dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Łazienka w nowym budynku - bez wentylacji?!

    Szanowni Panowie,

    Zamierzam kupić mieszkanie w nowym domu. Zwróciłem uwagę na fakt braku otworu wentylacyjnego w łazience na piętrze.
    Przeglądając rysunki zauważyłem, że w tej łazience nie ma standardowego oznaczenia kanału wentylacyjnego (kwadratu z wyjściem wentylowanego pomieszczenia), lecz jest kółko z dwoma małymi kółkami wewnątrz (czyżby to miało być odpowietrzenie instalacji kanalizacyjnej – ujętych w projekcie ubikacji i bidetu)?
    Tak naprawdę z tej łazienki nie wychodzi żaden komin (byłem na poddaszu), podczas gdy na rysunku wizualizacyjnym komin w miejscu łazienki – jest. Wiem, że wizualizacja – to nie projekt, lecz coś mi tu nie pasuje, a na dodatek przyszły sąsiad wyczuwa dziwny zapach z kanalizacji w łazience na parterze.

    1. Przepisy prawa budowlanego mówią, że w łazience powinna być wentylacja.
    2. Dwa, że nie można łączyć przewodów wentylacyjnych i instalacji kanalizacyjnej.
    3. W mieszkaniu tym nie zauważyłem, jakiegokolwiek odpowietrzenia instalacji kanalizacyjnej? Czyżby te dwie rurki miały być odpowietrzeniem kanalizacji, dodam że chyba jedynym? Niepokoi mnie to, gdyż na poddaszu komina nie ma, a jest za to jedna rura o średnicy ok. 5cm zakończona napowietrzaczem kanalizacyjnym.

    Czy jest możliwe, by w tym projekcie chodziło o to, by w kanale wentylacyjnym wyprowadzić powyżej powierzchni połaci dachowych, w kominie dwie rury odpowietrzające instalację kanalizacyjną?!

    Załączam rzut łazienki


    oraz dwa linki do rzutów obu kondygnacji (pliki Acrobat Reader).

    rzut piętra
    https://drive.google.com/file/d/0B3F...ew?usp=sharing

    rzut parteru
    https://drive.google.com/open?id=0B3...WZwMVRyWXNxckU
    Ostatnio edytowane przez roman-5000 ; 23-04-2017 o 20:33

  2. #2

    Domyślnie

    Może ktoś wie, co to jest za symbol (ten, który wskazuje czerwona strzałka na rys.)?
    Ostatnio edytowane przez roman-5000 ; 24-04-2017 o 15:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony