dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 46
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 905
  1. #81

    Domyślnie

    Wiele osób zaczyna pracę przed uzyskaniem pozwolenia Póki sąsiad Cię nie podpier*oli będzie OK
    Słyszałem o przypadkach, gdzie zanim otrzymano pozwolenie to już ściany stały - pogadaj z kierownikiem a może będziesz mógł nieoficjalnie chociaż ze 2-3 tyg szybciej ruszyć. Jak ma jakieś znajomości w urzędzie to się dowie wcześniej czy będzie akceptacja a wtedy da Ci ciche przyzwolenie na budowę

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Możesz przygotować zbrojenie, zbić szalunki jeśli takie będą potrzebne i wiele innych rzeczy. pomyśl a sam się zdziwisz ile można przygotować "na potem."

  3. #83

    Domyślnie

    Tylko jak zwiozę drut na zbrojenie na działkę, zacznę skręcać to na 99% następnego dnia nie będzie ani drutu ani zbrojenia
    Mam działkę można powiedzieć na razie w szczerym polu, bo zaczynam pierwszy dom po tej stronie ulicy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BUDOWA3.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	389934

    Ewentualnie zacznę to skręcać u rodziców (5 km dalej) i przewiozę jakąś lawetą czy coś
    Jakie długie druty na zbrojenie używaliście? 12m czy 6m? Jest to jakaś różnica?
    Cały czas korci mnie spawanie strzemion niż ich skręcanie. Opinie na ten temat są podzielone.

  4. #84

    Domyślnie

    Ja skręcałem zbrojenie 26km dalej Potem na raz wszystko przywiozłem i poukładałem już w szalunki.
    Długość jaką kręciłem była taka jak w projekcie (czyli nawet po 12mb) ale potem z racji ograniczonej możliwości auta do przewozu ciąłem to na kawałki do max zdaje się 7mb (potem łączyłem metrowymi prętami - po 50cm zakładu na stronę). Na samym końcu wiązałem elki w narożach i wkładałem dystanse pod zbrojeniem.
    Oczywiście szalunki, zbrojenie miałem zrobione zanim otrzymałem PNB...

  5. #85

    Domyślnie

    ... aaa no i właśnie do transportu to tylko spawanie! i to nie koniecznie każde strzemiono, chociaż co kawałek bo belki były mega sztywne - nic się nie składało. Pierwsza testowa bez spawania też się nie złożyła całkiem ale do połowy owszem Trochę jej butem pomogłem ale i bez tego była to galareta. Po przyspawaniu kilku strzemion było już dobrze. A jedna belka taka ok 8mb była prawie w ok połowie pospawana (ja wiązałem z tatą druty a brat spawał obok, każdy w co kawałek się zamieniał więc były te spawane strzemiona co kawałek po kilka sztuk obok siebie) - sztywność belki była ogromna. 100x przyjemniej się je potem układa ale prawda jest taka, że strzemiona są po to aby w czasie zalewania trzymały druty by nie opadły wiec nawet plastikowe możesz dać a potem to zalejesz betonem i po sprawie

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #86

    Domyślnie

    Rozmawiałem z kierownikiem budowy - konkretny gość
    Mówił, że nie spotkał się z kimś kto na naszym rejonie spawał zbrojenia i nie kazał mi cudować! Mówił, że drucikami mam skręcać będzie git, bo przy wkładaniu puknę coś, spaw puści i będzie lipa
    Najwyżej cyknę co piąte i dam drucik będzie OK!

    Co do strzemion to powiedział, że mogę dać 25x20, 25x25 a nawet 30 x 30 czy tam 32x32
    Strzemiona gładkie 8 mm, pytałem się czy jak będą żebrowane czy będą OK, mówił, że żebrowane są ciut słabsze
    A chcę kupić gotowca, bo nie opłaca się wyginać.

    Pręt główny oczywiście żebrowany 12 mm, strzemiona mocowane co 25 cm. Zakład minimum 60 cm (narożniki, łączenia itp).
    Kratownice pod kominy (nie będę budował ich prawdopodobnie, ale dla spokoju wyleję fundament) drut 12, oczko 12x12

  7. #87

    Domyślnie

    Tak wyceniam te strzemiona, kurde serio ma tam być 8mm strzemiono?

    Nawet firma sprzedająca strzemiona mówiła, że wszyscy biorą 6mm żebrowane i jest git...
    Strzemiono 30x30 FI6 kosztuje 1.15 zł, a takie samo z FI8 kosztuje 2.60 zł

    W projekcie widzę wszędzie 8mm:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbroj1.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	389949Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbroj2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	389950Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbroj3.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	389951

  8. #88

    Domyślnie

    Ja dawałem strzemiona gotowe z Allegro z żebrowanego fi6 i były dużo sztywniejsze niż gładkie fi6 gięte samemu.
    Mój kierbód kilkukrotnie mówił bym 'nie cudował' ale jakoś nie ma siły przebicia. Jak wiesz co robisz i robsz to dobrze to olej takie jego głupie gadanie. To Twój dom, Ty w nim będziesz mieszkał i Ty za to płacisz więc czyjeś widzimisie albo 'bo tak się nie robi/ bo tak nie potrzeba" miej w dupie. Sory ale agresja mi się włącza jak ktoś się robii głupio-mądry, bo myśli że wszystko widział.
    Mój kierbud choć co roku ma kilka nowych (albo naście) budów nie widział żadnej by ktoś dawał np tak ładnie szalowane ławy, tyle xps'a na fundamentach (choć czy 15cm to coś wielkiego? no nie) albo perlitu w pierwszej warstwie. Co więcej jak mówiłem, że mi ława w jednym miejscu się skopała o 2cm i łamałem ręce to on, że to mega dokładna budowa. Staram się wszystko do milimetra robić i koniec! o drugi przyjdzie i powie, że to tylko budowa, wieniec wyrówna a jak nie to tynk wyrówna (czytaj dalej, jak nie tynk to farba przykryje a jak i farba nie da rady to się obraz powiesi...)
    U mnie, mówiłem, że chcę ceramikę a kierbud łeee, to drogie, murarz weźmie więcej kasy bo to kaleczy i ogólnie droższy materiał... no i dupa tam, nie kaleczy, nie jest znacząco droższy (owy dryfix vs solbet) a murarza nie ma bo sam robię i już jestem na finiszu parteru ;p także wiadomo, kierbud sie podpisuje i jak coś ma się zawalić to nie ma co dyskutować ale jego pierdzielenie typu panie to nie potrzebne, łee tam olej to - to dosłownie olej jego gadanie, chcesz cos zrobić lepiej to to zrób lepiej tylko zawsze miej świadomość tego co robisz i po sprawie

    PS. Jadę na budowę bo się podładowałem

    Pozdrawiam
    Karol

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tez miałem w projekcie 8 a dałem 6 gładkie. KB nie miał uwag.

  10. #90

    Domyślnie

    OK!
    W piątek będąc u rodziców narzeczonej zakupiłem strzemiona żebrowane 30x30 cm
    Cena za sztukę 1.13 zł
    Kupiłem 300 sztuk (nie liczyłem dokładnie ile potrzeba).




  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    najwyżej dasz większy rozstaw.

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Trzeba się przyzwyczajać do odchudzania projektu, ja użyłem strzemion 6fi gładkich, co 25cm, Jak ci zostaną to może uda ci się wykorzystać resztę przy stropie.

    PS. Nasze projekty są nad wymiar naszpikowane, zwłaszcza te indywidualne. Każdy deweloper pogonił by takiego konstruktora z siekierką, a przecież aspekt finansowy nie pozostaje również dla nas bez znaczenia, nie można popadać w paranoje, ja mam przykład dewelopera, akurat buduje w okolicy kilka bliźniaków.
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 28-05-2017 o 06:53
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  13. #93

    Domyślnie

    Dobra!
    Nareszcie się coś dzieje!

    Znalazłem porządnego fachowca od wiercenia studni. (130 zł za metr z materiałem - porządne rury czerwone 110).
    Średnio nasz rejon 8-12 metrów i wystarczy.
    Fachowiec poprosił o około 500 litrów wody, dlatego była okazja wykorzystać ostatnie zakupy.
    Nabyłem dwa pojemniki (130 zł sztuka - jak nówki) 1000 litrów na wodę oraz jak kupowałem agregat dokupiłem wąż oraz pompę zanurzeniową

    Jeden baniak na auto (bus) drugi na działkę i wycieczka nad odrę (2km)
    Pompę wrzuciłem do wody, agregat parę minutek i baniak pełny
    Na działkę to samo tylko odwrotnie, pompa w baniak i pompujemy w drugi
    Po około godzinie zabawy na reszcie ucieszony coś się dzieje!
    Upał taki, że moja narzeczona myślała, że zwariuje tam.
    Ale parcie, ze wreszcie są jakieś działania było większe niż moje wycieńczenie heh


    No to czekamy na fachowca
    15 minut przed czasem telefon czy jestem i czy wszystko gotowe.

    Przyjechał! Sprzęt naprawdę robi wrażenie:





    Porządnie robiony "filtro-sączek" - nie wiem jak to się fachowo nazywa:








    No to zaczynamy!
    Szło naprawdę rewelacyjnie humus, piaseczek...



    No i co raz ciężej, bo glina:







    Stanęło na 6 metrach i przyszła mega ulewa - jutro jedziemy dalej.
    Ale coś mi się wydaje, że będzie bliżej 12 metrów niż tych 8, bo sporo, sporo gliny

  14. #94

    Domyślnie

    Też kiedyś tak optymistycznie podchodziłem do wiercenia skoro u sąsiada było lustro na 8m. Wywiercili chyba 19 i odpuściłem...
    No ale trzeba byc dobrej myśli i nie siać defetyzmów
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #95

    Domyślnie

    I wykrakaliście mi
    9 metrów i koleś odpuścił bo cały czas jakaś twarda glina jak kamień (taka szara).

    Zrobił obok i na 5 metrach to samo
    Mówił, że musi dokupić jakąś przystawkę, że będzie wiercił i pod dużym ciśnieniem będzie mu woda z wiertła leciała i pójdzie lepiej...
    Ahhhh....
    Czyli jestem na razie bez studni.


    Wczoraj rano podjechałem na działkę, a raczej busz:



    No to szwagra i tatę do pomocy i lecimy:





    Więc się coś działo





    Przymierzam się do robienia zbrojenia.
    Co sądzicie o tym zestawie?
    Wiązarka do zbrojenia +3000szt drut fi1,6mm 14cm
    http://allegro.pl/wiazarka-do-zbroje...551838597.html

    Ostatnio edytowane przez Kamil_ ; 10-06-2017 o 09:13

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    1,6 to całkiem spory drut. Do wiązania to raczej taki 1 mm. A samą wiązarką to cały dom powiązałem - strop monolit.
    Jak masz monolit to 3000 szt to za mało.

  17. #97

    Domyślnie

    Ja kupiłem taki zestaw na allegro wiązałki plus 2500drucików ale takich 1mm. Potem właśnie kupiłem 1,6mm od tej firmy z filmu. Druty 1mm strasznie łatwo się rwały a te 1,6 były męczące i też potrafiły się zerwać bo ciężko było dopasować siłę. Tyle, że ja to używałem do kręcenia ław, które potem przewoziłem. Najepiej się spisał klasyczny kluczyk do wiązania z łożyskiem + drut wiązałkowy.

    Do stropu chcę ponownie dać szansę tym wynalazkom jak na filmie bo będę kręcił zbrojebie już na docelowym miejscu więc chodzi tylko o to aby się druty nie przemieszczały przy układaniu betonu.

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Przy zbrojeniu do 12 mm można te druciki 1 mm dawać podwójnie. Ja zginałem na pół i tak wiązałem. Po kilku zerwanych juz człowiek wiedział kiedy przesadzi.

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ja też polecam. Ławy tym skreciłem teraz niedługo będę wieniec

  20. #100

    Domyślnie

    Też używałem wiązarki, ale druty miałem zwykłe. Na PF nie wystarczyło mi drucików z zestawu i dokupywałem. Problem taki, że tego nie dokupisz w w lokalnym sklepie. Trzeba czekać aż przesyłka przyjdzie.
    Jak się nie ma wprawy na początku to łatwo się zrywają te druty, ale później jest lepiej. Nie mam porównania do zwykłego kluczyka, ale ten automatyczny sobie chwalę.

    Gościu na filmie pokazuje dobrą technikę wiązania w narożniku strzemiona - przez dwa ramiona strzemiona. Jak się robi przez jedno to potrafi się drut przesuwać podczas np przenoszenia skręconego już zbrojenia.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 5 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony