dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 88
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiliusz Zobacz post
    Ja nie twierdze, że Twoja taktuje.
    Dziwne, żeby taktowała, jak włącza ręcznie na 42% czasu a i tak mu się jeszcze czasami wyłącza.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7310446

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiliusz Zobacz post
    Jeśli chcesz grzać w II taryfie bez bufora pompą mocy 7kW przy OZC 3KW, to masz przewymiarowaną pompę bardzo i problem taktowania sprężarki.
    Jak masz obciążenie 3kW przy -20 to na dobę potrzebujesz 72kWh. PC o mocy 7kW (zakładam, że mówimy o takiej mocy przy -20, a nie nominalnej) pracująca w taniej strefie (10h) wyprodukuje 70kWh... Czyli jest włączana ręcznie (jak kto woli wg zegarka, ale nie przez automatykę pilnującą temperatur) i nie ma szans się wyłączyć, bo nie wyprodukuje za dużo - ciągle będzie pod kreską i z każdą dobą dom straci 2kWh... Nadgoni dopiero jak ociepli się.

    Ja bym powiedział, że jest dobrana bardzo dobrze. Może jest jeszcze odrobinę za mała, jakbym się upierał przy grzaniu tylko w tańszej strefie samą sprężarką. Ale z pewnością nie jest przewymiarowana.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dziwne, żeby taktowała, jak włącza ręcznie na 42% czasu a i tak mu się jeszcze czasami wyłącza.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7310446
    ooo, znalazłeś tego linka, dzięki
    Ale już zrozumieć tego co napisałem wcześniej to chyba dalej nie rozumiesz.....

    a gdzie napisałem, że włączam ręcznie na 42% czasu??
    potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy mam wytłumaczyć dużymi literami??
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 27-04-2017 o 20:04
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #44

    Domyślnie

    imrahil
    Grzałką steruje tylko sterownik pokojowy?
    Jakie maksymalne temperatury (we/wy) wody w podłogówce zanotowałeś?

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Imrahil,
    nie chciałbym uchodzić za "pomysłowego Dobromila", ale można założyć bardzo prosty sterownik mocy do tej Twojej grzałeczki.
    Oczywiście jeśli czasem trudno tym sterować w okresach przejściowych lub pod koniec grzania.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    a gdzie napisałem, że włączam ręcznie na 42% czasu??
    potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy mam wytłumaczyć dużymi literami??
    Serio pytasz? Czy chcesz mi przypisać swoje cechy?

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    na potrzeby CO załącza się aktualnie 2 razy dziennie w zależności od temperatury na zewnątrz (okienka 22-6 i 13-15)
    Potrafisz przeliczyć to wytłuszczone na %?

    Jak nie pamiętasz, gdzie to napisałeś, to trzeba kliknąć na tę ikonkę w cytacie obok Twojego nicka.



    I nie mów, że nie potrafisz używać szukajki
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-04-2017 o 22:23

  7. #47

    Domyślnie

    no, coś czułem ze tak będzie....zdolność czytania ze zrozumieniem zanika
    będzie dużymi literami
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post

    na potrzeby CO załącza się AKTUALNIE 2 razy dziennie w zależności od temperatury na zewnątrz (okienka 22-6 i 13-15), w tych okienkach jest też grzanie CWU, żeby zminimalizować załączenia. Czasami dochodzi dodatkowo CWU -więc czasami załącza się dodatkowo w zależności od potrzeb
    a teraz tłumaczenie na kaizenowe - post był napisany 19.10.2016 - rozumiesz znaczenie słowa "AKTUALNIE" ?
    to teraz sprawdź sobie jakie były w październiku temperatury i jakie może być zapotrzebowanie domu na ciepło przy takich temperaturach....ile może pracować urządzenie grzewcze przy takich temperaturach....litości.....
    sprawdziłem specjalnie dla ciebie- średnia temperatura października w moim regionie to było 7,5C.....

    to jest chyba oczywiste, że dla 7,5/23 pracuje krócej prawda niż dla -20/23 ??
    Pisałem też nie raz, ze moja PC nie pracuje 100% w taniej taryfie, tylko w okolicy 75-80%
    Sterowanie mam zoptymalizowane pod kątem liczby załączeń (to tak odnośnie taktowania jeszcze), wykorzystania taniej taryfy i komfortu. Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej pewnej granicy, to są zmieniane ustawienia.
    Coś takiego może napisać tylko dyletant....i to widać w tym co piszesz
    ty przecież nawet nie wiesz jakie ja mam sterowanie u siebie....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiliusz Zobacz post
    Oooo panie. Nie przyszedłem tutaj dla jakiś pokłonów, z czym Ty wyjeżdzasz w ogóle?
    tak trudno to zrozumieć? Wielu ludzi tutaj pisze...większość nie musi pisać że jest instalatorami czy projektantami - bo piszą konkretnie i na temat, w tym co piszą od razu widać że się znają. Ta w uproszczeniu.
    Ty postanowiłeś od razu się podzielić ta radosną nowiną - odpowiedź na to pytanie jest raczej oczywista. Pisanie - że przewymiarowana PC musi taktować świadczy że długa droga przed tobą...




    Cytat Napisał kiliusz Zobacz post
    I nie jestem instalatorem stricte. Bardziej projektantem, co nie znaczy nie siedzę na budowach i nie uczestnicze w wykonawstwie. Widzę te rzeczy na własne oczy i dotykam. Zazwyczaj instalator robi z ręki co uważa. Ja zawsze coś zaprojektuje/policzę z czapy swoich rzeczy nie biorę i mają poparcie dla instalatora. Na podstawie tego, wiem że jak znany jest dany projekt, to robimy tak, żeby uniknąć tego ryzyka.
    I co z tego, że jesteś kim jesteś, a ja jestem zwykłym "chłopkiem roztropkiem" który uczył się wielu rzeczy na swojej budowie?
    Przez te lata przewinęło mi się tutaj mnóstwo ludzi, którym projektanci i instalatorzy tak spartolili, że to co ja i inni tutaj piszący im radzili - mogło tylko pomóc, nie mogło bardziej pogorszyć. I wielokrotnie pomagaliśmy i dalej będziemy pomagać tutaj ofiarom niedouczonych instalatorów.
    Dlaczego? - w moim przypadku to oczywiste, jest to swego rodzaju spłacenie swego rodzaju długu - bo gdybym wiele lat temu nie czytał tutaj, to pewnie nie miałbym ani podłogówki, ani Pompy ciepła i pewnie uwierzyłbym w bzdury którymi raczyli mnie wtedy nomen omen różnej maści instalatorzy, do których wysłałem zapytania ofertowe. No, ale to było dawno temu, dzisiaj już branża jest dużo bardziej wyedukowana, albo ja zwyczajnie miałem pecha
    I co z tego, że ty ponosisz odpowiedzialność za to co ludziom projektujesz/instalujesz, jak potem ci ludzie którzy mają problemy z instalacjami nie wracają do ciebie, tylko tutaj szukają rady i pomocy.....czasami tylko wytłumaczenia pewnych kwestii...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Wątków jest wiele i też staram się je czytać , tyle że odnoszą się co zupełnie innych kwestii ...

    Ja pompę już wybrałem , będzie albo Panasonc albo LG , ale zobaczę co uda się lokalnemu hydraulikowi załatwić , bo mimo wszystko chyba wolalbym aby wszystko montowal i uruchamiał lokalny instalator , aby w razie jakiś problemów mógl szybko i bezproblemowo dojechać , tyle że chyba LG nie uda mu sie załatwić

    A chodziło mi czy muszę dawać bufor , sprzęgło , dodatkowe pompy , bo zalezy mi aby nie zostać wpakowany w bezsensowne koszty , bo często niektózy instalatorzy wolą dać "w razie czego" i dodatkowo dzięki temu więcej zarobić (na materiale) .

    Pompa będzie 9KW bo chce aby działało to głónie w II taryfie.
    jak czytałeś inne wątku to powinieneś już wszystko wiedzieć
    Ja nie miałem oporów, żeby korzystać z usług instalatora z daleka - dobrze na tym wyszedłem - ale rozumiem twoje obawy...
    Możesz mieć lokalnego hydraulika, który ci spierniczy instalację i nie będzie w stanie jej potem sensownie poprawić. Może tez się okazać, że lokalny hydraulik który ci instalował, nie znajdzie dla ciebie czasu jak będziesz mieć jakieś problemy - znam takie przypadki - i co mu wtedy zrobisz?

    A z tymi którzy chcą cię wpakować w dodatkowe koszty to nawet nie rozmawiaj. Szkoda czasu. Oni i tak wiedzą lepiej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    jak czytałeś inne wątku to powinieneś już wszystko wiedzieć
    Ja nie miałem oporów, żeby korzystać z usług instalatora z daleka - dobrze na tym wyszedłem - ale rozumiem twoje obawy...
    Możesz mieć lokalnego hydraulika, który ci spierniczy instalację i nie będzie w stanie jej potem sensownie poprawić. Może tez się okazać, że lokalny hydraulik który ci instalował, nie znajdzie dla ciebie czasu jak będziesz mieć jakieś problemy - znam takie przypadki - i co mu wtedy zrobisz?

    A z tymi którzy chcą cię wpakować w dodatkowe koszty to nawet nie rozmawiaj. Szkoda czasu. Oni i tak wiedzą lepiej
    Na razie ten hydraulik robił mi instalację wodno-kanalizacyjną , rozkładał podłógówkę i powiedzialem mu że być może też będzie instalował pompę a jak nie to zapewne będzie CNC ...

    Wysłalem do loklanych sprzedawców pomp i instalatorów to oferty dostałem delikatnie mówiąc słabe. Oczywiście jeden chciał od razu dawać bufor.
    Po prostu trzeba się szybciej dopytać aby potem jakiś "instalator" nie uszczęśliwił mnie buforem , sprżegłem , dodatkowymi pompami i jeszcze siłownikami na podłógówce bo to .. musi być a klient i tak zapłaci , dlatego chce mieć prymitywną instalcję , bo taka sprawia najmniej problemów i najłatwiej ją wysterować i jest najtańsza , ale oczywiście to co musi być niech bedzie , bo to nie chodzi aby było jak najtaniej , ale o to aby nie instalować czegoś co nie jest potrzebne i nie ma żadnego sensu.

    Wiesz też patrzę na późniejsze ewentulane problemy i serwisowanie ...

    Taki hydraulik który mieszka niedaleko mnie sądzę że za przegląd pompy nie weźmie jakiś wielkich pieniedzy , bo koszty dojazdu znikoma.
    Także sądzę że jak jakiś będzie probem to szybciej dojedzie loklany hydraulik niż taki który ma z 200km w jedną stronę ...

    Ale wssystko zależy także od wyceny ...

    Bardziej "napaliłem" się na LG , bo ma trochę lepszy COP i jest trochę tańsza , tyle że nie wiem jak później będzie z serwisowaniem i ewentulanymi częściami zamiennymi ...

    Chociaż jak czytam loklane "wyceny" to jestem lekko zszokowany , bo myślałem że lokalne wyceny będą sporo niższe niż wyceny firm dość daleko oddalonych od mojej budowy , bo jednak takie firmy też muszą dojechać (czas , paliwo) ale widzę że tak nie jest ...

    Zobaczymy jaka będzie wycena ...

    Na razie moim faworytem jest CNC , bo jenak troche tego montują i sądzę że "wsparcie' będzie dużo lepsze niż lokalnego hydraulika który nie ma pojęcia zapewne o tych pompach i jedynie "hydraulicznie" będzie potrafił podłaczyć ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #51
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Zainteresuj się Samsungiem TDM. Można nim grzać i chłodzić klimatyzatorami lub podłogą z jednej jednostki zewnętrznej.Model z tego roku ma świetne parametry.
    Poszukiwania jakiejkolwiek PC zacznij od dystrybutora na Polskę.Tam dostaniesz namiary na najlepsze firmy montujące ich sprzęt.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Pisałem też nie raz, ze moja PC nie pracuje 100% w taniej taryfie, tylko w okolicy 75-80%
    Dlatego, że nie wystarcza taniej strefy?

    To powiedz mi, dlaczego podajesz przykład swojej pompy, jako przewymiarowanej?

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To powiedz mi, dlaczego podajesz przykład swojej pompy, jako przewymiarowanej?
    może dlatego, ze jest przewymiarowana?!?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiliusz Zobacz post
    2. W przewymiarowanej pompie ciepła sprężarka taktuje....
    Teraz tutaj prawisz madrosci z kursow instalatorskich?
    No patrz, a moja skubana nie chce taktowac. Co robie "zle"?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    (...) No patrz, a moja skubana nie chce taktowac. Co robie "zle"?
    Poważnym błędem było poinformowanie jej, że jest obciążona podłogówką. Zasmakowała w długich cyklach pracy i teraz już jej nie wmówisz, że jest obciążona np. trzema grzejnikami z małą objętością zładu.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Pobądź tutaj trochę, nie pisz głupot, to może z czasem sobie na to zasłużysz
    Ten warunek juz jest nie do spelnienia.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    imrahil
    Grzałką steruje tylko sterownik pokojowy?
    Jakie maksymalne temperatury (we/wy) wody w podłogówce zanotowałeś?
    dokładnie. mam zbiornik 200 litrów, ale w tym roku na próbę grzałem tylko w taniej taryfie, a układ działał jak kocioł przepływowy. maksymalna temp. zasilania to 30°C (niewykluczone, że było 31-32, ale tego nie odnotowałem naocznie)

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Imrahil,
    nie chciałbym uchodzić za "pomysłowego Dobromila", ale można założyć bardzo prosty sterownik mocy do tej Twojej grzałeczki.
    Oczywiście jeśli czasem trudno tym sterować w okresach przejściowych lub pod koniec grzania. dT maksymalnie 5°C
    Pzdr
    nie ma problemu ze sterowaniem. dom raczej ciężkiej konstrukcji, przy wygrzewaniu wylewek osiągnięcie Tz=40°C trwało jakieś 4 czy 5 dni ciągłego grzania i to przy słonecznym i ciepłym październiku (a wylewki miały już pół roku)


    kiliusz, policzyłeś już jak to z tym buforem i podłogówką?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    I co z tego, że jesteś kim jesteś, a ja jestem zwykłym "chłopkiem roztropkiem" który uczył się wielu rzeczy na swojej budowie?
    Przez te lata przewinęło mi się tutaj mnóstwo ludzi, którym projektanci i instalatorzy tak spartolili, że to co ja i inni tutaj piszący im radzili - mogło tylko pomóc, nie mogło bardziej pogorszyć. I wielokrotnie pomagaliśmy i dalej będziemy pomagać tutaj ofiarom niedouczonych instalatorów.
    Dlaczego? - w moim przypadku to oczywiste, jest to swego rodzaju spłacenie swego rodzaju długu - bo gdybym wiele lat temu nie czytał tutaj, to pewnie nie miałbym ani podłogówki, ani Pompy ciepła i pewnie uwierzyłbym w bzdury którymi raczyli mnie wtedy nomen omen różnej maści instalatorzy, do których wysłałem zapytania ofertowe. No, ale to było dawno temu, dzisiaj już branża jest dużo bardziej wyedukowana, albo ja zwyczajnie miałem pecha
    I co z tego, że ty ponosisz odpowiedzialność za to co ludziom projektujesz/instalujesz, jak potem ci ludzie którzy mają problemy z instalacjami nie wracają do ciebie, tylko tutaj szukają rady i pomocy.....czasami tylko wytłumaczenia pewnych kwestii...
    Ładnie powiedziane.
    I prawdziwie.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    może dlatego, ze jest przewymiarowana?!?
    To jaka jest Twoja definicja przewymiarowania PC? Bo dla mnie PC która w założonym czasie nie potrafi wyprodukować potrzebnej ilości ciepła jest za słaba.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jaka jest Twoja definicja przewymiarowania PC? Bo dla mnie PC która w założonym czasie nie potrafi wyprodukować potrzebnej ilości ciepła jest za słaba.
    Zalozony maksymalny czas na wyprodukowanie potrzebnej ilosc ciepla do ogrzania domu dla pompy dobranej bez przewymiarowania to 24h. Moze Cie to zaskoczy, ale ciezko jest zmusic urzadzenie do pracy dluzszej niz 24h/dobe (chociaz Ty pewnie bys udowodnil, ze sie da).
    Potrafisz policzyc ile procent czasu przypada na tania taryfe w ciagu doby, a nie potrafisz przyswoic takiej prostej zaleznosci?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony