dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grubs1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    8

    Domyślnie Przyłącze prądu przez sąsiednią działkę - problem

    WItam,

    Jetsem w trakcie załatwiania formalności związanych przyłączem energii elektrycznej do mojej działki. Właśnie otrzymałem z Energi propozycję umowy i kosztorys prac. Operator obliczył długość przyłącza na ok. 300 m, co oczywiście wiąże się z dodatkową opłatą za każdy metr powyżej 200 m kabla - w sumie ok. 3700 zł netto.

    Przyłącze można byłoby poprowadzić znacznie taniej, gdyby kabel przechodził przez sąsiednią działkę, której również jestem właścicielem. Wówczas długość wynosiłaby ok. 100 m, co oznacza, że musiałbym zapłacić ok. 400 zł netto.

    Kiedy poszedłem skonsultować sprawę do punktu obsługi przyłączeń, dowiedziałem się, że "Energa przez grunty się nie przekopuje i trzeba tę linię poprowadzić wzdłuż szlaku komunikacyjnego". Na nic moje tłumaczenia, że działka, przez którą możbaby poprowadzić kabel jest moją własnością i nie będzie żadnych problemów ze zgodą na przeprowadzenie prac.

    Czy ktoś z Was słyszał o takich praktykach? Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Dla mnie obecna propozycja umowy to zwykłe naciąganie.

    Marcin

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przyłącz najpierw pierwszą działkę (prąd do pompy studni głębinowej do podlewania ogródka) i druga zmieści się w 200m

    Co do prowadzenia - ZE zazwyczaj zleca projekt i budowę jakiejś małej firemce. To z nimi porozmawiaj, bo BOK czy nawet kierownik w ZE nie mają na to wpływu.

    Co do stawek, to do 200m płacisz ryczałt liczony tylko od mocy przyłączeniowej. Więc coś małą moc zamawiasz, jak 400zł ma kosztować przyłącz 100m
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-04-2017 o 12:04

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grubs1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    8

    Domyślnie

    To będzie domek letniskowy na zgłoszenie. Jeśli dobrze pamiętam (bo nie mam przed sobą dokumentów) zamówiłem 6,5 kW.

    Też słyszałem, że można będzie coś zdziałać na miejscu, gdy przyjedzie przedstawiciel firmy podwykonawczej, która wykona projekt przyłącza. Wolałbym jednak nie podpisywać umowy z ZE, nie mając takiej pewności.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony