dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Mszyce?!

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie Mszyce?!

    Witam
    Dzisiaj w czasie oględzin listków brzozy, ujrzałem na nich takie cudactwa zielone: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0694.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	387207
    Co to może być, czy to są mszyce? Wydaje mi się, że jak na razie to tak połowa albo 1/3 listków jest zaatakowana przez "toto". Czy te zwierzątka są bardzo szkodliwe dla drzew, a jeżeli tak, to jak się tego pozbyć?? W ubiegłym roku jednej z brzózek chyba coś zaszkodziło, bo miała mniej liści niż inne i szybko je straciła. I chyba uschło się biedaczce, bo pod koniec grudnia silny wiatr obalił drzewko.Teraz też kolejna brzózka ma listków wyraźniej mniej niż jej koleżanki i boję się, że też może się zmarnować Chyba, że jeszcze jest za wcześnie i po prostu jedno drzewko wolniej się rozwija
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to opryskaj Mospilanem (dobrze działa w niskiej temp.)

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Elfir, odpowiadasz z szybkością światła! Obawiam się, że gdy będę miał jeszcze jakiś problem, to nie zdążę wysłać pytania, a Ty już odpowiesz
    Jednak i ja się pospieszyłem. Nim przeczytałem Twoja odpowiedź, zrobiłem małe zakupy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN071.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	387365 Teraz wytruję wszystko do okoła Chociaż nie ma tego złego, co by..... Jeden z tych "siuwaksów" można stosować doglebowo, a to mi się przyda, bo brzózki są dosyć wysokie i całych nie opryskam.
    Dzięki i pozdrawiam
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony