dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomasz 83

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie Instalacja na dzialce - prośba o komentarz

    Witam wszystkich specjalistów,

    Mam taki problem: Na mojej działce chciałbym wykonać instalację elektryczną. Rzeczy, które chciałbym wykonać to:
    1. Przedłużyć kabel do domku (aktualnie jest zbyt krótki).
    2. Rozdzielić prąd na 4 różne odbiorniki prądu.

    Wszystkie przedłużenia chciałbym wykonać za pomocą kostek Wago. Do przedłużenia kabla kostka 2 wejściowa (wszystko zabezpieczone w szczelnej obudowie), a do rozdziału na 4 różne odbiorniki kostka z 5 wejściami.
    Proszę o informację, czy schemat z załączonego obrazka ma sens? Dodam, że do działki doprowadzony jest kabel 2 żyłowy.
    Dziękuję za info zwrotne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	59,2 KB
ID:	386968  

  2. #2

    Domyślnie

    O jakiej instalacji mówisz ? masz instalację na prąd stały na działce ? czy masz na myśli jakąś inną ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomasz 83

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    O jakiej instalacji mówisz ? masz instalację na prąd stały na działce ? czy masz na myśli jakąś inną ?
    ...mam oczywiście na myśli napięcie 230 V. Są to zwyczajne ogródki działkowe.

  4. #4

    Domyślnie

    Rysunek sugerował co innego . Zabawa w rozdział instalacji nie jest taka prosta, nie piszesz co chcesz podłączyć ? Proponowałbym zlecić to elektrykowi.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomasz 83

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    ...dokładnie napisałem, co chciałbym zrobić. Po pierwsze przedłużyć kabel, a po drugie rozdzielić go na 4 odbiorniki (np. gniazdka).
    Oczywiście, ze najlepiej będzie zlecenie tego specjaliście, jednak proszę o sugestie, czy rozwiązanie, które zaproponowałem ma sens

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony