyciu węgla /2 tony/ różnica pomiędzy gazem ziemnym a ekogrochem wyjdzie poniżej 100 zł/miesiąc.
    Pytanie czy za takie pieniądze warto się p..rzyc z węglem, nawet jeśli jak piszesz "roboty i syfu takiego strasznego z tego niema".

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Zdecydowanie tak za 100zł warto. zasypać kibel 2-4razy kibel w sezonie i wynieść popiół 3-8 razy przeczyścić kocioł przy zasypie po robocie przejechać mopem. W okresie letnim pewnie kosz podobny.
    Najważniejsze że średnio miesięczny koszt utrzymania domu zamyka się w ok600zł (ogrzewanie, prąd, woda, ubezpiecznie, ochrona, śmieci, internet) I za bardzo nie wiem jak zejść niżej
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 22-04-2017 o 10:39
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Pomysły.
    - zarobić,
    - 500+,
    - nastawić się psychicznie, że 800 zł/m-c kosztuje eksploatacja mieszkania ok. 50 m2 tuż obok ble ble ble i się cieszyć,
    - pogodzić się z faktem, że przy kosztach eksploatacji za co i cwu rzędu 1 700 - 1 800 zł/rok i zmniejszeniu ich nawet o 50% żadna inwestycja nie ma szans zwrotu.

    PS. Co do węglosyfu. Mnie, żadna siła nie byłaby w stanie zmusić do obsługi nawet za 150 zł/m-c, ale to już kwestia podejścia do życia.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    PC,prąd ok ale gaz...??
    Choćby dla wygody. Teraz też, zamiast gazu wybrałbym prąd, ale w życiu nie węgiel....

    Zresztą, skoro za gaz na ogrzewanie (430m3 )wydaję jakieś 900zł rocznie, to węglem opaliłbym może za 600zł, co daje całe 25zł więcej.

    W większych domach, niech będzie to 50zł....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 22-04-2017 o 11:06
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Pomysły.
    - zarobić,
    - 500+,
    - nastawić się psychicznie, że 800 zł/m-c kosztuje eksploatacja mieszkania ok. 50 m2 tuż obok ble ble ble i się cieszyć,
    - pogodzić się z faktem, że przy kosztach eksploatacji za co i cwu rzędu 1 700 - 1 800 zł/rok i zmniejszeniu ich nawet o 50% żadna inwestycja nie ma szans zwrotu.

    PS. Co do węglosyfu. Mnie, żadna siła nie byłaby w stanie zmusić do obsługi nawet za 150 zł/m-c, ale to już kwestia podejścia do życia.
    Niewiele tu zrozumiałem ale to chyba przez anginę i temperaturę.
    Założenie było że dom musi być tańszy od bloku i jest
    Zamiast mieszkania 50m2 za 800
    wolę dom o łącznej powieżchni 190+ strych i działka 1950m2 za 600z haczykiem
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 22-04-2017 o 12:35
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Przy Twoim zużyciu węgla /2 tony/ różnica pomiędzy gazem ziemnym a ekogrochem wyjdzie poniżej 100 zł/miesiąc.
    Pytanie czy za takie pieniądze warto się p..rzyc z węglem, nawet jeśli jak piszesz "roboty i syfu takiego strasznego z tego niema".
    Pewno, że nie warto ale domyślam się że to było pytanie retoryczne

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Każdy liczy swoją chatą. A komfort gazu osiągniesz przy prądzie jak i PC. Jak dla mnie obsługa węgla nie jest straszna ozywiście też wolał bym PC. Podczas budowy popełniłem wiele błędów ale uważam że gaz byłby kolejnym błędem.
    Z tego co pamiętam rustin ma budę podobną do mojej może trochę gorzej ocieploną i beż przygotowania pod WM. Okres zimowy CO i CWU to jakieś 1500zł za jakieś 10000kwh(po uwzględnieniu sprawności założyłem 70%) Przy gazie wyszło by ok 2300-2500. Więc dla mnie warto
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #48

    Domyślnie

    A ja za kWh płacę około 8gr.
    jasne, jak będziesz miał w chacie 18 stopni ciepła to zapłacisz jeszcze mniej
    Jak ci dupa przymarznie i żonka się w końcu zbuntuje to jej dogrzejesz kominkiem

    Koszty przecież zależą też od temperatury w domu jaką chce się osiągnąć.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zdecydowanie tak za 100zł warto. zasypać kibel 2-4razy kibel w sezonie i wynieść popiół 3-8 razy przeczyścić kocioł przy zasypie po robocie przejechać mopem. W okresie letnim pewnie kosz podobny.
    Najważniejsze że średnio miesięczny koszt utrzymania domu zamyka się w ok600zł (ogrzewanie, prąd, woda, ubezpiecznie, ochrona, śmieci, internet) I za bardzo nie wiem jak zejść niżej
    A nie prościej te 100 zł gdzieś zaoszczędzić tudzież dorobić? Mnie na palenie w paleniskach nikt nie namówi a palić umiem bo od 4 klasy podstawówki paliłem w piecach , wyklejałem paleniska i czyściłem piece i kominy (never again ) ale zamiast używać ręce do optymalizacji kosztów używam głowy jestem bardziej inteligentny niż zręczny najwyraźniej i skromny .w gratisie. Poza tym teraz masz siłę użerać się z tym kotłem ale wystarczy wypadek operacja i niczego łącznie ze szklanka nie wolno podnosić i co wtedy? Z resztą starość też nie będzie w sferze dalekiej przyszłości i kiedyś znienacka przyjdzie.


    Za moje 130m2 płacę za ogrzewanie konwektorami elektrycznymi około 1200 zł rocznie zamiast żyłować zużycie i cudować zmieniłem dostawce prądu i koszty spadły, koszt żaden no może jednego listu poleconego i trochę czasu na analizę i właściwą decyzję i co najważniejsze olanie debili-doradców z cyklu o "jezu prądem to drogo"

    BTW poza tym mój koszt miesięczny utrzymania domu pod Warszawą (2 osoby) wynosi obecnie ok 309 zł (2016 rok)
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 22-04-2017 o 12:13

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Pomysły.
    - zarobić,
    - 500+,
    - nastawić się psychicznie, że 800 zł/m-c kosztuje eksploatacja mieszkania ok. 50 m2 tuż obok ble ble ble i się cieszyć,
    - pogodzić się z faktem, że przy kosztach eksploatacji za co i cwu rzędu 1 700 - 1 800 zł/rok i zmniejszeniu ich nawet o 50% żadna inwestycja nie ma szans zwrotu.

    PS. Co do węglosyfu. Mnie, żadna siła nie byłaby w stanie zmusić do obsługi nawet za 150 zł/m-c, ale to już kwestia podejścia do życia.
    dokładnie

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    jasne, jak będziesz miał w chacie 18 stopni ciepła to zapłacisz jeszcze mniej
    Jak ci dupa przymarznie i żonka się w końcu zbuntuje to jej dogrzejesz kominkiem

    Koszty przecież zależą też od temperatury w domu jaką chce się osiągnąć.
    Nie rozumiem wypowiedzi i to ma wspólnego z wyrwanym z kontekstu i zacytowanym kawałkiem???

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @gaweł
    1. Zaoszczędzić już się nie da przynajmniej małym kosztem (PV, Dokończenie reku, płyty pir na podłogę stryszku)
    2 mam 34 lata więc do starości trochę
    3Wypadek może się każdemu zdarzyć a wtedy z kasą będzie krucho więc kij ma dwa końce( to nie jest na tyle ciężkie i skomplikowane aby kobieta nie mogła tego obsłużyć) Zresztą każdy rozsądny powinien być gotowy finansowo na taką ewentualność.
    4.Po śmierci kotła nie planuję powtórki (PC lub prąd po jakichś upgreydach domu) Instalacja jest pod to gotowa

    Wychodzę z założenia czego nie wydam to itak zasila rezerwy wiec te 100zł to dużo(każdy grosz trzeba dusić)
    Jak negocjowałem teraz umowę z Solidem to 10min facet mi pierdzielił ż eto tylko 5zł(netto) a ja mówię że przez cał rok to mi daje 1,5mc CWU mówi że gdybym tak dusił kasę to nie miał by Domu tylko klitę w bloku aja gdybym nie dusił to bym tego domu nie miał i wydusiłem swoje.

    Jak rezerwy przekraczają jakąś granicę to należy je inwestować.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 22-04-2017 o 12:32
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @gaweł
    1. Zaoszczędzić już się nie da przynajmniej małym kosztem (PV, Dokończenie reku, płyty pir na podłogę stryszku)
    2 mam 34 lata więc do starości trochę
    3Wypadek może się każdemu zdarzyć a wtedy z kasą będzie krucho więc kij ma dwa końce( to nie jest na tyle ciężkie i skomplikowane aby kobieta nie mogła tego obsłużyć) Zresztą każdy rozsądny powinien być gotowy finansowo na taką ewentualność.
    4.Po śmierci kotła nie planuję powtórki (PC lub prąd po jakichś upgreydach domu) Instalacja jest pod to gotowa

    Wychodzę z założenia czego nie wydam to itak zasila rezerwy wiec te 100zł to dużo(każdy grosz trzeba dusić)
    Jak negocjowałem teraz umowę z Solidem to 10min facet mi pierdzielił ż eto tylko 5zł(netto) a ja mówię że przez cał rok to mi daje 1,5mc CWU mówi że gdybym tak dusił kasę to nie miał by Domu tylko klitę w bloku aja gdybym nie dusił to bym tego domu nie miał i wydusiłem swoje.

    Jak rezerwy przekraczają jakąś granicę to należy je inwestować.
    Mnie się też tak zdawalo 14 lat temu jak się wprowadzałem i miałem 32 lata , ateraz mam do 50 bliżej niz dalej. Jak wypadek będzie to z kasą dlaczego ma być krucho? Nie mów że sie nie ubezpieczasz bo to nie ryzyko tylko głupota. A co do założenia że żona będzie paliła daruj sobie jaką masz gwarancję że się ona nie zmieni i nadal będzie twoją żoną albo ty nie zmienisz zdania? Ja mam pewność bo była żona dostała kopa w dupę i dom jest mój , umiesz liczyć licz na siebie.

    Ta wymiana kotła może się przyspieszyć gdyż gminy dokładają pieniądze do PC są fajne programy oby PIS nie spieprzył stosunków z UE to na pewno się załapiesz. Z resztą to kwestia dzie mieszkasz i po ile jest u Ciebiie drewno może ci się opłaca palić np drewnem a moze i wegiel jest tanszy. A co do bloku to sie podpisuję rekami i nogą pod tym co napisałeś o mieszkaniu w sory za porównaniu czworaku.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 22-04-2017 o 12:39

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mnie się też tak zdawalo 14 lat temu jak się wprowadzałem i miałem 32 lata , ateraz mam do 50 bliżej niz dalej. Jak wypadek będzie to z kasą dlaczego ma być krucho? Nie mów że sie nie ubezpieczasz bo to nie ryzyko tylko głupota. A co do założenia że żona będzie paliła daruj sobie jaką masz gwarancję że się ona nie zmieni i nadal będzie twoją żoną albo ty nie zmienisz zdania? Ja mam pewność bo była żona dostała kopa w dupę i dom jest mój , umiesz liczyć licz na siebie.
    Z kaś będzie krucho bo zmieni się układ sił. Odszkodowanie i rezerwy to nie wszystko.
    Liczę na siebie i jestem ubezpieczony. A kocioł odwali kitę to się go zmieni mam nadzieję że pochodzi min 10 lat staram się dbać.
    Twoim tokiem myślenia powinienem zakładać odrodzenie III rzeszy lub atak ufo ( co nie zmienia faktu że zapas żywności trzeba mieć na minimum 2 tygodnie i alternatywne ujęcie wody, zapas opału )
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie rozumiem wypowiedzi i to ma wspólnego z wyrwanym z kontekstu i zacytowanym kawałkiem???
    nie jesteś jedyny. Faceci najczęściej maja problem ze zrozumieniem pojęcia "ciepło w domu". Koszty są najważniejsze. Niskie koszty.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Z kaś będzie krucho bo zmieni się układ sił. Odszkodowanie i rezerwy to nie wszystko.
    Liczę na siebie i jestem ubezpieczony. A kocioł odwali kitę to się go zmieni mam nadzieję że pochodzi min 10 lat staram się dbać.
    Twoim tokiem myślenia powinienem zakładać odrodzenie III rzeszy lub atak ufo ( co nie zmienia faktu że zapas żywności trzeba mieć na minimum 2 tygodnie i alternatywne ujęcie wody, zapas opału )
    Ja się nie obawiam zdarzeń na które nie mam wpływu chodziło mi raczej o ułomność i największe ryzyko związane z czynnikiem ludzkim. A kocioł spokojnie nic się z nim nie stanie uwierz mi .

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja się nie obawiam zdarzeń na które nie mam wpływu chodziło mi raczej o ułomność i największe ryzyko związane z czynnikiem ludzkim. A kocioł spokojnie nic się z nim nie stanie uwierz mi .
    hm z tym zapasem żywności aż tyle nie mam ale nalewki to bym pewnie spijał z miesiąc albo i dłużej

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    nie jesteś jedyny. Faceci najczęściej maja problem ze zrozumieniem pojęcia "ciepło w domu". Koszty są najważniejsze. Niskie koszty.
    Jak to jest że ja siedzę w domu na gaciach i podkoszulku a kobieta pod kocem a na parterze 23*C. gdzie jest granica??

    PS, Nie teraz chory jestem
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 22-04-2017 o 12:53
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja się nie obawiam zdarzeń na które nie mam wpływu chodziło mi raczej o ułomność i największe ryzyko związane z czynnikiem ludzkim. A kocioł spokojnie nic się z nim nie stanie uwierz mi .
    Odbiegamy od tematu
    Poprostu uważam że gaz jest najgorszym z możliwych wyjść i takie jest moje zdanie. Amen
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jak to jest że ja siedzę w domu na gaciach i podkoszulku a kobieta pod kocem a na parterze 23*C. gdzie jest granica??
    i pewnie jeszcze boi się poprosić Ciebie abyś nagrzał więcej bo awantura w chałupie gotowa ...

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony