dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie obniżenie jaskółki a wysokość pomieszczenia

    Dzień dobry. z góry przepraszam ze może prostackie pytanie ale nie potrafię sobie wyobrazić jednaj sprawy. Zamierzam zadaszyć balkon nad tarasem poprzez wydłużenie dachu. Na dole przedstawiam zdjęcia tego co jest w oryginale i tego co chcę osiągnąć. Główne pokrycie dachu ma kąt nachylenia 37 stopni a dwie jaskółki (po obu stronach budynku) mają kąt 40 stopni. Architekt twierdzi żeby osiągnąć taki efekt jak na zdjęciu tzn by okap jaskółki i głównego dachu były na tym samym poziomie, potrzebne jest obniżenie całej jaskółki. Dlatego chce tak zrobić gdyż jeśli zmienił by kąt jaskółki musiał by zmieniać również kąt drugiej itd. Myślę ok ale zastanawia mnie jedna rzecz. Czy po zmianie wysokości jaskółki nie zmieni się wysokość sufitu w tym pomieszczeniu? Architekt wspomniał tylko że zmieni się ścianka kolankowa na długości ok 60 centymetrach w rogu pokoju gdyż jest na niej wsparta murłata i musi ona iść niżej. Teraz ścianka kolankowa ma 130cm. Po zmianach może mieć 60-80 cm. Ale czy to oznacza że również wysokość sufitu obniży się nawet o te 70 cm?
    Wstawiłem także zdjęcie przekroju konstrukcji oraz zdjęcie z podobną konstrukcją dachu. Czy architektowi chodziło o to że obniży się ta ścianka kolankowa przy tym skosie w kształcie trójkąta?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jaskolka_przkrj_a-a.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	387182   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize$915-915-1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	387157   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08281.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	387158   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skos.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	387172  
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 21-04-2017 o 18:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony