dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przechol

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    2

    Domyślnie Odpływy ogrodowe na osiedlu położonym na hali garażowej

    Dzień dobry,

    Mieszkam na osiedlu położonym na hali garażowej. Są tu tereny zieleni oraz wydzielone dla mieszkańców parterów ogrody.

    Mam ogród 120m2. Na hali znajduje się około 30-40 cm piachu/ziemi (napewno nie sama czarna ziemia). Jestem słaby w tematach budowlanych i chciałem się o coś w tej kwestii zapytać.

    Mam w ogrodzie (na środku większej części ogrodu) ustawione 3 odpływy. Szukałem w internecie podobnych odpływów lub opisu jak to działa, ale nic.

    Są to kwadraty (na zdj) otoczone krawęznikiem i kamieniami a w środku znajduje się kwadratowa, plastikowa rura (jak kominowa). Na samym dole widać okrągłą kratkę na dachu hali garażowej. Od tamtego miejsca rurami leci do studni / ścieków. Na szczycie tego kwadratu znajduje się kratka rewizyjna (poziom ogrodu).

    Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić jak woda odpływa do tej kratki na hali garażowej ? Hala jest w tym miejscu tak zbudowana, że bez piachu woda spływała by w kierunku tej okrągłej kratki odpływowej. Rozumiem, że kratka na poziomie ogrodu to tylko rewizja. Nie rozumiem natomiast jak niby woda, która gromadzi się w ziemi ma niby odpływac do dolnej kratki ? Przecież tam jest plastikowy komin. Może ktoś się z tym spotkał ?

    Kierownik budowy nie był zbyt pomocny przy pytaniu o ten odpływ bo sam chyba nie za bardzo wiedział.

    Załączam zdjęcia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Odpływ Rewizja.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	387347
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Odpływ środek.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	387348
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1r.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	387349

    Jeżeli to zły dział to proszę o przeniesienie do kanalizacji odpływów.
    Ostatnio edytowane przez Przechol ; 23-04-2017 o 17:16

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tam ma chyba odpływać tylko nadmiar wody, której te 30 cm ziemi nie byłoby w stanie przyjąć.
    Powiedzmy długotrwałe ulewy i tworzy się na powierzchni po prostu kałuża - ta kratka ma umożliwić jej spływ.
    Zasadniczo to drenaż robi się pod ziemią w formie kubełkowej folii, ale nie wiem jak dokładnie wygląda konstrukcja dachu tego garażu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony