dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Defro

  1. #1

    Domyślnie Defro

    Witam!
    Stoję przed wyborem kotła na pellet i zdecydowałem się już prawie na firmę Defro
    potrzebuję kotła o mocy 20 kW

    nie mogę się zdecydować pomiędzy tymi trzema kotłami
    1. Defro bioslim
    2. Defro sigma ekopell
    3. Defro Smart ekopell

    czy ktoś może mi wyjaśnić jaka różnica jest w tych modelach?
    jeżeli chodzi o bioslim to wiem że jest polecany do małych kotłowni ze względu na małe wymiary.
    Natomiast nie wiem czym różnią się dwa pozostałe kotły.
    Proszę o pomoc

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinkostka Zobacz post
    Witaj,
    Bioslim to kocioł z poziomym wymiennikiem i zbiornikiem na górze. Jest polecany do małych kotłowni gdzie nie mamy dużo miejsca na piec, zbiornik i worki z pelletem. Cenowo jest podobny do smarta. Bioslim jest ekologiczny - posiada 5 klase i Ecodesign.
    Smart to kocioł do niskich kotłowni posiada ceramike polepszającą spalanie i małe gabaryty. Posiada tylko 5 klase. Bo moc 20 kw nie ma ecodesignu.
    Sigma to większy brat Smarta. Posiada ekonomizery z tyłu, które można łatwo wyczyścić za pomocą "wajchy" z boku, półki ceramiczne i ogólnie jest to najlepszy wymiennik z podanej trójki. Posiada 5 klase, a moc 20 kW również Ecodesign.
    Palnik wszędzie ten sam Biopell 3 z automatycznym, mechanicznym czyszczeniem. We wszystkich 90% sprawności.
    Pozdrawiam
    Marcin
    I co Marcinku? Nadal udajesz, że twoja wiedza o kociołkach z "betoniarkarni" to tylko taki przypadek, czy może dalej liczysz na zatrudnienie w Rudzie S. ? Choćby za ciecia na wachtowni. Z prawem parkowania w ostatnim rzędzie na klepisku po prawej stronie dróżki, gdy się z normalnej drogi jedzie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    I co Marcinku? Nadal udajesz, że twoja wiedza o kociołkach z "betoniarkarni" to tylko taki przypadek, czy może dalej liczysz na zatrudnienie w Rudzie S. ? Choćby za ciecia na wachtowni. Z prawem parkowania w ostatnim rzędzie na klepisku po prawej stronie dróżki, gdy się z normalnej drogi jedzie.
    Proszę, jak szybko się okazało, że gostek udający naiwniaka, a reprezentujący firme z R.S. usunął swój wpis. Na szczęście jako dowód został on w moim cytacie.

  4. #4

    Domyślnie

    To chyba nie tak
    wpisów zakwitło dużo i pewnie admin posprzątał widząc o co chodzi.
    Jeden wyleciał całkiem a drugi dostał bana.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    To chyba nie tak
    wpisów zakwitło dużo i pewnie admin posprzątał widząc o co chodzi.
    Jeden wyleciał całkiem a drugi dostał bana.
    No to chwała adminowi. Aby tak jeszcze chciał wypirzyć cały wątek o spalaniu odpadow domowych kociołkach (tak dla dobra ludzkości), to bym mu i może jakiegoś "łyskacza" podesłał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony