dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie DOM w stanie SSO - skrzypi dach

    Witam

    Mam pytanie co do dachu mam dom w stanie SSO dach zrobiony we wrześniu 2016r.
    dachówka ceramiczna, membrana dachowa, tradycyjna więźba dachowa

    byłem dzisiaj na budowie i dach dość nieprzyjemnie skrzypiał czy to ustanie jak już będą okna ? czy lepiej za w czasu jakoś wzmocnić konstrukcję
    jutro dołączę zdjęcia dachu

    pozdrawiam i dzięki za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Pewnie więźba nie została odpowiednio usztywniona. Czy do tej pory folia od spodu nie jest zakryta? Bo skoro tak to już straciłeś wszelkie gwarancje a w dość niedługim czasie możesz stracić folię. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    górne okna są zakryte ciemną folią także na poddaszu jest ciemno i brak światłą słonecznego
    czy można ją jeszce jakoś dosztywnić

  4. #4

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    ktoś coś podpowie ?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Na zdjęciach które przedstawiłeś nie widać nic niepokojącego. Więźba wygląda solidnie - jeżeli jest wykonana zgodnie z projektem to o.k.
    Pęknięcia drewna to zjawisko normalne. Więźba została zrobiona w zeszłym roku zapewne z mokrego drewna które schnąc pęka. Podłużne pęknięcia (wzdłuż włókien) nie osłabiają znacząco elementu i nie są niebezpieczne. Takich pęknięć pojawi się więcej, grube drewno schnie kilka lat.
    Więźba pracuje - być może skrzypiała bo dmuchał silny wiatr. Obserwuj co się będzie dalej działo, szczególnie zwróć uwagę na murłaty, czy pod naporem krokwi nie przechylają się na zewnątrz. Połączenie murłata - wieniec to bardzo często najsłabszy element więźby dachowej.

  8. #8

    Domyślnie

    ok, dzięki za podpowiedź w międzyczasie był kierownik budowy powiedział że jak podeschnie to się dokręci śrubki i powinno nie skrzypieć a jak będzie to jeszce jakoś ją wzmocni przed wykończeniem poddasza

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dokręcanie śrub obowiązkowe - drewno schnąc kurczy się (zmniejsza swoją objętość).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony