dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie Przecięcie membrany pod kominek

    Witam,

    Mam taki problem, mam już zamontowane blachę w dachu a w niej kominek wentylacyjny. Potrzebuje przeciąć od dołu membranę, żeby się do niego dostać. Jak to zrobic poprawnie, aby pożniej nie mieć problemu ze sciekającą woda na poddasze z membrany. Raczej juz nie dam rady zamontować rynnienki nad nim w membranie, mało miejsca i membrany Myślałem o czymś takim, ale nie wiem, czy to się sprawdza. Nie będzie przez to przechodziła woda?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pierścienie.JPG
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	387419

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Nie macie zadnych pomyłsów jak to zrobic?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Można było by to złożyć i dodatkowo uszczelnić silikonem, myślę, że zmniejszyło by to zdecydowanie obawy, że będzie przeciekać.

  4. #4

    Domyślnie

    no przecież na rysunkach zamieszczonych w pierwszym poście, jest to dokładnie wyjaśnione, juz prościej chyba sie nie da.


  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Wiem, że to jest proste, ale moje pytanie, czy to jest dobre? Czy woda przez to nie przecieka? Czy może ktoś to już stosował?
    A jak się zapatrujecie jeszcze na taki wynalazek przy montażu kominka wentylacyjnego, aby uniknąć skraplania się pary wodnej w zimnym miejscu....

    http://wirowent.pl/?150,pl_skraplacz...wem-kondensatu

    Można by takie zamontować i może to uniknie skraplania się..... co o tym sądzicie?
    Ewentualnie w którym miejscu by można to zamontować ... zaraz nie daleko kominka, zaraz niedaleko kratki wentylacyjnej?
    Ostatnio edytowane przez Gwidon1983 ; 27-04-2017 o 14:48

  6. #6

    Domyślnie

    dobre, ja takie cos mam przy kominku wentylacyjnym i nic nie cieknie. z tym, ze ja mam dachówkę i membranę.

    oczywiscie membrana musi byc przyklejona do tego pierscienia jakims silikonem lub kitem dekarskim


  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    A co sądzisz o tym skraplaczu? Warto takie coś zastosować?

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Mam wrażenie że ktoś tu dzieli włos na czworo..
    Darek B

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwidon1983 Zobacz post
    A co sądzisz o tym skraplaczu? Warto takie coś zastosować?

    nie wiem, ja nie mam czegos takiego, ale kominek mam ocieplany fabrycznie. jeszcze nie używam, wiec nie wiem czy jest to potrzebne czy nie.


  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwidon1983 Zobacz post
    Witam,

    Mam taki problem, mam już zamontowane blachę w dachu a w niej kominek wentylacyjny. Potrzebuje przeciąć od dołu membranę, żeby się do niego dostać. Jak to zrobic poprawnie, aby pożniej nie mieć problemu ze sciekającą woda na poddasze z membrany. Raczej juz nie dam rady zamontować rynnienki nad nim w membranie, mało miejsca i membrany Myślałem o czymś takim, ale nie wiem, czy to się sprawdza. Nie będzie przez to przechodziła woda?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pierścienie.JPG
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	387419
    Chyba żartujesz?.. W rysunku pokazałeś zamontowanie przejścia w membranie dostępne od góry i dołu, ale pytasz jak to zrobić tylko od dołu 'mam już zamontowane...'. Poproś o to wszystko gościa, który zdecydował o niezapowiadaną wentylację w twoim gotowym poszyciu dachu, może rozczuli się...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony