dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jaki piec na miał / węgiel do 160m2

    Witam,

    Potrzebuje piec do domu ocieplonego z 1976r o łącznej powierzchni 160m2. Palę węglem / miałem.
    Mój poprzedni piec padł po 5 latach użytkowania - zaczął przeciekać. Sterownik jak i wentylator jest "nowy" pochodziły razem około roku.
    Szukam czegoś w dobrej jakości w przystępnej cenie. W jednym ze sklepów polecili mi Defro OPTIMA KOMFORT 20kW

    Zależy mi żeby kocioł wytrzymał więcej niż poprzedni. Jeśli macie jakieś sprawdzone piece albo firmy to zapraszam do dyskusji.

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Defro optima komfort to jest górniak , mam takiego właśnie 20 kw , kocioł bardzo oszczędny i małokłopotliwy , ale ja mojego teraz latem będę przerabiał na dolniaka ot tak z ciekawości , zawsze potem do niego możesz dokupić zestaw podajnikowy za jakieś ok 2 tys zł i masz bardzo porządny kocioł , defro ma największą powierzchnię grzewczą ze wszystkich kotłów , ta 20-ka ma 2,6 m2 powierzchni grzewczej

  3. #3

    Domyślnie

    A czy jakies inne piece polecacie?
    W bricomanie widzialem jakis cieplomax uks-m 21kW za 2840zl.

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek89 Zobacz post
    A czy jakies inne piece polecacie?
    W bricomanie widzialem jakis cieplomax uks-m 21kW za 2840zl.
    Defro jak dobrze poszukasz to w tych pieniądzach też dostaniesz , nie szukaj wynalzków , defro ma stal kotłową a ten pewnie zwykłą czarną i za 3 lata woda zaleje ogień

  5. #5

    Domyślnie

    Wyczytałem na innym forum dużo negatywnych opinii o defro. Większość osób poleca piec dolnego spalania MPM DS. Czy ktoś może się wypowiedzieć na jego temat?
    Ostatnio edytowane przez bolek89 ; 24-04-2017 o 23:01

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Palę węglem / miałem.
    Chcesz palic miałem w MPM ds , to lepiej juz kupic pdajnikowy do miału ,chociaz ostatnio ceny miału dochodza do cen nieakceptowalnych z uwagi na to ze jest to jakby nie było pewien rodzaj odpadu po płuczce.

  7. #7
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Chcesz palic miałem w MPM ds , to lepiej juz kupic pdajnikowy do miału ,chociaz ostatnio ceny miału dochodza do cen nieakceptowalnych z uwagi na to ze jest to jakby nie było pewien rodzaj odpadu po płuczce.
    MPM bardzo dobry kocioł ale koszt nie mniejszy niż 4 tys a to podchodzi powoli pod podajnikowy cenowo , podczas załadunku węgla mocno kopci na kotłownię , poza tym kociołek ok i nie może być przewymiarowany tylko na styk a w zasadzie polecają do niego bufor aby dobrze palił , ale z ciekawości zapytam gdzie ty znalazłeś złe informacje o kotle defro ? przecież to jest mercedes wśród górniaków i nic tego nie zmieni

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    MPM bardzo dobry kocioł ale koszt nie mniejszy niż 4 tys a to podchodzi powoli pod podajnikowy cenowo , podczas załadunku węgla mocno kopci na kotłownię , poza tym kociołek ok i nie może być przewymiarowany tylko na styk a w zasadzie polecają do niego bufor aby dobrze palił , ale z ciekawości zapytam gdzie ty znalazłeś złe informacje o kotle defro ? przecież to jest mercedes wśród górniaków i nic tego nie zmieni
    Na forum http://forum.info-ogrzewanie.pl. Po przeczytaniu informacji że nie wiadomo ile on pali itd byłem skłonny przejść na DS. I zamiast miałem zacząć palić tylko węglem. A jeśli chodzi o wielkość to 20kW będzie ok?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Izolacja i szczelnosc domu raczej odpowiada za to ile spali kocioł opału zeby ogrzac dom do zadanej temperatury ,sam kocioł tez ale to juz sa mniejsze wartosci zalezne równiez od zastosowanego opału czy sterownika.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Na 160m2 ocieplonego domu to bliżej 10kW dla . Chyba że znowu po 5 latach chcesz kocioł wymieniać. Matematycznie i logicznie rzecz biorąc kocioł DS 20kW powinien pracować 24 na dobę i spalać nie mniej niż 3 kg węgla na godzinę co da prawie 2 tony na miesiąc. Zastanów się czy aby na pewno twoje zapotrzebowanie to 2 tony węgla miesięcznie ( 10 ton na sezon grzewczy)?
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  11. #11

    Domyślnie

    Czyli podsumowując Defro OPTIMA KOMFORT będzie idealnym wyborem? Tylko proszę o informację jaka moc bo teraz spotykam się z rozbieżnymi opiniami.

  12. #12
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek89 Zobacz post
    Czyli podsumowując Defro OPTIMA KOMFORT będzie idealnym wyborem? Tylko proszę o informację jaka moc bo teraz spotykam się z rozbieżnymi opiniami.
    Chyba ci już pisałem nie pamiętam , ale ja ogrzewam ok 110- 120m2 kotłem 20 kw defrooptima komfort w środku zaciepany cegłami szamotowymi na maxa aby zmniejszyć komorę zasypową i moc , podobno po takim zabiegu ma mieć moc ok 10kw ale w duże mrozy nawet w tym kotle nie ma burzy ognia tylko łagodne wręcz bardzo łagodne spalanie , sezon zamykam 2-ma tonami węgla

  13. #13

    Domyślnie

    Czyli ogólnie biorąc pod uwagę moją powierzchnię 15KW będzie chyba najlepszym wyborem. Według producenta kocioł do 200m2. Zamawiał ktoś przez internet? W pobliskim sklepie ponad 800 zł droższy od tego co można znaleźć w sklepach internetowych.

  14. #14
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja zamawiałem przez internet niespełna dwa lata temu i płaciłem 2970 zł z dostawą , teraz są tańsze już i to sporo , ale na forum o ogrzewaniu gościu ma do sprzedania fajny kociołek dolniak 12kw za 1400 zł dwuletni p2ar , kociołek ma dobrą prasę

  15. #15

    Domyślnie

    Mam pytanie jak w nim palić? Mam wersje z otworem w środkowych drzwiczkach. Instalator twierdził że nie może zamontować wentylatora gdyż jest wywietrznik w drzwiach. I należy je przerobić albo wymienić. A w zwiazku z tym faktem musze palić tz odpalac od dołu (papier na to drewno i pozniej dopiero węgiel). Zabronił natomiast zasypywac pieca węglem na to dawać drewno i od gory odpalac z racji tego że nie ma wentylatora. Ostrzegał przed wybuchem itd.
    Przez rok tak palilem i wychodzi sporo tego węgla na ogrzanie domu. Może macie jakieś porady co moge jeszcze zrobic by palić ekonomiczniej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony