dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zle wykonana czesc wienca ?

    Hej,
    wydaje mi sie, ze czesc wienca miedzy domem a garazem nie zostala wykonana prawidlowo tj wg projektu wieniec domu laczy sie z wiencem garazu w zbrojonej belce wys ok 70 cm, wieniec domu ''zamyka sie'', natomiast wieniec garazu opina go tylko z 3 stron - nie licze dolanego betonu, bo nie wydaje mi sie zeby prety byly w tych odcinkach polaczone.
    Kierbud z powaznych przyczyn zdrowotnych nie bedzie osiagalny przez jakis czas.
    Dom to parterowka na wiazarach, w srodku nie ma scian nosnych, oprocz tych w garazu
    Co robic - kontaktowac sie z konstruktorem/projektantem, sciagac drugiego kierbuda na budowe, rozbierac ten kawalek wienca ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	387312   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	387313   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	387314   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	387315  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Według projektu faktycznie cały wieniec W3 na ścianie łączącej garaż z budynkiem mieszkalnym jest swego rodzaju monolitem betonowym o wysokości 70 cm.
    Nie wiem kto takie dziwactwo wymyślił przy parterówce bo nic tu złego nie grozi no ale jakieś odstępstwo od projektu jednak jest.
    Nie wiem jaki czepialski jest twój obecny kier-bud ale powinieneś mu to zgłosić.
    Na fotkach widzę że w wieńcu wypuszczone już są szpilki do murłat ale ściana nad wieńcem jest kontynuowana z bloczków suporeksu. Czyżby ta parterówka miała stryszek ze ścianką kolankową, czy to jest ściana szczytowa dachu dwuspadowego. ?
    Jeśli tak to na ściance kolankowej będzie drugi wieniec a więc ze starego wieńca powinny być wypuszczone pręty zbrojeniowe dla słupów łączącym wieniec parteru z wieńcem ścianki kolankowej.
    Co ma być na stropie garażu.... dach spadzisty jakaś kontynuacja dachu z części mieszkalnej czy taras.?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Hej,
    Co robic - kontaktowac sie z konstruktorem/projektantem, sciagac drugiego kierbuda na budowe, rozbierac ten kawalek wienca ?
    U mnie kierbud zawsze odbierał zbrojenia przed wylewaniem i dopiero wtedy był zamawiany beton.

    To co pokazujesz jest całkowicie niezgodne z projektem. Przecież widać na przekroju że wieniec cały W3 ma mieć 70cm wysokości , zapewne po to aby połączyć wszystkie wieńce.

    Jak dla mnie dzwonić do KB i zabronić dalszej budowy.
    Jak dla mnie KB "zaspał" bo to ok kontroluje aby wykonawca budował zgodnie z projektem a to co wykonał wykonawca to jakaś żenada
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-04-2017 o 12:59
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Zgłoś to do projektanta. Projektant może zdecydować o ewentualnym odstępstwie od projektu.
    Kierownik budowy ma pilnować zgodności wykonania z projektem.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak pisałem kier bud nie odebrał tego etapu bo wyszedłem z założenia co można zje...znaczy zepsuć przy tak prostej konstrukcji domu. Nie ma stropu - są wiązary, wieniec jeden, drugi zbrojenia nadproży i koniec. Wykonawca z forum, z polecenia, nie chłop z łapanki.
    NA wieńcu W3 znajduje się ściana szczytowa z suporeksu, rozdzielająca strych nad garażem i domem.
    Na części wieńca od frontu i z tyłu budynku będą oparte wiązary, nie na ścianek kolankowych.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	444.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	387337   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	front.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	387338  

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Jak pisałem kier bud nie odebrał tego etapu bo wyszedłem z założenia co można zje...znaczy zepsuć przy tak prostej .
    To że brygada z "polecenia" to niestety malo co znaczy , bo w większości inwestorzy to laicy i nie wiedzą czy jest budowane zgodnie a często KB są "na papierze" i sporadycznie są na budowie i wiele błędów dzięki temu nie widzą.

    Ja polecam dzwonić do KB i niech jedzie na budowę i decyduje co robić bo to on odpowiada na budowę i zgodność z projektem a tutaj jest całkowicie niezgodne a to co wykonał wykonawca to jakaś żenada.

    Jak jest w projekcie w tym miejscu szeroki wieniec to ma być i tyle ...

    Ale jak pisałem to KB ma zdecydować ale wątpie aby taki coś "odebrał"

    PS. Masz widze więźbę z wiązarów więc całe obciążenie idzie na mury. Suporeks ma nędzne parametry wytrzymałości na ściskanie i zapewne ten gruby wieniec ma wzmocnić mury ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-04-2017 o 15:49
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7

    Domyślnie

    Suporeks ma nędzne parametry wytrzymałości na ściskanie i zapewne ten gruby wieniec ma wzmocnić mury ...
    Wydaje mi się, że nie wzmocnić, tylko przenieść obciążenie z dachu na ścianę rozdzialającą garaż i dom.
    W obecnej sytuacji obciążenie z nadproża i dachu będzie przenoszone przez kawałek ściany po prawej stronie dramy garażowej.

    Osobiście jestem nastawiony na rozbiórkę i wykonanie wieńca ponownie jak w projekcie. Prace i tak nie będa kontynuowane do ok 10 maja.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To że brygada z "polecenia" to niestety malo co znaczy , bo w większości inwestorzy to laicy i nie wiedzą czy jest budowane zgodnie a często KB są "na papierze" i sporadycznie są na budowie i wiele błędów dzięki temu nie widzą.

    Ja polecam dzwonić do KB i niech jedzie na budowę i decyduje co robić bo to on odpowiada na budowę i zgodność z projektem a tutaj jest całkowicie niezgodne a to co wykonał wykonawca to jakaś żenada.

    Jak jest w projekcie w tym miejscu szeroki wieniec to ma być i tyle ...

    Ale jak pisałem to KB ma zdecydować ale wątpie aby taki coś "odebrał"

    PS. Masz widze więźbę z wiązarów więc całe obciążenie idzie na mury. Suporeks ma nędzne parametry wytrzymałości na ściskanie i zapewne ten gruby wieniec ma wzmocnić mury ...
    KB może tylko zdecydować o rozebraniu i wykonaniu nowego wieńca.
    KB nie jest od innego decydowania w przypadku wykonania niezgodnego z projektem.
    Suporeks ma nędzne parametry wytrzymałości na ściskanie i zapewne ten gruby wieniec ma wzmocnić mury ...
    Nie masz racji - ani nie ma "nędznych parametrów wytrzymałości na ściskanie" ani "gruby wieniec nie ma wzmocnić mury"
    "Nędzne" to znaczy jakie , np. w MPa lub czymś podobnym ?
    Np. klasa 400 ma średnią wytrzymałość na ściskanie rzędu 2 MPa , to jest nędznie ?

  9. #9

    Domyślnie

    No pewnie że nędznie ... silikat ma 15 MPa, wieniec ma wzmocnić i spiąć całość tak by ciężar spoczywał rozłożony na większej powierzchni a nie punktowo na bloczkach BK/Suporeksu
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Np. klasa 400 ma średnią wytrzymałość na ściskanie rzędu 2 MPa , to jest nędznie ?

    Silikat ma wytrzymałość od 15MPa do 20MPa ..
    Cegła też 15MPa ...

    Co do KB to on musi podjąć decyzję. Jak dla mnie jest to do rozbiórki bo niezgodnie z projektem.

    Na pewno nie wolno dalej prowadzić budowy aby nie narażać się na większe koszty (rozbiórki)
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Silikat ma wytrzymałość od 15MPa do 20MPa ..
    Cegła też 15MPa ...
    A beton ma np. 45 MPa ...
    Jak jw. budynku est potrzebne 0,5 MPa to nadal jest "nędznie"?
    Np. nośność na ściskanie 12.000 kg/m ściany to jest mało ?

  12. #12

    Domyślnie

    Mam wrazenie ze zaraz ktos napisze, ze jakby sciany byly z silikatu a nie BK to by nie bylo problemu

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Jak pisałem kier bud nie odebrał tego etapu bo wyszedłem z założenia co można zje...znaczy zepsuć przy tak prostej konstrukcji domu. Nie ma stropu - są wiązary, wieniec jeden, drugi zbrojenia nadproży i koniec. Wykonawca z forum, z polecenia, nie chłop z łapanki.
    NA wieńcu W3 znajduje się ściana szczytowa z suporeksu, rozdzielająca strych nad garażem i domem.
    Na części wieńca od frontu i z tyłu budynku będą oparte wiązary, nie na ścianek kolankowych.
    Wytrzymałość na ściskanie nie jest tu sprawą podstawową bo na wspomnianej ścianie jest ściana szczytowa budynku mieszkalnego który ma swój wieniec rozkładający obciążenia na całą ścianę
    Problematycznym rozwiązaniem jest zaledwie wieniec który miał być monolitem łączącym obydwa wieńce a został wylany jako połączony jedynie w narożnikach.
    Jeśli by wylali dwa osobne pełne jeden nad drugim a w środku umieścili suporeks to by nie było problemu a tak powstała sytuacja w której wieniec garażu nie jest spięty dookoła.

    Wstrzymywać robotę i kontaktować się z Kierbudem aby decydował lub przysłał chwilowe zastępstwo.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-04-2017 o 08:17
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #14

    Domyślnie

    Tak jest Mareks,
    Jeśli by wylali dwa osobne pełne jeden nad drugim a w środku umieścili suporeks to by nie było problemu a tak powstała sytuacja w której wieniec garażu nie jest spięty dookoła.
    wlasnie po to wieniec W3 ma taka wysokosc zeby nie czekac az zaschnie pierwszy wieniec, murowac 1 warstwe pustaka i znowu zamawiac beton z pompa - po prostu przyspiesza to prace.
    W tym tyg ma sie zjawic drugi kier bud i zerknac konstruktor, bo ten od projektu zapadl sie pod ziemie.
    Zastanawialem sie nawet nad lekkim rozkuciem wienca garazu przy styku ze sciana, dospawaniu do wystajacych pretow zbrojenie osoblej belki z 4 pretow 12 i zalaniem tego betonem - czyli bardziej podciag niz wieniec. Problemem jest tylko rozpietosc - 6,2m i dodatkowe obciazenie tej scianki z prawej strony bramy.
    Zobaczymy najpierw co powiedza madre glowy.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    T
    W tym tyg ma sie zjawic drugi kier bud i zerknac konstruktor, bo ten od projektu zapadl sie pod ziemie.
    Zastanawialem sie nawet nad lekkim rozkuciem wienca garazu przy styku ze sciana, dospawaniu do wystajacych pretow zbrojenie osoblej belki z 4 pretow 12 i zalaniem tego betonem - czyli bardziej podciag niz wieniec. Problemem jest tylko rozpietosc - 6,2m i dodatkowe obciazenie tej scianki z prawej strony bramy.
    Zobaczymy najpierw co powiedza madre glowy.

    Jak sobie tak czytam to jestem w szoku ...

    Drugi KB ? Masz wpisanego do dziennika budowy KB i on jest odpowiedzialny za to że budowa ma być zgodna z projektem.
    I to jest obowiązkiem KB tego co masz wpisanego , bo chyba że te KB jest tylko "po to by był" ...

    Ja naprawdę nie rozumię co tutaj kombinować. Wszystko na projekcie jest pokazane jak to ma być i tyle.

    Za to powinnien zapłacić wykonawca. Na jego koszt powinna być wykonana naprawa a KB poiwnien przypilnować aby naprawa została wykonana zgodnie ze sztuką i tyle ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Oczywiście......
    Żadnej wizyty jakiegoś drugiego kierownika który swoją drogą za nic nie odpowiada bo nie jest wpisany do dokumentów i to nie on prowadzi książkę budowy.
    Albo pokazujesz zdjęcia, projekt i opisujesz sprawę swojemu kierownikowi który decyduje i przyklepuje odstępstwo albo każ to od razu poprawiać wykonawcom na ich koszt, i obejdziesz się bez opóźnień spowodowanych czekaniem na wyzdrowienie.
    .
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-04-2017 o 13:53
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony