dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    e2rduo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    32

    Domyślnie warsztat samochodowy z Płyty warstwowej

    Witam. Aktualnie jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności, tj uzyskanie pozwolenia na budowę oraz uzyskanie warunków zabudowy. Wszystko się tworzy, dostałem nieoficjalna wiadomość że wszytko przebiega zgodnie z moimi oczekiwaniami.
    Jest teraz jeden problem z czego budować. W pierwszej fazie zdecydowany byłem na tradycyjny beton komórkowy oraz drewnianą więźba dachową. Lech teraz stwierdziłem że chyba lepszym rozwiązaniem będzie budynek z Płyty warstwowej zarówno ściany jak i dach. Rejon- Podkarpackie. Wstępnie nawet kontaktowałem się z jedną z firm w sprawie orientacyjnej wyceny. I wygląda to atrakcyjnie. Skusiło mnie to , że nie muszę sam budować (bo takie były plany) i w najbliższych 2latach nie mam na to szans gdyż przebywam za granicą a podczas urlopu miesięcznego raczej się nie uda, a zważywszy na to jak firma budowlana wybudowała mojej siostrze dom, to ręce opadają...(oczywiście nie generalizuje bo wiem że fachowe firmy też są, po prostu do kilku z mojej okolicy mam zastrzeżenia a raczej kiepsko ściągać firmę z innej części Polski ).katastrofa, mnustwo niedociągnięć, a przede wszystkim co najbardziej dla mnie jest śmieszne i infantylne...to na ścianie dł-8m jest 3 cm odchyłu....masakra. I po prostu miałem budować sam. Siedzę w temacie. Wraz z bratem wybudowaliśmy jego dom od a do z i jest git
    A teraz do tematu- moje pytanie brzmi czy budynek z Płyty warstwowej o wymiarach 15x9m oraz wys. w kalenicy dachu dwuspadowym to ok 6m,(to się okaże jak dostanę warunki zabudowy, chciałbym dach o ok 20°kącie nachylenia zważywszy właśnie na koszty ogrzewania) będę mógł efektywnie i w rozsądnych pieniądzach ogrzewać panelami grzewczymi na podczerwień? Wydaje mi się że to będzie dobre rozwiązanie gdyż panel to nie ściana z betonu która najpierw muszę nagrzać i tam ucieka mnóstwo ciepła i grzanie jest mało efektowne. Ma ktoś może jakieś doświadczenia? Pozdrawiam !

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    e2rduo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał e2rduo Zobacz post
    Witam. Aktualnie jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności, tj uzyskanie pozwolenia na budowę oraz uzyskanie warunków zabudowy. Wszystko się tworzy, dostałem nieoficjalna wiadomość że wszytko przebiega zgodnie z moimi oczekiwaniami.
    Jest teraz jeden problem z czego budować. W pierwszej fazie zdecydowany byłem na tradycyjny beton komórkowy oraz drewnianą więźba dachową. Lech teraz stwierdziłem że chyba lepszym rozwiązaniem będzie budynek z Płyty warstwowej zarówno ściany jak i dach. Rejon- Podkarpackie. Wstępnie nawet kontaktowałem się z jedną z firm w sprawie orientacyjnej wyceny. I wygląda to atrakcyjnie. Skusiło mnie to , że nie muszę sam budować (bo takie były plany) i w najbliższych 2latach nie mam na to szans gdyż przebywam za granicą a podczas urlopu miesięcznego raczej się nie uda, a zważywszy na to jak firma budowlana wybudowała mojej siostrze dom, to ręce opadają...(oczywiście nie generalizuje bo wiem że fachowe firmy też są, po prostu do kilku z mojej okolicy mam zastrzeżenia a raczej kiepsko ściągać firmę z innej części Polski ).katastrofa, mnustwo niedociągnięć, a przede wszystkim co najbardziej dla mnie jest śmieszne i infantylne...to na ścianie dł-8m jest 3 cm odchyłu....masakra. I po prostu miałem budować sam. Siedzę w temacie. Wraz z bratem wybudowaliśmy jego dom od a do z i jest git
    A teraz do tematu- moje pytanie brzmi czy budynek z Płyty warstwowej o wymiarach 15x9m oraz wys. w kalenicy dachu dwuspadowym to ok 6m,(to się okaże jak dostanę warunki zabudowy, chciałbym dach o ok 20°kącie nachylenia zważywszy właśnie na koszty ogrzewania) będę mógł efektywnie i w rozsądnych pieniądzach ogrzewać panelami grzewczymi na podczerwień? Wydaje mi się że to będzie dobre rozwiązanie gdyż panel to nie ściana z betonu która najpierw muszę nagrzać i tam ucieka mnóstwo ciepła i grzanie jest mało efektowne. Ma ktoś może jakieś doświadczenia? Pozdrawiam !
    ktoś podpowie ?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Budowanie z płyt warstwowych warsztatu to bardzo dobry pomysł. Mała masa budynku pozwoli go szybko ogrzać w okresie pracy w warsztacie, a w nocy zaprzestać lub zmniejszyć ogrzewanie. Panele na podczerwień zasilane elektrycznie będą drogim w eksploatacji ogrzewaniem z racji taryfy grupy "C" dla działalności gospodarczej. Lepiej chyba zastosować coś nadmuchowego, zasilanego przepracowanym olejem, albo aby było ekologicznie klimatyzatorami z funkcją grzania. Te ostatnie posiadają funkcję włączania/wyłączania o określonej, zadanej przez użytkownika godzinie.

    W Gorlicach masz producenta płyt warstwowych.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    e2rduo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    32

    Domyślnie

    dziękuję za Odpowiedź. Na budynek z Płyty jestem już zdecydowany. Po prostu w środku wymuruje kotłownie oraz toaletę z bloczków betonowych. I zastosuje właśnie kocioł oraz nadmuchowe

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Murowanie w środku bym odpuścil na rzecz płyt g-k.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    e2rduo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    32

    Domyślnie

    Czyli lepiej stelarz i płytę? Dla tego myslalem o murowanie, aby wykorzystać strop nad pomieszczeniami na schowek/skladzik.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony