dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie czy te liczniki zamocowano poprawnie? pomocy!

    Witam zlecilem hydraulikowi przestawienie licznikow na druga strone , przeniosl mi je troche wyzej , jako ze mieszkam na ostatnim pietrze nie mial innej mozliwosci zrobienia tego , podlaczyl mi w ten sposob rurki pert/al/pert firmy alpremium

    prosze pomozcie mi ocenic czy to jest poprawnie wykonane? czy one nie sa za mocno wygięte ? czy czysnienie wody nie bedzie za niskie i czy ona predzej czy pozniej nie strzeli na zgięciu? na koncu jest ona sciskana nie skrecana .

    pozdrawiam prosze o pomocKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18042777_2040461769331924_1968317287_o.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	387060

    prosze sie nie sugerowac , z tamtej strony bedzie wyciete okienko na drzwiczki rewizyjne

  2. #2

    Domyślnie

    Rurki pert mają określony promień gięcia zależny od średnicy, zerknij na stronie producenta. Przeważnie jest to 5xd
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Rurki pert mają określony promień gięcia zależny od średnicy, zerknij na stronie producenta. Przeważnie jest to 5xd

    w jaki sposob mam to sprawdzic? wiem tylko tyle co widac na zdjeciu

  4. #4

    Domyślnie

    No jak to jak ... na zdjęciu widać że są mocno wygięte i pewnie promień jest za mały ale nie są w wylewce i może nie zostały nadwyrężone więc nic im nie grozi. Zmierz średnicę i sprawdź jaki promień powinien być.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5

    Domyślnie

    sprawdziłem promień, powinien być tak jak Pan napisał 5x średnica rury. tylko, że dalej nie wiem jak mam sprawdzić czy ten promień jet odpowiedni

  6. #6

    Domyślnie

    No miarka w rękę i zmierzyć, średnica rurki to pewnie 20 mm więc promień minimalny to ok 100 mm. Ta po lewej wygląda w miarę dobrze ale ta po prawej trochę niepokojąco, jednak myślę że nic się nie będzie jej działo.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7

    Domyślnie

    średnica rury 16mm, domyślam się, że trzeba zmierzyć miarą tylko nie wiem w którym miejscu, nie jestem hydraulikiem nie znam się na tym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony