dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ataszl19

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie TEMPERATURA ZGRZEWARKI DO RUR PP

    Witam !
    Kupiłem właśnie zgrzewarkę do rur o mocy 2450 W z regulowanym termostatem do 300 stopni. Do tej pory pożyczałem zgrzewarkę bez regulowanego termostatu i nie miałem problemu. Proszę o podpowiedz doświadczonych kolegów jaką nastawić temperaturę, jeżeli zazwyczaj zgrzewam rury i złączki fi 20mm i 25mm . Czy przy większych rozmiarach podnieść temperaturę ?
    ataszl19

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    na priv masz odpowiedz

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli to tania, chińska zgrzewarka, to po prostu ustaw temperaturę na max i do średnicy zgrzewanej rury dobieraj czas grzania, termostatem na takich badziewiach nie ma się co przejmować bo i tak kłamie.

    Ja przy swojej zgrzewarce 1800W przy ustawionej temperaturze na maksa (czyli też 300 stopni) rury fi20 grzałem 5-6 sekund, fi25 7-9 sekund, a fi32 około 10-12 sekund, u Ciebie te czasy będą pewnie odrobinkę krótsze.
    A jak przy pierwszych próbach ustawiłem temperaturę wg katalogu Wavina i grzałem wg ich tabeli czasów, to była tragedia - kształtki nie chciały się wcisnąć na kamienie, potem nie chciały z nich zleźć, wciskanie łączonych elementów - katorga.

    Poświęć po prostu kilka kolanek (albo jeszcze lepiej redukcji, bo przez nie ładnie widać, jaki zgrzew wyszedł od wewnątrz) i poćwicz na ścinkach rury, czas grzania musisz dobrać tak, żeby potem obie zgrzewane strony się w siebie wciskały bez konieczności używania końskiej siły, ale jednocześnie, żeby całość nie pływała na boki i nie formowała obwarzanka od wewnątrz (przynajmniej nie zbyt dużego, bo zwłaszcza przy małych średnicach rury zrobić zgrzew bez żadnego obwarzanka wewnątrz to już wyższa szkoła jazdy jest.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    pracowałem kiedyś w firmie produkującej takie zgrzewarki- temperatura zgrzewania PP powinna wynosić 270-280 st C.

    Pytanie, czy termometr jest dobrze skalibrowany- rozkład temperatur na kamieniach naprawdę może Dział techniczny przyprawić o palpitację serca...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSEXXX Zobacz post
    na priv masz odpowiedz


    forum jest po to aby pomagać oficjalnie a nie na priv

  6. #6

    Domyślnie

    A która bedzie lepsza 1100W czy 2100W.Czy chodzi tylko o czas grzania czy cos jeszcze_

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    czas grzania, jak robisz w garażu dla siebie może być słaba - ja mam 2,6 kW za około 130 z przesyłką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony