dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Centralne oczyszczanie powietrza

    Dzień dobry,

    Chciałbym się poradzić w sprawie oczyszczania powietrza w mieszkaniu o powierzchni 78m kw. Ponieważ mieszkam w Krakowie i jestem astmatykiem zależy mi na naprawdę porządnym oczyszczaniu, a jednocześnie nie chcę sobie zagracać mieszkania pojedynczymi oczyszczaczami. Myślałem o zrobieniu jakiejś instalacji schowanej w suficie podwieszanym (będzie robiony ze względu na klimatyzację), ale nie bardzo orientuję się jaki sprzęt byłby do tego odpowiedni. Być może najlepsza byłaby rekuperacja z oczyszczaniem, ale to wymagałoby ode mnie przebijania się przez ściany zewnętrzne - nie wiem, czy przy takim metrażu to nie byłaby przesada... Czy macie jakieś sugestie jak coś takiego wykonać?

    Dla ułatwienia załączam schematyczny plan mieszkania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planMieszkania_plain - Copy.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	387320

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Najlepszym rozwiązaniem dla Pana będzie montaż wentylacji mechanicznej z centralą wentylacyjną wyposażoną w rekuperator. Takie rozwiązanie posiada w standardowym wykonaniu wbudowany filtr klasy F4, który może być wymieniony na wyższą klasę F7. Jeżeli potrzebuje Pan pomocy przy doborze i montażu odpowiedniego rekuperatora i kotła polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Buderus. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Marka Buderus posiada w swojej ofercie centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cicha praca. Rekuperator dostępny jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...w/rekuperacja/.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy od systemu klimatyzacji jaki wybierzesz.

    Taki system filtracji można połączyć tylko z klimatyzatorem kanałowym
    Wtedy włączając sobie w klimatyzatorze funkcję wentylacji, jednostka wewnętrzna filtruje nam powietrze w domu.
    Do takiej klimatyzacji raczej nie zastosujesz dokładniejszego filtra niż F9, gdyż klimatyzatory nie posiadają wystarczającego sprężu.
    Nie każdy klimatyzator poradzi sobie z takim dodatkowym filtrem, dlatego przed zakupem warto sobie to sprawdzić.

    Jeśli marzy ci się standard filtracji HEPA, to trzeba zbudować osobny układ.
    Na pewno droższy, bo trzeba kupić ekstra system kanałów, nawiewników, wentylator i wykonać puszkę na filtr.
    Wszystko się da zrobić o ile jest na to miejsce (w suficie)

    Systemy wentylacji mechanicznej (rekuperacji) średnio nadają się do tego typu zastosowań, bo mają słabe wentylatory i puszki filtracyjne muszą być spore.
    A to w połączeniu z małym mieszkaniem traci sens.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony