dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Quoozar

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie Zastąpienie papy membraną.

    Dzień Dobry,
    Kupiłem dom który posiada odeskowany dach przykryty papą. Lada dzień chcemy przykrywac go blachodachòwką i tutaj moje pytania... zostawić pape czy zastąpić ją membraną?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Zostawić papę.
    Membrana na deskach to jakieś kuriozum, wygodne dla wykonawców, wszak nie muszą wnosić i rozwijać ciężkich rolek papy.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Quoozar

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Zostawić papę.
    Membrana na deskach to jakieś kuriozum, wygodne dla wykonawców, wszak nie muszą wnosić i rozwijać ciężkich rolek papy.
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak też myślałem i tak zrobię.
    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Zostawić papę.
    Membrana na deskach to jakieś kuriozum, wygodne dla wykonawców, wszak nie muszą wnosić i rozwijać ciężkich rolek papy.
    A membrana to niby lekka? Ja położyłem o gramaturze 250g/m2.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A membrana to niby lekka?
    Jak nie wnosiłeś papy to nie wiesz. Rolka folii ma 75 m2 i jest lżejsza od rolki papy, która ma 7,5 m2. Ty jesteś zagorzałym zwolennikiem i orędownikiem folii (oczywiście masz do tego prawo) i to usprawiedliwia fakt, że nie dostrzegłeś tej różnicy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Ty jesteś zagorzałym zwolennikiem i orędownikiem folii (oczywiście masz do tego prawo) i to usprawiedliwia fakt, że nie dostrzegłeś tej różnicy. Pozdrawiam.
    Montowałeś swoim klientom membranę o gramaturze papieru do ksero - to było wygodne, i oczywiście się zemściło.
    Manewrowanie rolką Aqua Protect Metal (gramatura 500g/m2, 1,5m wysokości rolki) z pewnością nie jest łatwiejsze ani wygodniejsze od manewrowania metrową rolką papy.

    Powiedz, jaką najcięższą rolką membrany manewrowałeś?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Montowałeś swoim klientom membranę o gramaturze papieru do ksero - to było wygodne, i oczywiście się zemściło.
    Manewrowanie rolką Aqua Protect Metal (gramatura 500g/m2, 1,5m wysokości rolki) z pewnością nie jest łatwiejsze ani wygodniejsze od manewrowania metrową rolką papy.

    Powiedz, jaką najcięższą rolką membrany manewrowałeś?
    1. Chyba nie są potrzebne te wycieczki osobiste do Andrzeja - nie wiesz co gdzie i komu montował to się nie wypowiadaj.

    2. Sprawdź lepiej ile waży rolka papy - przykładowo 15 metrów i porównaj. A najlepiej to napisz co Ci wyszło z Twoich porównań.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    1. Chyba nie są potrzebne te wycieczki osobiste do Andrzeja - nie wiesz co gdzie i komu montował to się nie wypowiadaj.
    Sam wrzucał zdjęcia rozpadającej się membrany no name (na oko bardzo cienkiej) i pisał, że to jego dzieło na którym zraził się do membran. tutaj

    Z wycieczką osobistą to mój szanowny interlokutor wyjechał.

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    2. Sprawdź lepiej ile waży rolka papy - przykładowo 15 metrów i porównaj. A najlepiej to napisz co Ci wyszło z Twoich porównań.
    A konkretnie to która? Bo ja specjalnie różnicy w wadze tych, które przerzucałem nie widziałem (ok. 20kg) - a 1,5m vs 1m wysokości rolki mi różnicę robi.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-04-2017 o 22:36

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sam wrzucał zdjęcia rozpadającej się membrany no name (na oko bardzo cienkiej) i pisał, że to jego dzieło na którym zraził się do membran. tutaj
    I na tej podstawie wiesz już co człowiek zajmujący się dachami montował, a czego nie?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I na tej podstawie wiesz już co człowiek zajmujący się dachami montował, a czego nie?
    Na podstawie stwierdzenia, że rolka membrany jest łatwiejsza do manewrowania niż rolka papy. To podstawowa informacja na której bazuję. Tak, jak on twierdzi, że nie miałem w rękach rolki papy (nie wiem na jakiej podstawie wywnioskował - to IMO zwykła wycieczka personalna) tak ja twierdzę, że on nie miał w rękach rolki porządnej membrany - tyle, że ja mam taką podstawę, że miałem w rękach obydwie. Więc wiem, czym się łatwiej manewruje (BTW twierdzi, że od 7 lat nie montował membrany - więc wiedzę o membranach ma cokolwiek nie dzisiejszą, w linkowanym wątku wyrażał zaskoczenie, że są membrany z 12 miesięcznym czasem na osłonięcie przed UV, co dowodzi jego słabej znajomości dzisiejszych materiałów).

    Poza tym z uporem godnym lepszej sprawy szkaluje membrany podpierając się wieloletnim doświadczeniem, wrzucając zdjęcia, nie podając ani marki, ani modelu membrany która mu się rozpadła i musiał naprawiać.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-04-2017 o 23:59

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Instalowałem ostatnio okno w istniejącym dachu. ok 15 lat, krytym blachodachówką. Musiałem odkręcić kilka szar blachy. Widok straszny . Folia z górnej półki cała w strzępach. Właściciel załamany.Zbiera pieniążki . Czy "nowe" folie nie będą tak wyglądały po 15 latach? Kto to wie? Gwarancja- bzdura. A na pewno wiem , że papa na tekturze o gramaturze ok 400 będzie wyglądała jak nowa. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Quozzar - zostaw papę, ewentualnie dodaj kolejną warstwę, zależnie od stanu istniejącej papy. Ja mam deskowany dach pokryty papą a nad tym dachówka ceramiczna. Deskowanie i papowanie dachu było jedną z tych decyzji budowlanych z których jestem bardzo bardzo zadowolony ...

    ps.
    Nie wchodź w pseudo dywagacjeo wyższości jednego nad drugim jakie pojawiają się przy każdym prawie wątku
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sam wrzucał zdjęcia rozpadającej się membrany no name (na oko bardzo cienkiej) i pisał, że to jego dzieło na którym zraził się do membran. tutaj

    Z wycieczką osobistą to mój szanowny interlokutor wyjechał.



    A konkretnie to która? Bo ja specjalnie różnicy w wadze tych, które przerzucałem nie widziałem (ok. 20kg) - a 1,5m vs 1m wysokości rolki mi różnicę robi.

    bardzo słabe porównanie robisz - wybierasz papierową papę i super ekstra membrane. Papa jest o wile cięższa od membrany.


    A powiedz jeszcze jak często manewrowałeś rolkami papy i membrany na dachu, że stwierdzasz, że z jednym jest łatwiej niż z drugim?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...Poza tym z uporem godnym lepszej sprawy szkaluję membrany podpierając się wieloletnim doświadczeniem, wrzucając zdjęcia, nie podając ani marki, ani modelu membrany która mu się rozpadła i musiał naprawiać.
    Miarkuj swoje słowa albo przytocz moją wypowiedź, w której szkaluje membrany.
    Napisałem, że masz prawo być zwolennikiem i orędownikiem folii pozwól zatem, że ja mogę mieć zdecydowanie inne zdanie w tej kwestii. Nie stosuję folii i nie mam zamiaru ich stosować i nie muszę nikomu się z tego tłumaczyć. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na podstawie stwierdzenia, że rolka membrany jest łatwiejsza do manewrowania niż rolka papy. To podstawowa informacja na której bazuję. Tak, jak on twierdzi, że nie miałem w rękach rolki papy (nie wiem na jakiej podstawie wywnioskował - to IMO zwykła wycieczka personalna) tak ja twierdzę, że on nie miał w rękach rolki porządnej membrany - tyle, że ja mam taką podstawę, że miałem w rękach obydwie. Więc wiem, czym się łatwiej manewruje (BTW twierdzi, że od 7 lat nie montował membrany - więc wiedzę o membranach ma cokolwiek nie dzisiejszą, w linkowanym wątku wyrażał zaskoczenie, że są membrany z 12 miesięcznym czasem na osłonięcie przed UV, co dowodzi jego słabej znajomości dzisiejszych materiałów).

    Poza tym z uporem godnym lepszej sprawy szkaluje membrany podpierając się wieloletnim doświadczeniem, wrzucając zdjęcia, nie podając ani marki, ani modelu membrany która mu się rozpadła i musiał naprawiać.
    Może zamiast czepiać się innych dopilnuj swojej budowy bo znowu Ci membrany nie podkleją lub wróblówkę nie tak położą.

  16. #16

    Domyślnie

    Papa czy membrana, plyta czy fundamenty liniowe , silikat czy suporeks.
    Jak koncza sie argumenty to zaczynaja personalne wycieczki - podobnie jest w watkach o ogrzewaniu.
    Nie chce tu puszczac wazeliny, ale Andrzej i Jan siedza na forum kawal czasu i ich odpowiedzi sa merytoryczne i spojne - jeden i drugi ma cos w glowie i pojecie o swoim fachu. Nie wydaje mi sie, zeby cos mowili tylko dlatego ze im sie tak wydaje, bez poparcia doswiadczeniem.
    Ja mimo swojej niklej wiedzy z budownictwa doszedlem do wniosku, ze nowinki techniczne w wiekszosci sa do d£$%y i tylko ulatwiaja prace wykonawcy. Calosc ma pozwolic na wybudowanie domu szybko, z zalozeniem ze interesujemy sie tym co bedzie za 10 czy wiecej lat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony