dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jak sprawdzić czy wylano anhydryt? + kwestie wykonania wylewki

    1. Wykonano niedawno u mnie posadzkę. W zamówieniu był anhydryt. Dziś był facet z innej firmy remontowej i powiedział, że na jego oko to nie jest anhydryt. Czy jest sposób aby to zbadać, stwierdzić?

    Mam jeszcze inne pytania:

    2. Rurki z ogrzewania podłogowego rozprowadzono wszędzie. Dosłownie. Również tam, gdzie ma być kominek. Czy to błąd? Czy grozi to spękaniem wylewki? Rozprowadzono je też w łazience, gdzie ma być wanna, prysznic, WC, po prostu wszędzie, wszędzie.

    3. Wylewka ma u mnie 5,5 cm. W garażu też położono podłogówkę, choć były ustalenia (niestety ustne) że ma być grzejnik. Czy to prawda, że w garażu grubość wylewki powinna być większa, tj 9 cm? Mamy 5.5 cm.

    4. Nie zrobiono dylatacji między kuchnią, salonem i hallem. Ta powierzchnia ma ponad 43 m2. Co z tym?

    Jestem zawiedziona i zaniepokojona, gdyż długo szukałam rzetelnej firmy, która wykona porządnie to zlecenie. Proszę o Wasze uwagi.

  2. #2

    Domyślnie

    Ad.1 jaki producent i wykonawca ? nie dostałaś faktury ? możesz zadzwonić do producenta.
    Ad.2 -codo kominka nie wypowiadam się , w łazience nie powinno to być problemem (musisz pamiętać o dobrej hydroizolacji ).
    Ad.3 5,5 cm w garażu spokojnie wystarczy - rozumiem że tira nie będziesz mieć
    Ad. 4 przy anhydrycie nie musisz robić dylatacji
    PS. na oko to ,,chłop umarł w szpitalu''

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wystarczy polać wodą i zobaczyć, czy zaczyna sie rozpuszczać
    Jeśli tak, to anhydryt

    Robiłem kiedyś wylewkę samopoziomującą 3mm, aby podnieść poziom podłogi pod zlicowanie paneli z gresem.
    W jednym miejscu wylałęm zbyt dużo i musiałem szlifować - szło cieżko, póki nie zrosiłęm anhydrytu wodą.
    Zrób test w jakimś rogu

    Rurki "wszędzie" nie są jakimś błędem. Zwykły, konwekcyjny kominek waży mniej, niż solidna szafa z książkami, a pod prysznicem, wanną też nie przeszkadzają pod warunkiem regularnego z nich korzystania (jak sie nei używa, to możę syfon wysychać, co powoduje nieprzyjemny zapach)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzenaTG Zobacz post
    1. Wykonano niedawno u mnie posadzkę. W zamówieniu był anhydryt. Dziś był facet z innej firmy remontowej i powiedział, że na jego oko to nie jest anhydryt. Czy jest sposób aby to zbadać, stwierdzić?

    Mam jeszcze inne pytania:

    2. Rurki z ogrzewania podłogowego rozprowadzono wszędzie. Dosłownie. Również tam, gdzie ma być kominek. Czy to błąd? Czy grozi to spękaniem wylewki? Rozprowadzono je też w łazience, gdzie ma być wanna, prysznic, WC, po prostu wszędzie, wszędzie.

    3. Wylewka ma u mnie 5,5 cm. W garażu też położono podłogówkę, choć były ustalenia (niestety ustne) że ma być grzejnik. Czy to prawda, że w garażu grubość wylewki powinna być większa, tj 9 cm? Mamy 5.5 cm.

    4. Nie zrobiono dylatacji między kuchnią, salonem i hallem. Ta powierzchnia ma ponad 43 m2. Co z tym?

    Jestem zawiedziona i zaniepokojona, gdyż długo szukałam rzetelnej firmy, która wykona porządnie to zlecenie. Proszę o Wasze uwagi.
    Czy "wylewkę" anhydrytową przywieziono w tzw. samochodzie "gruszce"...? Jaki ma kolor?
    Polanie wodą i czekanie kilka godzin, może zadziałać na anhydryt. Z małą ilością wody sobie poradzi. Można sprawdzić czy ma powierzchnię miękką... Kolor raczej mleczny. Cement jest ciemno szary i szary. Czy widać miejsca w których przebiegają rury ogrzewania? Czy widać delikatne sfalowania po tzw. "sztangowaniu" wylewki?

    W łazience nie powinno być anhydrytu. W garażu tym bardziej. Ogrzewanie pod kominkiem nie przeszkadza tak długo jak pod nim będzie sucho. 40m2 powierzchni może być bez dylatacji o ile wszystko jest w porządku. Po czym remontowiec poznał, poza jego okiem, że nie jest to anhydryt ?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Czy "wylewkę" anhydrytową przywieziono w tzw. samochodzie "gruszce"...? Jaki ma kolor?

    Po czym remontowiec poznał, poza jego okiem, że nie jest to anhydryt ?
    Niestety nie byłam przy tym. Wykonanie wylewki anhydrytowej było częścią większego zlecenia - wykonania ogrzewania. Remontowiec po prostu podzielił się swoją myślą, nie poparł tego żadnymi argumentami. Spróbuję załączyć fotę wylewki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	anhydryt.jpg
Wyświetleń:	1185
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	387357

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wprawdzie na miom monitorze wygląda to trochę, jak sufit , ale jak dla mnie wygląda to na anhydryt z mleczkiem na powierzchni
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wprawdzie na miom monitorze wygląda to trochę, jak sufit , ale jak dla mnie wygląda to na anhydryt z mleczkiem na powierzchni
    tak, to anhydryt! Te plamy nalezy usunąć!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki Jestem spokojna już teraz.

    Co do plam - myślałam, że to normalne i tak wygląda proces wysychania. Jak mam je usunąć?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Delikatnie odkuć, albo zeszlifować, bo po jakimś czasie odejdą same, ale razem z płytką, czy parkietem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Firma, która wykonywała wylewkę, powinna zeszlifować mleczko anhydrytowe.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    W moich rejonach nikt nie ma czasu na usuwanie mleczka, inwestor dostaje miotłę drucianą i jedzie. Jest to ciężka praca (200m2 zajęło mi dwa dni), ale do wykonania.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    W moich rejonach nikt nie ma czasu na usuwanie mleczka, inwestor dostaje miotłę drucianą i jedzie. Jest to ciężka praca (200m2 zajęło mi dwa dni), ale do wykonania.
    My mamy od tego oddzielną ekipę i za każdym razem szlifujemy

    Dwa dni to trochę duuuużo pracy... gratulacje!
    Mogłeś zamiast miotły wypożyczyć sobie columbusa, było by w 2h
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja zapytam o ile średnio procentowo posadzki anhydrytowe są droższe od tradycyjnych cementowych i czy cementowej daje sie grubiej?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał termolit Zobacz post
    My mamy od tego oddzielną ekipę i za każdym razem szlifujemy

    Dwa dni to trochę duuuużo pracy... gratulacje!
    Mogłeś zamiast miotły wypożyczyć sobie columbusa, było by w 2h
    U mnie dopiero będą robione wylewki anhydrytowe. Ja akurat wybrałem wylewki gdzie nie trzeba nic robić, ale można było taniej też wybrać gdzie trzeba sprzątać. Z tego co mi mówili to wystarczyło po zamiatać taką wylewkę na drugi dzień. Nie wiem może to też jakaś lepsza wylewka jest, bo tu akurat na forum mówi się o szlifowaniu. Dlatego wolałem dopłacić do tych gdzie nie trzeba nic robić. Przekonam się za 10 dni.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    U mnie dopiero będą robione wylewki anhydrytowe. Ja akurat wybrałem wylewki gdzie nie trzeba nic robić, ale można było taniej też wybrać gdzie trzeba sprzątać... Przekonam się za 10 dni.
    I jak przebiegła realizacja? Jesteś zadowolony Darkat?
    Ile ostatecznie Cię to kosztowało?

    Przywołuję też pytanie Grzesiulli:
    O ile droższe są posadzki anhydrytowe od cementowych?

    Potwierdzam (na podstawie mojej skromnej wiedzy), że posadzki cementowe są mniej wytrzymałe, w związku z tym, muszą być grubsze, wymagają zbrojenia (stalą lub włóknem) i większej liczby dylatacji.

    Sama stoję przed wyborem wykonawcy i szczerze mówiąc okropnie się boję.
    Aktualnie otrzymałam dwie propozycje od Knauf-a i Lafarge-a.
    Ten pierwszy twierdzi, że proces przebiega szybciej i nie wymaga szlifowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony