dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbutawryja

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wódka
    Kod pocztowy
    44-543
    Posty
    5

    Domyślnie Betonowy dach, jak najlepiej zamontować rynny?

    powoli przymierzam się do wymiany rynien ale jeszcze nie wiem jak się za to zabrać. mam płaski, stary betonowy dach i poprzednie rynny były przymocowane na pojedynczych belkach które co parę metrów były wmurowane w dach i przykryte papą. takie rozwiązanie chyba nie jest najlepsze. a czy można haki wiercić bezpośrednio do betonu? czy lepiej np przywiercić deskę do spadu dachu, pod dachem na całej długości i do niej przymocować rynny. dach odstaje od ściany jakieś 35cm więc chyba za daleko żeby deskę umieśić na ścianie.mam nadzieję że ktoś mi objaśni w jaki sposób to najlepiej zrobić i w jakie elementy bym musiał się wyposażyć? jeśli deska by była pod dachem to wystarczą krótkie haki których nie trzeba wyginać i bezpośrednio wiercić je do deski? cała filozofia?

    Pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbutawryja

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wódka
    Kod pocztowy
    44-543
    Posty
    5

    Domyślnie

    Podbijam temat. Nikt nie montował rynien na betonowym dachu?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Można wiercić z góry ,można od czoła. Wszystko zależy w jakim stanie jest beton. Może trzeba go wzmocnić, może dać deskę czołową. Daj zdjęcia. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbutawryja Zobacz post
    powoli przymierzam się do wymiany rynien ale jeszcze nie wiem jak się za to zabrać. mam płaski, stary betonowy dach i poprzednie rynny były przymocowane na pojedynczych belkach które co parę metrów były wmurowane w dach i przykryte papą. takie rozwiązanie chyba nie jest najlepsze. a czy można haki wiercić bezpośrednio do betonu? czy lepiej np przywiercić deskę do spadu dachu, pod dachem na całej długości i do niej przymocować rynny. dach odstaje od ściany jakieś 35cm więc chyba za daleko żeby deskę umieśić na ścianie.mam nadzieję że ktoś mi objaśni w jaki sposób to najlepiej zrobić i w jakie elementy bym musiał się wyposażyć? jeśli deska by była pod dachem to wystarczą krótkie haki których nie trzeba wyginać i bezpośrednio wiercić je do deski? cała filozofia?

    Pozdrawiam
    Poprzedni koment pisałem 20 minut.
    Twór jest nawet bardziej rozległy, także nikt chyba z branży nie zarabia tyle na 0,5 godz. żeby to opisywać. Rozdziel pytanie na wątki, poszukaj sam w google do sprecyzowania...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony