dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Zrobienie z małej toalety łazienki z prysznicem

    Mam zamiar zrobić z toalety o wymiarach 88cm/191cm mikro łazienkę, gdzie zmieści się ustęp, prysznic, umywalka. Problemem jest to, że pomieszczenie jest podłużne. Czy da się coś tutaj wykombinować ew. wkomponować
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	toaleta.jpg
Wyświetleń:	1310
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	387220

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mozna zawsze brac prysznic stojąc na sedesie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mozna zawsze brac prysznic stojąc na sedesie.
    Widzę, że Elfir kieruje się autopsją.

    Jedyną rzeczą , którą być może da się wykombinować to poszerzenie pomieszczenia- jedna ze ścian jest działowa. Ale to już rewolucja.
    Przy obecnych wymiarach pomieszczenie bardziej się nada na mikro pralnię. Na dole pralka a na niej suszarka.
    Wstawiona kabina prysznicowa- chyba nie będzie wygodna.

  4. #4

    Domyślnie

    Pralki w ogóle nie biorę pod uwagę w tym pomieszczeniu . Tak, zdaje sobie sprawę z tego, że moje oczekiwania a może i marzenia mogą być ciężkie do spełnienia ale warto zapytać. Biorę też pod uwagę, że nie będzie to łazienka wygodna tylko pomieszczenie do dbania o higienę i załatwiania najpilniejszych potrzeb. Domyślam się, że może być klaustrofobiczne. Hmmm może powinienem zapytać na forum żeglarskim bo to wymiarami i rozwiązaniami raczej podchodzi pod patenty stosowane na małych jachtach śródlądowych

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Żaden to problem, moim zdaniem robisz brodzik lub liniówkę bez brodzika w okolicy obecnego kibelka + fajna zasłonkę, natomiast kibelek robisz na środku przy lewej ścianie i małą umywalkę do umycia rąk ot i po sprawie. I może pupy nie urwie ale będziesz miał w pełni funkcjonalną łazienkę.
    tu przykładowy kibelek który nie zajmuje m2,


    i jakaś umywalka

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za informację A co myślicie o kibelku narożnym? Jego ustawienie pozwoliłoby jak sądzę nieco lepiej wykorzystać przestrzeń

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomskibit Zobacz post
    Dzięki za informację A co myślicie o kibelku narożnym? Jego ustawienie pozwoliłoby jak sądzę nieco lepiej wykorzystać przestrzeń
    i co to da? gdzie te więcej miejsca? i gdzie będzie prysznic wtedy? Sorry ale pomysł poroniony. Najmniejsza narożna kabina to 70 zostaje ci 18 cm tyle to za przeproszeniem na penis może być ale nie narożna toaletę.

    Poza tym 2 wariant czyli dorobienie zasłonki i prysznica i pozostawienie sedesu pod prysznicem też widziałem już, ale co za różnica czy narożny czy nie i tak będzie stać pod prysznicem.

  8. #8

    Domyślnie

    Jakie masz możliwości ingerencji w instalacje?

    Najlatwiej chyba byłoby zostawić wc tam gdzie jest, a prysznic dać przed wc, z odpływem w posadzce, zamontować ruchome ścianki, które zamykaloby sie na czas kąpieli. Jeśli konieczny jest brodzik, to można zrobić na brodzik ściąganą podłogę, wówczas wc też musiałoby być nieco wyżej i przy nim podłoga na takiej wysokości jak ta nałożona na brodzik.
    zobacz tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3207667

    i to Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	1517
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	387311
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 23-04-2017 o 06:50

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post




    Dokładnie o to mi chodziło , ale nie mogłem wygoglować. Choć z 2 strony załatwienie się i umycie kibelka podczas brania prysznica tez jest fajne jak na 1 zdjęciu

  10. #10

    Domyślnie

    O to mi chodzi co zaproponowałeś Tylko kibelek ukośny aby głową nie walić w ścianę ...siadając na "tronie" i żeby ścieżka dojścia do prysznica była szersza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka-toaleta.jpg
Wyświetleń:	1054
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	387318

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    rozumiem o co ci chodzi o tym przyznaje, nie pomyślałem. Ale te ukośne kibelki mniej miejsca nie zajmą lepiej chyba faktycznie zrobić kawałek ścianki z "geberitem" i dalej luksfery i ok 40 cm przestrzeni na wsliźniecie się do prysznica, ale kibelek na wprost tylko ajkis na prawdę symboliczny i bedzie gites

  12. #12

    Domyślnie

    Z kibelkiem może być problem. Przyłącze jest z lewego boku przy samej posadzce. Pewnie trzeba będzie zrobić jakieś elastyczne przyłącze i je zabudować jakąś półeczką lub stopniem - już pod prysznicem.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Można zrobić niewielki murek przy samej ścianie na kosmetyki coś w rodzaju półeczki tez fajnie będzie ,od geberitu to masz wylot stosunkowo wysoko i dobrze bo spadek będzie konkretne oglądam w necie takie super wąskie łazienki i są fajne jedyne o czym nie zapomnij to porządna wentylacja wywiewna.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przejście do prysznica ile ma? 30 cm?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przejście do prysznica ile ma? 30 cm?
    myślę że na 48 cm można wyjść lub 40 to minimum skąd taki super pomysł ze 30? a może 10? Czemu nie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Albo toaleta na koncu na krotkiej scianie, prysznic z boku przed nia, tak jak na pierwszym zdjeciu ktore zapodalem ale prysznic bardziej po srodku. ( biala lazienka )
    mala umywalka na przeciwko prysznica...
    Twoje pomysły są OK i konstruktywne, mnie dobija nasranie w wątku i odlecenie to taka mentalność gołębia grającego w szachy który nafajda na szachownicę rozwali pionki i odleci myśląc że wygrał.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Tak myślę, jednak i nie ma co stawiać żadnej ścianki ani kabiny bo to dodatkowe powierzchnie do umycia a dostęp do nich będzie bardzo utrudniony, dlatego trzeba póśc po najmniejszej linii oporu tzn: wstawić zwykły wc kompakt plecami w stronę aneksu prysznicowego wstawić brodzik niski i zasłonkę prysznicową i to da się i wejść pod ten prysznic nie bokiem a i umyć sie będzie tez jakoś można .

    Chociaż na rysunku autora wątku wymiary są ok i wszystko się mieści potrzebna by była wizja lokalna
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 23-04-2017 o 17:06

  18. #18

    Domyślnie

    Tak to się prezentuje ...mniej więcej . Proszę tylko nie oceniać stanu. Stan do remontu . Mieszkanie po mojej babci.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-05-24 19.13.57toaleta.jpg
Wyświetleń:	937
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	387358
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	toaleta-przed-remontem-min.jpg
Wyświetleń:	626
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	387361

  19. #19

    Domyślnie

    Nie ma co się przejmować. Przed remontem nigdy nie wygląda łazienka zbyt dobrze.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Odpada kucie starych kafelek...
    Teraz nabywam mieszkanie do remontu... i WC ma 0,8X1,14m...
    i już mnie głowa boli, czy korzystając z toalety nie będzie trzeba mieć drzwi otwartych...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony