dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja domu jednorodzinnego

    Zwracam się z prośbą o pomoc w aranżacji domu jednorodzinnego dla rodziny 2+2 (9 i 6 lat - chłopcy).
    Na dole na całości jest podłogówka, chcę na całej powierzchni (może tylko oprócz łazienki) położyć płytki drewnopodobne (np. Cerrad Mattina Sabbia), generalnie kolory: szarości, biele. Łazienka na dole jest dość "płytka" - czy lustro dać na ścianę na wprost wejścia i na ścianę po lewej, gdzie umywalka?
    Jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości powierzchni otwartych, żadnych kurzołapów, większość mebli planuję zabudowanych, w pokojach chłopców również.
    Kominek również od góry do dołu zabudowany (wkład kominkowy Lucy 14). Wysoka klatka schodowa - nie mam pomysłu co położyć na ścianę. Cegły nie lubię, może tapeta?
    Na górze zupełnie nie wiem jak zaaranżować pokoje chłopców (21,52m2 i 17,06m2), tam są takie "tunele" przy oknie - brak pomysłu.
    Łazienka duża na górze w rzeczywistości nie ma tych wewnętrznych ścianek, które są na projekcie. Chciałabym mieć tutaj (poza 2 umywalkami, kabiną prostokątną (może Radaway?), bidetem, kibelkiem, wanną narożną) mieć zabudowę z mdf matowego białego (mam teraz) w której będę mogła schować kosz na pranie (a najlepiej 3 kosze na białe, kolorowe i ciemne pranie jeśli się da).

    Będę zobowiązana za wszelkie uwagi. Dom jest w stanie deweloperskim, w maju wchodzimy z wykończeniówką. Można ściany wewnętrzne jeszcze poprzesuwać.

    DÓŁ: http://www.fotosik.pl/zdjecie/8e685e251e7646f6
    GÓRA: http://www.fotosik.pl/zdjecie/710be3c3d0d93760

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję pieknie!
    Pomysł z "wyprostowaniem" drzwi na dole w pokoju bardzo mi się podoba. Ten pokój zapomniałam dodać, że to biblioteczka/pokój do pracy, ale również z niedużym łóżkiem do przespania się dla gościa.
    W kuchni podoba mi się taki podręczny stolik do jedzenia, cos w stylu http://img.shmbk.pl/rimgsph/408793_1...nowoczesny.jpg żeby nie trzeba było z kanapka do jadalni chodzić. Nie podobaja mi się natomiast wszelkiej maści bary z wysokimi stołkami.
    Trochę obawiam się płyty indukcyjnej od strony salonu, może dlatego że nigdy nie gotowałam w takim ustawieniu.
    Sofa odsunięta na środek również super.
    Pod schodami mamy pralnio-schowek. Zastanawiam się czy tam wstawiać pralkę czy jednak gdzieś na górze.
    Na górze mamy jeden pokój niezagospodarowany. Jako że garderoba przy naszej sypialni jest w sakli mikro rozważam czy nie zrobić z tego pokoju właśnie garderoby

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tym pokoju gościnnym wrysowałam rozkładaną kanapę.

    W kuchni myślałam o czymś takim jak wkleiłaś - nie barek, tylko właśnie stolik dostawiany do półwyspy.

    pralkę zrobiłabym na górze, ale jest problem gdzie? Nie bardzo wiem jakie tam niskie skosy masz na poddaszu.

    Wasza sypialnia (nad garażem?) będzie tak duża, że dałoby się tam drugą garderobę wydzielić

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie w kuchni pomysły nasze są podobne
    Skosów nie mam niskich, ściany kolankowe mają zdaje się około 100cm (ale zmierzę jeszcze będąc na budowie)
    W naszej sypialni da radę jeszcze garderobę wydzielić? W planie jest tam taki mikrokosmos garderobiany, ale to mało. Myślałam na początku żeby zlikwidować prywatną łazienkę, jednak mąż chce mieć swój osobisty, prywatny kibelek.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja się troszkę boję, że ten pokój 17 m2 może być nieco niedoświetlony

  7. #7

    Domyślnie

    okna w tym 17m2 pokoju są od południa i od zachodu, chciałam aby synowie mieli pokoje obok siebie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może zrobić coś takiego?:


    Pokój z balkonem to tylko taka lużna propozycja. Chodziło mi o ten pokój 17 m2 - żeby połączyć z tym obok a w lukarnie zrobić garderobę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-04-2017 o 22:44

  9. #9

    Domyślnie



    Ostatnio edytowane przez kinka ; 25-04-2017 o 17:01

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo, będę miała co analizować w weekend majowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony