dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tynk gipsowy twardy Dolina Nidy Zeta czy można szlifować ?

    Witam !

    Jakieś 2 tygodnie temu miałem robione tynki twarde Dolina Nidy Zeta.
    Z jakości jestem zadowolony , ale zapewne przydało by się przeszlifować.

    Tynkarz który mi robił (mieszka blisko mnie) powiedział że najlpeiej było by "przelecieć to żyrafą" aby lekko doszlifować i że spokojnie można żyrafą robić , bo tynk twardy i świetnie się szlifuje.

    Może mi nawet żyrafę pożyczyć abym mógł sobie sam to zrobić ...

    W starym domu mam tynki jeśli dobrze pamiętam Knaufa jakieś gipsowe (z 2010r) i szlifowanie papierem ściernym a nawet siatką powodowało powstawanie rys i wychodzenie "ziarna" i wyglądało to fatalnie.

    Tynkarz mi mówił że przy zwykłym Kanufie były takie cyrki , ale przy tej Zecie problemu nie ma ...

    Czy szlifuje sie po gruntowaniu (chce kupić najtańszą białą farbę i ją wykorzystać jako "grunt") czy przed gruntowaniem ?
    Jaką gramaturą lekko zeszlifować (180 ?)

    Czy może zamiast żyrafą lekko zeszliifować siatką ?

    Jakieś doświadczenia z szlifowania Doliny Nida Zeta ???
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze to nie problem był z tamtym tynkiem ( domniemam że to było MP75L), bo po prostu tamtego się nie szlifuje. Można ale naprawdę delikatnie. Najpierw szlifuj potem gruntuj!

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie

    przy szlifowaniu maszyną – tak zwaną „żyrafą” trzeba zachować szczególną ostrożność, gdyż można uszkodzić tynk – wymaga to więc nieco wprawy. Jeżeli zdecyduje się Pan na wykorzystanie tego urządzenia, najlepiej najpierw zrobić próbę na jednej ze ścian. Szlifujemy zaczynając najpierw od zastosowania papieru o mniejszej gramaturze. Jeśli chodzi o kolejność – cienką warstwę gruntu aplikuje się już po szlifowaniu oraz dokładnym odpyleniu powierzchni. Kolejny krok to nałożenie farby podkładowej dedykowanej dla wybranej farby nawierzchniowej.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony