witajcie!
Mam problem. Chciałbym w sierpniu wykonać wjazd na działkę oraz drogę przez nią, która w pierwszym etapie będą jeździć ciężarowe samochody itp, nastepnie po ukończeniu budowy, chce aby służyła jako dojazd do budynku. Budowe zaczynam w przyszlym roku.Na powstalym fundamencie chciałbym kiedyś zrobić lekkie ogrodzenie. Będzie czesto używana. Będą jeździć samochody jak i traktory z przyczepą.
Działka znajduje sie na Podkarpaciu, powiat Jasielski.
A problem w tym ze droga ma byc przy samej granicy z sąsiadem z ktorym jestem już dogadany lecz jego działka jest o jakieś 50cm niżej niż moja. Moja tez ma spadek w kierunku sasiada lecz niewielki. Ja to widze w ten sposób ze wykopie fundament o długości 80m(tyle ma działka, zatem całkowita dl 160m ) głęboki na 120cm, 30cmszeroki, zazbroje i zaleje betonem B25.
pytanie jak zbroic? Tylko zbrojenie na dnie a raczej ok 5cm od dna, czy moge zastosować siatke zbrojeniową z pręta fi6 o wys 100cm, czy to wystarczy czy zrobić na samym dnie z 4 prętów związanych strzemionami na kształt kwadratu? Co bedzie lepsze? nastepnie chciałbym wykopac ok 50cm ziemi, zasypać "żwirem'' zagęścić a nastepnie wysypac na górę kliniec. Czy to wystarczy? Czy wybrać więcej ziemi?
pozdrawiam i licze na poradę