dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przechol

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    2

    Domyślnie Ogród między blokami

    Dzień dobry,

    Chciałem Państwa prosić o poradę. To jest mój pierwszy ogród i chciałem na samym początku, jeszcze przed robotami, rozważyć za i przeciw jego rozwoju.

    Ogród na hali garażowej (30-40 cm piachoziemi) 120 m2. Mieszkanie jest narożne i po wyjściu na taras z płytek nad głową mam jeszcze zabudowe od balkonów z góry. Niestety na granicy gdzie kończą sie płytki kończy się również zabudowa balkonowa i zaczynają "dziwne odpływy" z tychże balkonów. W efekcie woda spływająca z góry wypłukuje mi ziemię tuż przy krawężniku.

    W tej sytuacji powstał pomysł dokoptowania takich samych płytek i przesunięcie na ich koniec krawęznika. Zdjęcia poglądowe :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1r.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	387350
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4upg.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	387351
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5upg.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	387352
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6upg.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	387353
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1upgr.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	387355

    Z tej węższej części ogrodu ubyłoby przez to trochę zieleni, ale nie byłoby efektu koryta bez rosnącej trawy. Z tej większej części dodałoby trochę więcej tarasu i miejsca na stół / krzesła no i też pozbyłbym się tego wypłukiwania.

    Co do dalszych pomysłów to chciałem oddzielić jakoś tuje od trawnika. Za poradą kolegi z innego forum (ogrodowiska) byłby to krawężnik jak przy tarasie i kora wokół tujek. Pytanie na jaką wysokość miałby wystawać krawężnik ? Czy na równi z trawnikiem czy wyżej tak aby kora się nie przesypywała na trawnik ?

    Kolejne pyt. dotyczy tych odpływów. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak je "ukryć" ? Myślałem nad donicami, które bym na nich postawił.

    Dzięki za pomoc.
    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez Przechol ; 23-04-2017 o 17:02

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli ma zostać trawnik?

    Zasadniczo to krawężnik lub pas kostki powinien być równo z trawnikiem, ale rabata nieco niżej. Wówczas mozna dokaszać przy krawedzi a kora się nie wysypuje.
    Jeśli jest na równym poziomie to krawężnik wyżej a przed nim od strony trawnika kostka na równo z trawą.
    Coś jak tu:


  3. #3

    Domyślnie

    Nad odpływami zrobiłabym siedziska kostki drewniane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony