dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Jeśli w omawianym przypadku stan zero wyniósłby 30-35 tys to dokładając piwnicę 60-70 tys ?

  2. #22

    Domyślnie

    Piwnicę o powierzchni 70m2 wybudujesz w stanie surowym za 50-55 tys przy dobrych warunkach gruntowych.

  3. #23

    Domyślnie

    Koszty liczy się nie od stanu zero a od całości inwestycji. Piwnice zmieniają kształt domu, jego kubaturę, wysokość, mają wpływ na instalacje wewnętrzne, wymagają głębszych wykopów oraz solidnego zabezpieczenia przed wodą mimo że warunki gruntowe będą dobre i suche. Z jednej strony piwnice są fajne bo to takie pomieszczenia użytkowe w których można robić co się chce, nie muszą być piękne, może tam być kotłownia, skład węgla, pralnia, siłownia, warsztat, składzik i spiżarnia, z drugiej strony są chłodne, wilgotne, ciemne i trudne w komunikacji bo ich nieodłączną częścią są schody. Nie wjedziesz autem, motocyklem, nawet rower ciężko się wnosi. Jeśli masz dużą działkę to buduj nad ziemią to ułatwia życie i kosztować będzie podobnie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #24

    Domyślnie

    Dodatkowy strop, schody, ściany nośne i ich izolacja, dłuższe kominy, okna lub świetliki, głębszy wykop. O czymś zapomniałem ?

  5. #25

    Domyślnie

    Zapomniałeś o projekcie , podpiwniczenie to spora zmiana i ma wpływ na całość projektu. Jeśli chodzi o stan zero to chyba wszystko, ale jeśli chodzi o resztę to już trzeba dołożyć
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #26

    Domyślnie

    Powiedzcie mi o jakich gotowych podkładach pod zbrojenie mówicie?
    Widziałem, że niektórzy podkładają kostki brukowe czy inne wynalazki.
    I tak będę musiał kupić coś i tak, to co polecacie?

  7. #27

    Domyślnie

    Gotowe elementy tzw dystanse, koniecznie betonowe bo plastikowe pękają i nie da się ich zalać w pełni betonem i pręt może być na wierzchu.
    Ja kupiłem takie na próbę do ławy i wieńca, są w różnych wymiarach. Ten sklep ma także aukcje na Alle.
    https://www.betonuj.pl/Sklep/Betonow...0,2719,134.htm
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #28

    Domyślnie

    Cześć,

    tak odkopuję, stan zero ciut opóźniony,ale już za mną, szacowałem koszty na 27500 zł i w sumie tak to się zamyka, wydałem jakieś 32 tys zł, ale w tej kwocie mam już część materiału na ściany parteru, stali ze 700 kg,jakieś deski na strop itp.
    Ogólnie jest nieźle

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Ogólnie to dopiero początek zabawy i wydatki które łatwo można policzyć/przewidzieć. Planowane 27500 może nie być nawet 1/10 sumarycznych kosztów domu. Nic nowego, wiemy to wszyscy, a jak nie to trzeba to powtarzać publicznie.

    Piszę to z punktu widzenia osoby wykończającej dom, siebie i budżet. Patrząc wstecz na takie wyliczenia i plany tylko szeroko się uśmiecham.

    Eldorado wydatkowe dopiero się zaczyna i wpadłem tutaj głównie, aby życzyć duuuuużo energii, cierpliwości i konsekwencji w tego typu planowaniu. Żeby zapał nie opadł szybko, bo teraz to fajnie wszystko jest policzone, a za pół roku człowiek może być wymięty jak szmata i nie mieć ochoty myśleć co ma jeszcze kupić/zrobić.

    Poza finansami i zakupami radzę planować czas, siły, nerwy i energię

  10. #30

    Domyślnie

    Nie przesadzaj z tymi kosztami co się dopiero zaczynają, wszyscy tak powtarzają że dopiero się zaczyna ale nie jest to do końca tak jak się wydaje. Teraz wydał 32 tys i co ... i nic nie widać ledwo wystaje z ziemi coś, na czym nie da się nic zrobić ani posiedzieć ani postać. Za 32 tys zł w wykończeniu masz zrobioną elektrykę, hydraulikę, ogrzewanie (bez PC), okna, albo wykończone na tip top 3 pokoje, albo kuchnię z meblami na wymiar. Do mnie dziś mają przyjechać bloczki silikatowe lekko ponad 4 tys zł i co ... nie najem się nimi i nie przykryję, ani nie ogrzeję. Inaczej liczy się koszty w SSO a inaczej w wykończeniu. O ile w wykończeniu można kupić płytkę albo panel za 100 zł/mkw to można też kupić za 30 zł/mkw i żyć się będzie. W budowie od stanu wytyczenia budynku do dachu nie ma kompromisów, nie kupisz betonu o połowę tańszego, albo stali, nie mówiąc już o bloczkach. Tutaj przy SSO/SSZ koszt jest po prostu dość sztywny, nie bardzo da się oszczędzić (albo ryzykować oszczędzając) i w ciągu powiedzmy pół roku wydajesz powiedzmy lekko 150 tys zł (w zależności od domu) i tego się jakoś nie widzi, a przy wykończeniówce większość narzeka jak wyda 5 tys na panele i tysiąc zł na robociznę, wydaj 150 tys na wykończenie w ciągu 3 miesięcy to zobaczysz że jednak coś z tego będzie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #31

    Domyślnie

    Antymateria, cieszę się, że się uśmiechasz, to jest już drugi dom, który buduję i wykańczam, więc myślę,że dobrze wiem,czego i gdzie się spodziewać ...
    Kemoxtb, a Twoje podejście bardzo mi się podoba

    pozdrawiam
    M.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony