dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wybó kotła gazowego dwufunkcyjnego

    Dzień dobry forumowicze,

    Trapi mnie wybór kotła gazowego zapewne dwufunkcyjnego.
    Trochę danych: dom 108m sam parter. 20 grafitu na ścianach, 16 na podłodze i 25 na stropie. Ogrzewanie w 100% podłogówka tylko gaz. Okna 3 szyby. Dom w zachodniej, cieplejszej części Polski. Pobory to jedna łazienka i kuchnia. Do łazienki 5m do kuchni 6m. Dlatego moim wyborem byłby chyba kocioł 2F z wbudowanym zasobnikiem wody. I tutaj mam dylemat, bo jak jakiś kocioł jest dobry np.:
    https://ogrzewanie-domu.pl/pl/p/Saun...ns-F-30-B1/971
    ten ma dużą moc minimalną ( co jest chyba ważne przy domu z takimi parametrami - zależy mi, żeby piec chodził ciągle a nie taktował ). Ogólnie ten kocioł moim zdaniem ma tylko wadę z tą mocą minimalną. Fajne rozwiązanie to wymiennik płytowy.
    Drugi jaki biorę pod uwagę to:
    http://termotechnika.internetdsl.pl/...p?id_product=9
    Jednak do końca nie wiem jaki ma zasobnik wody. Czy ma płytowy czy wężownicowy czy wogóle go ma. Ciężko znaleźć informację. Za to modulacja wspaniała. Budżet mam około 8000 zł. Ewentualnie rozważę 1F, ale przy małej rodzinie 2+1 raczej nie ma to sensu.
    Czy ktoś z Was drodzy forumowicze posiada taki kocioł 2F z wbudowanym zasobnikiem? Może trafiliście na jakiś konkretniejszy ranking? Przed zakupem pierwszego wstrzymuje mnie tylko ta moc minimalna. Byłym wdzięczny za pomoc.

    Pozdrówki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Temat był juz wałkowany niedawno ale nie wiem jak go znaleźć.

    Na twoim miejscu nie ma w sumie wyboru jak najprostszy i najtańszy układ tzn:
    kocioł 1 f do podłogówki o małej mocy z dużą modulacja co najmniej od 2kw + proste sterowanie sterownikiem wewnętrznym umieszczonym np w salonie;
    do cuw podgrzewacz pojemnościowy gazowy np taki

    http://www.adamus.kqs.pl/index.php?k...sobniki-gazowe i tu z pojemnością bym nie przesadzał bo to wydajne i szybkie urządzenie cena ok 1,5 tys.

    Korzyści z tego takie że łatwiej i taniej dobrać urządzenia,
    zmniejszenie ryzyka awarii o 50%;
    cuw nawet w przypadku braku prądu o ile jest woda z wodociągu;
    mniejsze zużycie kotła co - praca tylko w sezonie grzewczym.

  3. #3

    Domyślnie

    No ok, ale nie lepiej rozwiązać tematu systemowo kocioł1F+zasobnik w pakiecie? Np. http://hydro-gaz.com.pl/produkt/1188...he-25-rsi.html + jakis mały zasobnik 80l? Interesuje mnie ekonomiczność rozwiązań. Bo Kotła 2F z małym wbudowanym zasobnikiem nie mogę znaleźć z odpowiednią mocą minimalną

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozioleczek4 Zobacz post
    No ok, ale nie lepiej rozwiązać tematu systemowo kocioł1F+zasobnik w pakiecie? Np. http://hydro-gaz.com.pl/produkt/1188...he-25-rsi.html + jakis mały zasobnik 80l? Interesuje mnie ekonomiczność rozwiązań. Bo Kotła 2F z małym wbudowanym zasobnikiem nie mogę znaleźć z odpowiednią mocą minimalną
    NIe bo nie sa produkowane i dlatego napisałem Ci rozwiązanie i tańsze i lepsze, dlaczego upierasz się na gorsze rozwianie??? a cena 8400 chyba ci się cos pogorszyło kocioł jednofunkcyjny od 2,5 tys ogrzewacz do cuw 1,5 to masz 4 tysiace jaka jest motywacja wydawania ponad 8 tysiecy na rozwiązanie mniej komfortowe i bardziej zawodne????
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 23-04-2017 o 11:04

  5. #5

    Domyślnie

    https://allto.pl/grzewcze/6301-kocio...1-00-00-00-pl2 A jednak znalazł się jeden. Ale tak czy inaczej rozważę Twoją radę oczywiście.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    A ekonomiczność jak rewelacyjna

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Może podpytać się kogoś kto ma takie rozwiązanie jak pisze może podzieli się doświadczeniami. Znajomy ma ale zasobnik 280 l z palnikiem i to jest wieczne od 20 lat nic sie z tym nie dzieje bo jest wszystko z inoxu i tyle woda leci

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Przy ogrzewaniu podłogowym modulacja jest bez znaczenia .I tak nie będzie taktowął.
    Proponuję kocioł ACV HR 18 /24 . Obecnie stosowany przez firmę DAIKIN do najnowszej hybrydowej pompy ciepła .
    Daikin chyba ma rację

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    i
    ..
    To nie jest dobry pomysł , Mała moc , palnik atmosferyczny i kamień kotłowy od dołu , duże straty postojowe.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    To nie jest dobry pomysł , Mała moc , palnik atmosferyczny i kamień kotłowy od dołu , duże straty postojowe.
    to nie jest mała moc a wydajnośc całego ogrzewacza jest wystarczająca na 2-3 osoby jest w zupełności wystarczająca. kamień kotłowy zależy od wody i w takim zasobniku nic się nie stanie natomiast w piecu 2 funkcyjnym który nachalnie wciskasz wymiennik zapcha sie po sezonie przy średnio twardej wodzie. Duże to znaczy jakie straty postojowe ile kw zł??? A nawiasem mówiąc zasobnik dołaczany do kotła nie ma strat. To się nazywa pierdolenie głupot porsze Pana

    A największa bzdurą jest wciskanie kitu że 18 kw kocioł nie będzie taktował przy podłogówce. Gratuluję dopisz sobie "" w nicku.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to nie jest mała moc a wydajnośc całego ogrzewacza jest wystarczająca na 2-3 osoby jest w zupełności wystarczająca. kamień kotłowy zależy od wody i w takim zasobniku nic się nie stanie natomiast w piecu 2 funkcyjnym który nachalnie wciskasz wymiennik zapcha sie po sezonie przy średnio twardej wodzie. Duże to znaczy jakie straty postojowe ile kw zł??? A nawiasem mówiąc zasobnik dołaczany do kotła nie ma strat. To się nazywa pierdolenie głupot porsze Pana

    A największa bzdurą jest wciskanie kitu że 18 kw kocioł nie będzie taktował przy podłogówce. Gratuluję dopisz sobie "" w nicku.
    Pierdolenie to jest o zapychaniu wymiennika po sezonie....

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to nie jest mała moc a wydajnośc całego ogrzewacza jest wystarczająca na 2-3 osoby jest w zupełności wystarczająca. kamień kotłowy zależy od wody i w takim zasobniku nic się nie stanie natomiast w piecu 2 funkcyjnym który nachalnie wciskasz wymiennik zapcha sie po sezonie przy średnio twardej wodzie. Duże to znaczy jakie straty postojowe ile kw zł??? A nawiasem mówiąc zasobnik dołaczany do kotła nie ma strat. To się nazywa pierdolenie głupot porsze Pana

    A największa bzdurą jest wciskanie kitu że 18 kw kocioł nie będzie taktował przy podłogówce. Gratuluję dopisz sobie "" w nicku.
    Chyba nie masz pojęcia o urządzeniu które nachalnie wciskasz.
    Jesteś cham , ale liczyć też nie potrafisz .
    Przy mocy 18 kW ogrzewanie podłogowe o powierzchni około 150 podniesie temperaturę wylewki o 1 stopień w ciągu około 40 minut.
    Przy mocy 6 kW to 2 godziny. Takie to taktowanie .
    Ten kocioł nie posiada wymiennika płytowego . Tam jest rura dn 18 mm zalana w bloku aluminiowym.
    Ale pewno nigdy czegoś takiego nie widziałeś.
    Ja serwisuję 12 letnie kotły tego typu .
    Zero awarii. Tam nie ma nawet zaworu 3 drogowego
    Nawiasem , nie pisałem nić o stratach innych zasobników podłaczanych do kotłów . Ale założe się ,że są zdecydowanie mniejsze

  13. #13

    Domyślnie

    Także może polecisz coś konkretnego dla mnie? Czy może ten kocioł 2F z zasobnikiem jest ok?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    https://www.acv.com/pl/customer/prod...d=introduction
    I do tego np zasobnik
    http://www.ceneo.pl/7366415?se=9jCyx...YgMaAhhg8P8HAQ

    Proste i trwałe .
    Oczywiście ma też wady - brak pogodówki

  15. #15

    Domyślnie

    No dobra, ale powiedz mi po co się pchać przy tylko dwóch osobach i jednej łazience w taki zasobnik? Fakt, że może mam tezę i szukam poklasku, ale dalej wydaje mi sie, że 2F z zasobnikiem około 50l będzie najbardziej ekonomiczny. Mała moc przy podłogowym ma chyba duże znaczenie odnośnie podtrzymania temperatury podłogi?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Możesz bez zasobnika . Ten kociołek jest bardzo nietypowy . On udaje zasobnik. Woda podgrzewana jest w wymienniku o dużej masie .
    Woda jest praktycznie natychmiast . Jest łatwy w konserwacji.
    Wyobraź sobie ,ze twoja podłoga waży 20 ton. to odpowiada 4 tonom wody .
    Jak myślisz jak szbyko będzie rosła temperatura podłogi przy mocy minimalnej 6 kW?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony