dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie dom z poddaszem użytkowym a do adaptacji

    Witamy! Jesteśmy tu nowi, dopiero zaczynamy myśleć o budowie domu. Na sam początek mamy taki problem. Chcielibyśmy dom z poddaszem użytkowym ale dom będziemy budować systemem gospodarczym i nie chcemy tak dużego kredytu jak nam wyliczą za cały dom. Dlatego myślimy o domu z poddaszem do adaptacji aby w banku w kredycie liczył się tylko parter do kredytu. Ale zastanawia nas jedno. Czy gdy zdecydujemy się na poddasze do adaptacji to czy podczas budowy możemy od razu zrobić okna w dachu , balkon i instalacje na poddaszu? Będzie to kredyt raczej z transzami i z kontrolą
    Nie chcemy aby nam wyliczyli kredyt np 100m2 razy 2500 zł a np 60m2 parter razy 2500zł.
    Nie wiem czy dobrze wyjaśniłam
    Czy ktoś tak robił? Czy to tak da radę zrobić?
    Ostatnio edytowane przez Magda02007 ; 22-04-2017 o 13:40

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Okna, balkony, instalacje możesz robić nawet na poddaszu nieużytkowym, nie przewidzianym i nie nadającym się do adaptacji.
    Tylko, ze to drogie, a chyba chcecie oszczędzać?
    Popatrz na ceny okien tarasowych, dachu (musi być większy, bo potrzebny większy kąt), schodów, ocieplenia dachu zamiast stropu itd. Balkon to już całkiem zbędny wydatek i na budowę, i na ogrzewanie tego mostka.
    m2 na parterze kosztuje bardzo podobnie (albo i taniej, jak projekt przemyślany) co na poddaszu. A wygodniej się mieszka

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Okna, balkony, instalacje możesz robić nawet na poddaszu nieużytkowym, nie przewidzianym i nie nadającym się do adaptacji.
    Tylko, ze to drogie, a chyba chcecie oszczędzać?
    Popatrz na ceny okien tarasowych, dachu (musi być większy, bo potrzebny większy kąt), schodów, ocieplenia dachu zamiast stropu itd. Balkon to już całkiem zbędny wydatek i na budowę, i na ogrzewanie tego mostka.
    m2 na parterze kosztuje bardzo podobnie (albo i taniej, jak projekt przemyślany) co na poddaszu. A wygodniej się mieszka

    czyli sugerujesz, że lepiej parterowy ale większy? bo nie do końca zrozumiałam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Parterowy. Tematów z poddaszem vs parterowy było trochę.
    tutaj moje przemyślenia


    A czy większy, to do przemyślenia. Etap koncepcyjny to IMO przede wszystkim rezygnowanie z fantazji i drogich, a mało przydatnych pomysłów. A to pokój gościnny, pokój rekreacyjny, garderoby, łazienka z jacuzzi - a potem stoi to nieużywane albo zagracone przydasiami, które wcześniej czy później wylądują na śmietniku.
    IMO tylko dwie sytuacje uzasadniają myślenie na zapas - spodziewanie się dzieci (do czasu pójścia na studia liczyłbym, że będą mieszkać z rodzicami) albo przewidywanie wprowadzenia się na starość dziadków.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-04-2017 o 14:20

  5. #5

    Domyślnie

    no dzieci na pewno się spodziewamy i na pewno nie jednego, dlatego chcemy poddasze.
    Tylko własnie nie wiemy jak to załatwić w banku aby nam nie narzucali takiego dużego kredytu.

  6. #6

    Domyślnie

    jak my braliśmy kredy to mieliśmy wybór co chcemy za niego kupić. Dom mieliśmy już w zaawansowanym stadium i po prostu w kosztorysie zaznaczaliśmy, co jest wybudowane, co chcemy wybudować za pieniądze banku a co zostanie wybudowane za pieniądze nie banku. Idź do doradcy/banku i sprawdź czy was obowiązują podobne zasady. Nawet jak rzeczoznawca przyszedł aby potwierdzić zakończenie budowy pytał się czemu drzwi wewnątrz nie ma - jak powiedziałem, że po pierwsze nie brałem na drzwi wewnętrzne kredytu, a po drugie, że są zamówione i za 2-3 tygodnie będą to powiedział, że w takim razie wszystko ok.

    Co do wyboru między domem parterowym a z poddaszem to też dużo zależy od tego jaką działkę macie - może wymarzony dom parterowy się po prostu nie zmieścić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    jak my braliśmy kredy to mieliśmy wybór co chcemy za niego kupić. Dom mieliśmy już w zaawansowanym stadium i po prostu w kosztorysie zaznaczaliśmy, co jest wybudowane, co chcemy wybudować za pieniądze banku a co zostanie wybudowane za pieniądze nie banku. Idź do doradcy/banku i sprawdź czy was obowiązują podobne zasady. Nawet jak rzeczoznawca przyszedł aby potwierdzić zakończenie budowy pytał się czemu drzwi wewnątrz nie ma - jak powiedziałem, że po pierwsze nie brałem na drzwi wewnętrzne kredytu, a po drugie, że są zamówione i za 2-3 tygodnie będą to powiedział, że w takim razie wszystko ok.

    Co do wyboru między domem parterowym a z poddaszem to też dużo zależy od tego jaką działkę macie - może wymarzony dom parterowy się po prostu nie zmieścić.
    mamy 1 ha więc na pewno się zmieści ale marzymy o domu z poddaszem.
    U nas tez jest inna sytuacja, bo musimy wziąć kredyt na budowe domu tylko przeraża nas to, że za metr2 najczęściej liczą 2500 tysiąca. a my po prostu takiego dużego kredytu nie chcemy, będziemy budować systemem gospodarczym z pomocą najbliższych.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda02007 Zobacz post
    mamy 1 ha więc na pewno się zmieści ale marzymy o domu z poddaszem.
    U nas tez jest inna sytuacja, bo musimy wziąć kredyt na budowe domu tylko przeraża nas to, że za metr2 najczęściej liczą 2500 tysiąca. a my po prostu takiego dużego kredytu nie chcemy, będziemy budować systemem gospodarczym z pomocą najbliższych.
    a myślisz, ze taniej Ci wyjdzie?, te 2500 to jest razem z wykończeniem pod klucz


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a myślisz, ze taniej Ci wyjdzie?, te 2500 to jest razem z wykończeniem pod klucz
    Tak myślę, że taniej. Ponieważ bez ekipy, z pomocą bliskich.
    Więc na robociźnie dużo zaoszczędzimy.

  10. #10

    Domyślnie

    ja bym nie liczył na to "dużo", sam buduje systemem gospodarczym i większość rzeczy robię sam i wbrew pozorom, nie jest to specjalnie taniej. Owszem, jest taniej, ale nie aż tak bardzo.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony