dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JacekC

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-129
    Posty
    87

    Domyślnie Odpadajacy tyn z sufitow

    Witam
    w zeszlym tygodniupodczas prac tynkarskich odpadl mi tynk w dwoch miejscahc na suficie. Budynek nowy w sierpniu zeszlego roku przykryty.
    Najpierw byl ocieplony na zimie w pazdzierniku . teraz w kwietniu zaczete prace tynkarskie. To cos co sie zdarza ? czy mam sie niepokoic?


    pozdr.
    Jacek C




    http://ifotos.pl/zobacz/201704231_aaerrqs.jpg
    http://s6.ifotos.pl/img/201704231_aaerxpn.jpg

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Nie zdarza, powinieneś się niepokoić. Tynk się kładzie po to, żeby nie odpadał... Dopóki są tynkarze, to oczywiście poprawią, natomiast powstaje pytanie skąd ten problem. Przemarzło?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Może "zapomnieli" użyć betonkontaktu?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JacekC

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-129
    Posty
    87

    Domyślnie

    zarzekali sie ze wszystko dobrze zrobili. To jest znana dobrze tutaj firma .Nie chce mowic narazie jesj nazwy dopolki beda respekrtowac gwarancje. Dzis juz slyszalem proby wymigania sie ze to nie podchodzi pod gwarancje. Podejrzenie jest takie ze jest zbyt wilgotno w domu ..Ze niby byly jakies plamy wilgoci w tych miejscach na stropie. Zarzucali w jeden dzien docierali na drugi. Znajomy fliziarz mi mowil ze moze trzeba bylo dluzej czekac z tym. Dzis przy mnie w piwnicy zaczelo robic sie to samo i jakby wiecej tego . Na 1 pietrze tylko punktowo sie chyba to objawilo.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Wilgoć sama tego nie spowoduje. Moi tynkarze wręcz zalecali "kiszenie" tynków ze dwa tygodnie przy zamkniętych oknach. Zrobiłem tak w piwnicy (przez kilka tygodni woda kapała z sufitu). W garażu natomiast ten sam tynk cem-wap wyschnął chyba w dwa dni, bo było to w ciepłe i wietrzne letnie dni, a garaż był otwarty na przestrzał. I tu i tu nic nie odpadło.

    Piwnicy nie zdążyłem niestety wywietrzyć do końca. Potem doszły wylewki, w dodatku nie zdążyłem z ociepleniem elewacji i efekt był taki, że przemroziło mi kawałek piwnicy - w środku był po prostu szron na tynku. I tam odpadł. Na pewno nie zamroziłeś tych tynków? Kiedy były robione? Masz zamkniętą budowę, ocieplenie?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JacekC

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-129
    Posty
    87

    Domyślnie

    tj pisalem ocieplenie zrobilem na jesien. Dzis w ktrakowie bylo 20 stopni w dzien w nocy kilka stopni. Co do wilgoci
    wykonawcy wlasnie zastrzegali zeby zamykac okna ze wilkoc lepiej robi tynkom cemetnowo wapienym .Moze chodzi o to ze jest zbyt wilgotno w pierwszej fazie schniecia.(Wedlug teori wlasciciela firmy). Te odpryski pojawia sie po zatarciu sufitow. dzien wczesniej zarzucaja na drugi dzien zacieraja.

  7. #7

    Domyślnie

    Betokontakt nie ma nic wspólnego bo widać że obrzutka trzyma. Przejedz ręką po obrzutce czy się kruszy czy jest mocna i drapie ręce. Zalecane jest trzymanie wilgotności pomieszczeń ale nie ścian. Przy cem wap też na suficie max 1,5 cm. Dlatego ja nie polecam cem wap na sufity

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JacekC

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-129
    Posty
    87

    Domyślnie

    hmm co do grubosci tynku nie mierzylem ale widac na oko ze jest cienko dane ok 1 cm. Mysle ze jak poodpadaja te sufity to jako jako poprawke dam gipsowe .
    Pytanie tylko czy skuwac caly sufit czy mozna miksowac miejsca w ktorych odpadlo gips a reszta cementowo wapienny...Jutro zrobie test obrzutki reka

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JacekC

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-129
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam ponownie .Sprawdzilem reka ta orzutke wyglada na ok .
    Mam bardzo wazne pytanie czy ten beton kontakt jest obowiazkowy ? U mnie teog napewno nie dali

  10. #10

    Domyślnie

    Betokontakt jest na powierzchnie gładnie. Nie jest obowiązkowy na standardowe ściany czy terivę. Niektórzy dawali go zamiennie do obrzutki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony