dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 46
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 905
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Używałam takiego:


    Rewelacja, bardzo przyspieszał pracę i skręcał tak mocno, że trzeba było uważać, żeby nie przesadzić
    Nie wyobrażam sobie skręcania zbrojenia bez takiego wihajstra
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #122
    Banned
    ignacydrzewiecki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    25

    Domyślnie

    Spełniać marzenia zawsze trzeba bo to inwestycja na lato. Nie ma co pieniedzy odkladac w skarpete, dopiero dobrze wykorzystane cieszą, powodzenia

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Używałam takiego:


    Rewelacja, bardzo przyspieszał pracę i skręcał tak mocno, że trzeba było uważać, żeby nie przesadzić
    Nie wyobrażam sobie skręcania zbrojenia bez takiego wihajstra

    No własnie rozważam tego typu wihajster lub ten "automatyczny" i zastanawiam się który wybrać....

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    No własnie rozważam tego typu wihajster lub ten "automatyczny" i zastanawiam się który wybrać....
    używałem obydwu. Powiem CI, że ciężko ocenić co komu bardziej leży. Ja miałem pomocników przy zbrojeniu więc i automat i ręczne były potrzebne.
    Automatyczny przyjemnie i lekko to idzie, ale przy cieńszych drucikach trzeba uważać żeby nie przedobrzyć, a grubych nie zawsze dobrze dokręci. Osobiście chyba raczej jestem za ręcznym bo jest niezawodny, masz lepsze wyczucie siły dokręcenia, ale za to automat nieoceniony przy jakiś zakamarkach czy poprawkach. Ten "ręczny" to sobie zrobiłem z 6 drutu na prędko na budowie na wzór Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	460598781_1_261x203_klucz-do-wiazania-zbrojenia-szalunku-metalowy-myslenice.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	2,9 KB
ID:	392017
    Powiem ci że super idzie po chwili wprawy.

  5. #125

    Domyślnie

    W kkwestii eksploatacji "wibratora" ... Mi zdarzało się, że się zaciął i myślałem wtedy, że już po robocie. Trzeba zamawiać nowy etc. Na szczęście smar pomagał, także trzymajcie smarowidło na podorędziu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #126

    Domyślnie

    Dojechały podkładki, naprawdę solidnie wykonane i dużo większe niż przypuszczałem ze zdjęć




    Z nudów (oczekuję nadal pozwolenia) przeglądałem portale ogłoszeniowe i pewna Pani wystawiła na sprzedaż blaszak (roczny) za 850 zł (koszt nowego w moich regionach to koło 1400 zł).
    Zadzwoniłem dogadałem się za 600 zł, oczywiście demontaż we własnym zakresie i transport również
    Kolega ma autolawetę to za 100 zł objechaliśmy



















    No i czeka na montaż na działce
    Ostatnio edytowane przez Kamil_ ; 05-07-2017 o 19:25

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Dojechały podkładki, naprawdę solidnie wykonane i dużo większe niż przypuszczałem ze zdjęć




    Z nudów (oczekuję nadal pozwolenia) przeglądałem portale ogłoszeniowe i pewna Pani wystawiła na sprzedaż blaszak (roczny) za 850 zł (koszt nowego w moich regionach to koło 1400 zł).
    Zadzwoniłem dogadałem się za 600 zł, oczywiście demontaż we własnym zakresie i transport również
    Kolega ma autolawetę to za 100 zł objechaliśmy



















    No i czeka na montaż na działce
    Mi też taki garażyk by się przydał tylko musiałbym bym go solidnie zabezpieczyć bo ostatnio takie wichury że mogł by odlecieć

  8. #128

    Domyślnie

    Dziś mija 63 dzień od daty złożenia wniosu na pozwolenie.
    Czyli na dniach powinna być decyzja!

    Powoli zamawiam narzędzia potrzebne do budowania

    Powiedzcie mi jaki młotek polecacie do pomocy w poziomowaniu bloczków betonowych?
    Gumowy? Metalowy? Ile gramów?
    Najlepiej od tego sprzedajacego: http://allegro.pl/listing/user/listi...0-hou-1-1-0511

    Tak samo jaką długą poziomnicę zakupić, aby sprawnie to szło?

  9. #129

    Domyślnie

    Ja używałem wielkiego młota gumowego z Castoramy, jako że wprawy nie miałem w precyzyjnym nakładaniu zaprawy, często ten młot był przydatny by mocniej walnąć w bloczek. Dobre bloczki to i metalowym możesz ustawiać bo nie pękną. Teraz masz fajną pogodę (no może aż za fajną), żadne mrozy Ci nie straszne, odrobina wapna się przyda (będzie duuuużo łatwiej murować).
    Poziomice najlepiej dwie, jedna długa np ze 2mb (lub dłuższa - przyda się później) - dzięki niej będziesz mógł krótkie odcinki ścian robić bez żadnych sznurków
    no i krótsza, 80-120cm do pionów pilnowania czy poziomów pojedynczych bloczków.

    PS. Za kilka tygodniu to i tak zapaćkasz mazidłem, ocieplisz i zasypiesz piaskiem... Ważne by ostatnia warstwa wyszła idealnie (chyba, że będziesz robił wieniec na fundamencie to nim wyrównasz). Bloczki bywają różne, jedne krzywe inne bardziej. Wyrównujesz zewnętrzną płaszczyznę ściany. Moje bloczki z Czamaninka były dość równe, nawet bardzo równe (jak np widziałem na filmie u Łukasza budowlańca na YT w Kaliszu). Te moje miały 14cm wysokości, ciężkie france jak cholera a zwłaszcza jak były mokre - 35kg lekką ręką ;p

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #130

    Domyślnie

    JEST!!!
    Pozwolenie na budowę wydane! Decyzja pozytywna!
    Więcej się dowiem w poniedziałek, bo mój człowiek co się zajmuje adaptacją oraz wszystkimi formalnościami naszej budowy jest na urlopie.
    Minęło wczoraj urzędowe 65 dni to dzisiaj nie wytrzymałem i zadzwoniłem do Starostwa!

    Jutro od 5 rano jadę na budowę stawiać blaszak!
    Dziś już zacząłem czynić pierwsze kroki ku temu i wypoziomowałem 3 bloczki pod tył ściany blaszaka:










    Macie jakieś sprawdzone patenty na zabezpieczenie?
    Chyba coś na GSM potrzebuję, jakaś czujka i wysyłanie MMS + telefon, aby usłyszeć dźwięki...

  11. #131

    Domyślnie

    Blaszak zrobiony:

















    Dodatkowo zrobiłem taki oto stół budowlany:






  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Gratulacje pozwolenia i zapału do pracy!
    Kibicuje i śledzę każdy wpis oby tak dalej. Mnie czeka podobna zabawa za rok

  13. #133
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mietku
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to teraz sie zacznie..... powodzenia zycze samozaparcia i duzo sił.
    I az zazdroszcze tego blaszaczka u mnie niestety w warunkach zabudowy jegomoscie wpisali 'zakaz sytuowania budynkow tymczasowych' - to sie nazywa wolność.... hehehe
    no ale mam za to piekny drewniany domek kiedys bedzie jako letniskowy....

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Gratuluję i witam. Blaszak piękny i duży, na pewno wszystko się pomieści. Ja całkowicie zaniedbałem dziennik i czeka mnie duże uzupełnianie tu na forum. Pisz na bieżąco a na pewno zajrzę.
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  15. #135

    Domyślnie

    Powoli organizuję materiały...
    Drut fi 12 długi 6 m cena 15 zł brutto to dobra cena?
    Kilogram za 2,76 brutto...

    I teraz styropian, w składzie budowlanym namawiają mnie na taki:


    Co sądzicie?

  16. #136

    Domyślnie

    Ja sądzę, że to bardzo dobry styro - ale i drogi. Sam miałem synthosa xps prime bo jeden z tańszych xpsów i kupiłem go w dośc dobrej cenie ok 400zł brutto. Styro do fundamentów tak? jaki gruby?

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #137

    Domyślnie

    Tak, chce ocieplić fundamenty. Polecali mi dokładnie ten co na zdjęciu czyli chyba 100 mm.
    W projekcie mam 15 cm, ale w składzie powiedzieli, że 15 to przegięcie i jest to produkt na zamówienie.
    Tak samo polecają mi bloczki 14 cm zamiast 12 cm bo będzie mniej fug i większa oszczędność...
    Na 12 cm wyjdzie dużo drożej... Chyba jednak poświęcę się i będę targał te 14 cm

    Jak się liczy te m3? Bo już głupieję. Mam około 55 metrów bieżących fundamentów. Wysokości bloczków jeszcze dokładnie nie znam, ale pewnie z 1 metr będzie (dom ma być z 2 warstwy wyżej nad ziemią i wchodzi się pod schodkach. Płyta ma 125 cm x 60 cm przyjmijmy, że będę stawiał je w pionie czyli potrzebuję 92 (55 m / 0.6) arkusze styropianu. W paczce jest 4 szt czyli 0,360 m3. 92 arkusze / 4 = 23 paczki. 23 x 0,360 = 8.28 m3 x około 400 zł = 3312 zł....
    Ja pierdzielę - konkret! A gdzie pianka do tego?

  18. #138

    Domyślnie

    Pianka to maly pikus, z 300 zł i po sprawie, ew troche więcj. Po 400 ten stryo mozesz kupic? Git! Ja za swoj zapłaciłem łącznie zdaje sie 3500 + klej. Mialem 15 cm i z tego co pamietam niecale 8 kubikow kupilem no i mi zostala paczka+ plyta ale przyda sie to na cokół w garazu (bo jest nizej).

    Jak sie liczy? Prosto, przede wszystkim pamietaj o zakladach, jesli masz np sciane 10mb, wysoka na 0,5m i styro 10cm grubości to na tą konkretną sciane robiąc zaklad potrzebujesz dodatkowo 0,2 mb. Czyli ogolem 10,2*0,5*0,1 = 0,51m3 stryo. Niestety jak masz duzo wygibasow to masz duzo liczenia :-p

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #139

    Domyślnie

    Ej, dopiero sprawdzilem Twoje wyliczenia, ogólnie jestem chory i zmeczony więc nie sprawdzam co zle zrobiles alecna pewno mocno skopales kalkulacje. Nie licząc zakladów/ narożników potrzebujesz 55mb*1m*0,1m = 5,5m3 styro licząc zerowy odpad. Teraz dodaj do tego zakłady w narożnikach zewnętrznych/ odejmij wewnętrzne (ew jak jednych i drygich masz tyle samo to nic nie musisz robic) no i gotowe.
    Ja ocieplalem płytami na leżąco czyli 60cm + 30cm ( płyta cięta po długości na pół drutem oporowym. )Xps nie musi byc na calym fundamencie, wystarczy bo nieco wystawal z ziemi
    Pozdrawiam
    Karol

  20. #140

    Domyślnie

    Nie liczyłem odpadu, przyjąłem jeden cały arkusz na jeden bieżący metr
    Wyliczenia mają być szacunkowe, w hurtowni mogę oddawać to co mi zostanie, albo lepiej brać po 1-2 paczki

Strona 7 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony