dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Czy 40 tys za stan surowy to dużo? -Kraków

    Dom 147m parterowy z poddaszem, ściana dwuwarstwowa, strop teriva. W cęnę potencjalny wykonawca wliczył ściany wenętrzne i zewnętrzne bez ocieplenia, oczywiście wszytkie roboty ziemne i więźbę.
    Już sama nie wiem co myśleć wydaje mi się że to dużo ale zważywszy na cenowe szaleństwo w tej branży może nie należy się zbyt długo zastanwiać?

    Acha ! Cena ne zawiera schodów np....

    Czy ktoś ma juz jakieś doświadczenia cenowe na ten rok w naszym pięknym regionie?

  2. #2

    Domyślnie

    cena srednia, jak chcesz zaczynac w tym roku to chyba taniej nie znajdziesz
    dosc popularna wycena to 200 zl za robocizne 1 m2 domu bez dachu plus 50 zl za 1 m2 dachu

  3. #3

    Domyślnie

    Cena jest odzwierciedleniem relacji popytu i podaży.
    Przed podjęciem decyzji też miałem wątpliwości jak ty.
    Teraz mam to za sobą, bo z umową w ręku, a w niej, że nie będzie to trwało dłużej niż 3 miesiące.
    Dzieląc kwotę umowy na te 3 miesiące i ilość wymaganej pracy dla kilku ludzi, sądzę, że nie jest to, aż tak duża kwota. Jest optymalna.
    Nie musi tak jednak być dla Ciebie.
    Jeśli masz czas i chęć dalszych poszukiwań - szukaj dalej, pamiętając, że życie ucieka.

    Celowo nie napisałem o swoim koszcie, gdyż jest zabezpieczony tajemnicą handlową spisaną w umowie. Poza tym musiałbym się rozwodzić dalej, dlaczego wybrałem tę, a nie inną ofertę, dlaczego chcę budować teraz, a nie 20 lat wcześniej itp. itd.

    Sądzę. że twoja kwota zawiera standard:
    dom surowy otwarty.

    pzdrwm

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj dostałam kolejną wycenę i w zasadzie całość wraz z położeniem dachówki i schodami (czego nie było w poprzedniej wycenie) to 60 tys. Reasumując chyba trzeba będzie przywyknąć do nowych cen w tym sezonie budowlanym. Oczywiście zaczynam w tym roku ale mentalnie zatrzymałam się na powiedzmy cenach z "dzienników budów" z zeszłego roku czyli na cenach rzędu 20-25 tys za stan surowy....

    Czekamy na jeszcze jedną wycenę i zobaczymy co dalej.

    Co do podejmowania decyzji to - wiadomo nie jest łatwo, zwłaszcza gdy ma się ograniczony budżet i zakodowane, że jeśli wydamy więcej na początku to będzie mniej do wydania na końcu

  5. #5

    Domyślnie

    My też budujemy w Krakowie. W zeszłym tygodniu umówiliśmy się z ekipą ze świętokrzyskiego na 25 tys. za dom 150 m + garaż. Widzieliśmy ich realizacje - jest ok. Problemem są terminy - wchodzą w październiku. Oby zima była taka jak w tym roku....

  6. #6

    Domyślnie

    Póżny termin, wiele do tej pory może się zmienić
    Regulamin forum

  7. #7

    Domyślnie

    Yamnik - cena wydaje się bardzo dobra! Pdpisaliście umowę bo rzeczywiście październik to odległy termin ja chyba zadaję się z niewłasciwymi wykonawcami Szukam dalej na razie. A skad miałaś (eś) namiary?

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj !!!! My widzieliśmy podobną realizację w Myślenicach i wzięliśmy namiar od tych inwestorów.

  9. #9

    Domyślnie Wycena 177 + 35 garaż AKACJA II

    Witam, za domek jak w tytule, więźba z dachówką, rynnami i zbiornikiem na deszczówke wkopanym, plus GWC, ogrodzenie (siatka metalowa) tynkowanie garazu i zainstalowanie drzwi w garażu mam zapłacic 55 k zł
    Ekipa polecona przez sąsiada - jemu buduja i jest OK.

    25k zł to brzmi nierealnie jak na dzisiejsze ceny ale kto wie....
    POzdr
    D

  10. #10

    Domyślnie Wycena 177 + 35 garaż AKACJA II

    Witam, za domek jak w tytule, więźba z dachówką, rynnami i zbiornikiem na deszczówke wkopanym, plus GWC, ogrodzenie (siatka metalowa) tynkowanie garazu i zainstalowanie drzwi w garażu mam zapłacic 55 k zł
    Ekipa polecona przez sąsiada - jemu buduja i jest OK.

    25k zł to brzmi nierealnie jak na dzisiejsze ceny ale kto wie....
    POzdr
    D

  11. #11

    Domyślnie

    witam -moja ekipa buduje stan surowy z dachem ,ociepleniem elewacji za 20000 tyle ze fundamenty juz sa, a domek ma pow 140 plus garaż tyle że przyjechali aż z drugiego końca Polski

  12. #12

    Domyślnie

    Darion to pocieszające w sumie. Że nie tylko ja mam tak "atrakcyjne"oferty anna.misia no właśnie wiem że można się rozglądać za ekipami spoza Krakowa ale to się wiąże z dodatkowymi kosztami typu zapewnienie noclegu pewnie. A 20 tys za całość stan surowy z dachem, orynnowaniem, ociepleniem? Bo kurcze nie wydaje mi się żeby to było możliwe? Wszystko zależy od umiejętności negocjacyjnych. Chociaż usługi budowlane będą teraz ciągle drożeć i trudno będzie znaleźć ekipę z cenami zeszłorocznymi...

  13. #13

    Domyślnie

    Ekipa mieszka u mnie ,przyjechali z wybrzeża za całość bez instalacji 50000 są naprawdę solidni ,budowali dom mojemu sąsiadowi mam farta bo nie mam pieniędzy zaledwie 200000 na cały domek i po wstępnych obliczeniach i zakupie materiałów na stan surowy zamknięty myślę że mi starczy

  14. #14

    Domyślnie

    anna.misia w takim razie trzymam kciuki żeby sie udało zmieścić w tej cenie!!! Ja nie bardzo widzę u siebie w mieszkaniu ekipę budowlańców przez trzy miesiące Chociaż w sumie to mogłoby być ciekawe doświadczenie
    Pozdrawiam i szukam dalej.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yamnik
    My też budujemy w Krakowie. W zeszłym tygodniu umówiliśmy się z ekipą ze świętokrzyskiego na 25 tys. za dom 150 m + garaż. Widzieliśmy ich realizacje - jest ok. Problemem są terminy - wchodzą w październiku. Oby zima była taka jak w tym roku....
    Czekaj, czekaj. Hm. 25 tys. ? Ale mówisz tylko o robociźnie. Jeżeli nie to czy to są jacyś wolontariusze? Powiedz co jest w tej cenie, bo strasznie mnie to zaintrygowało.

  16. #16

    Domyślnie

    W tej cenie robią fundamenty (ławy lane + fundament z bloczków), płyta, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, strop, ściany poddasza, więżba, krycie dachówką, rynny etc. My musimy zapewnić koparkę pod fundament i nocleg (ok. 6-7 tygodni)

  17. #17

    Domyślnie

    Oczywiście w tej cenie jest sama robocizna.

  18. #18

    Domyślnie Re: Wycena 177 + 35 garaż AKACJA II

    Cytat Napisał Darion
    Witam, za domek jak w tytule, więźba z dachówką, rynnami i zbiornikiem na deszczówke wkopanym, plus GWC, ogrodzenie (siatka metalowa) tynkowanie garazu i zainstalowanie drzwi w garażu mam zapłacic 55 k zł
    Ekipa polecona przez sąsiada - jemu buduja i jest OK.

    25k zł to brzmi nierealnie jak na dzisiejsze ceny ale kto wie....
    POzdr
    D
    Przyznam, trochę nam zeszło na poszukiwaniach. A ocenić będzie można w trakcie prac...

  19. #19

    Domyślnie

    ludzie nie bujajcie w oblokach.jak ktos napisal ze wybuduje mu dom za20 tys,to smiech mnie bierze ekipa 5 cio osobowa.przez trzy miesiace,cha,cha,cha.proste dzialanie,20 tys podziel na 5 a ta kwote podziel na 72 dni,wyjdzie po 55 zl dniowka,pokazcie mi tych fachowcow to sam ich zatrudnie i dam im dwa razy tyle,wybudowalem juz pare domow,ale takich jaj to jeszcze nie widzialem.kazdy szanujacy sie muraz nie wezmie kielni do reki ponizej 200 zl za dzien pracy.chyba ze naciagacze ktorych teraz w polsce nie brakuje.przyjezdza taki na budowe z lewymi dokumentami,wiem bo tak zrobili mojego znajomego,podpisali umowe na20 tys robocizne,na drugi dzien wiechali na budowe jak robokopy prace szly cudownie przez cztery dni potem wzieli pieniadze na materialy i zaliczke i juz wiecej ich nikt nie widzial.a znajomy umowa i potwierdzeniem pobrania pieniedzy na materialy moze teraz sie podetrzec.policja i sad rozlozyly rece. fikcyjna firma fikcyjne nazwisko ciekawe ilu takich oszczednych dolozylo jeszcze do interesu.ciezko jest znalesc teraz uczciwych ludzi wykonawcow jak i zleceniodawcow.przemyslcie to.

  20. #20

    Domyślnie

    Kolego mariomm ja wczoraj podpisałem umowę z polecona ekipą widziałem ich robotę- lux. Rodzinna ekipa, murarze z 20 letnim stażem, płacę po skończonym etapie, materiały kupuje sam. Cena za stan surowy z położeniem dachu 24 500zł. Trzeba szukać a nie płcić jak jeleń.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony