dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Przyłącze

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kylo8

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Odolanów
    Kod pocztowy
    63-430
    Posty
    3

    Domyślnie Przyłącze

    Witam. Planuje budowe domu w systemie gospodarczym 15.5m x 12.5 m I osobo garaż+kotłownia 9m x 6m..
    Teraz moje pytanie brzmi następująco zacząć chce budować razem oba budynki lecz po wylaniu fundamentów skupiłbym się najpierw na wybudowaniu gospodarczego żeby tam umieścić wszystkie media prąd+wodę.
    Czy po wybudowaniu gospodarczego moge starać się o przyłącze do niego ? Tzw. Docelowe i korzystać odrazu bez taryfy budowlanej?
    I od gospodarczego w przyszłości doprowadzić prąd do domu ? Jak to wygląda z odbiorem domu pożniej?
    Ostatnio edytowane przez kylo8 ; 23-04-2017 o 12:34

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Najlepiej zadzwoń do energetyki na Twoim terenie i dowiedź się jakie maja zasady. Ja na działce mam tylko budynek gospodarczy (w mnie jest to blaszak), bez domu i dostałem taryfę G. W warunkach musisz tylko wystąpić o przyłączenie budynku, a nie placu budowy.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lorak86

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Małogoszcz
    Kod pocztowy
    28-366
    Posty
    60

    Domyślnie

    Wałkowane wielokrotnie co tylko potwierdza zamieszanie Dostawców ( u mnie PGE).
    Elektryk podbił mi wszystkie dokumenty na G11 za w czasu.
    Elektryk od PGE, który miał mi podłączyć licznik budowlany na docelowy (zmiana skrzynki z tej na słupie na tą od nich) powiedział, że musi być zrobione jednio piętro. Po kilku minutach zmiękł i powiedział, że wystarczy 1 gniazdko i 1 żarówka.
    Zobaczymy za miesiąc czy im to wystarczy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lorak86 Zobacz post
    Elektryk od PGE, który miał mi podłączyć licznik budowlany na docelowy (zmiana skrzynki z tej na słupie na tą od nich) powiedział
    Nie ważne co ktoś mówi. Ważne, co napisze.
    Ja na etapie stawiania ścian parteru (żałuję, że od razu, przed rozpoczęciem prac budowlanych) zawnioskowałem do PGE na piśmie o zmianę na G11 - i bez problemu dostałem.

    Mam wrażenie, że mają gadać jedno, ale wiedzą, że nie mają podstaw i jak już ktoś złoży formalny wniosek, to nie mają podstaw, żeby odmówić.
    Nie słyszałem, żeby ktoś formalnie wnoszący o G11 dostał odmowę - za to wszystkim "na gębę" mówią, że się nie da.

  5. #5
    navigare necesse est, vivere non est necesse

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony