Witam wszystkich! Jestem nowym użytkownikiem więc chciałem się przywitać ale nie znalazłem miejsca gdzie jest ta rubryka A więc odnośnie tematu który mnie interesuje a niestety nie znalazłem odpowiedzi w innych postach, dlatego zamieszczam nowy temat. Czy ktoś wie albo miał "przyjemność" kupić działkę na skarpie, gdzie jest teren narażony na obsuwanie gdzie mur oporowy się podobno jakiś czas wczesniej zawalił, ale sasiad z dołu sam powiedział że przygotowywał działkę na sprzedaż i teren podbierał, ale do brzegu.... kto pokrywa koszt budowy muru oporowego ten u góry czy ten na dole czy może 50/50? Na moją logikę to skoro ja już jeden mur oporowy mam od ulicy i muszę się o niego troszczyć, to ten drugi do sąsiada który jest niżej powinien być w jego obowiązku sobie na nowo postawić, zwłaszcza że jak sam mówił działkę wyrównywał pod sprzedaż. Dodam że uskok z mojej działki do jego to jakieś 3 metry. Mam nadzieje że regulaminu forum nie złamałem. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wieczoru