dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    danio85

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kowala
    Kod pocztowy
    26-624
    Posty
    5

    Domyślnie Przeciekający dach - membrana do wymiany?

    Witam
    Siedem lat temu pokryłem dach membraną i blachodachówką. Ze względu na brak finansów podbitke wykonałem 4 lata później. Przez ten okres membrane męczyło słońce i ptaki robiące w elewacji i na poddaszu gniazda.
    Rok temu rozpoczęły pojawiać się na elewacji plamy po deszczu. Po częściowym uszczelnieniu dachu zacieki trochę znikły.
    Po tegorocznych deszczach ponownie pojawiły się plamy. Po odkręceniu podbitki okazało się że membrana przecieka.

    Tu moje pytanie jak ta sytuacje naprawić?
    Czy prawidłowe będzie zdjęcie blachy, położenie na łatach kolejnej membrany i przykrycie nową blachą?

    Wymiana membrany to tak jakby budowa całego dachu od nowa. Choć po tej historii to już nie wierze tym membranom. Wolałbym odeskowywać dach pokryć papą i przykryć nową blachą. Choć to wszystko duże koszty.
    Z deskowaniem jest też taki problem że pozmieniają się wszystkie długości, rynny będą za nisko, wiatrowa za krótka.
    Czy ta się to jakoś sensownie naprawić ?
    Prosze o pomoc.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał danio85 Zobacz post
    Witam
    Siedem lat temu pokryłem dach membraną i blachodachówką. Ze względu na brak finansów podbitke wykonałem 4 lata później. Przez ten okres membrane męczyło słońce i ptaki robiące w elewacji i na poddaszu gniazda.
    Rok temu rozpoczęły pojawiać się na elewacji plamy po deszczu. Po częściowym uszczelnieniu dachu zacieki trochę znikły.
    Po tegorocznych deszczach ponownie pojawiły się plamy. Po odkręceniu podbitki okazało się że membrana przecieka.

    Tu moje pytanie jak ta sytuacje naprawić?
    Czy prawidłowe będzie zdjęcie blachy, położenie na łatach kolejnej membrany i przykrycie nową blachą?

    Wymiana membrany to tak jakby budowa całego dachu od nowa. Choć po tej historii to już nie wierze tym membranom. Wolałbym odeskowywać dach pokryć papą i przykryć nową blachą. Choć to wszystko duże koszty.
    Z deskowaniem jest też taki problem że pozmieniają się wszystkie długości, rynny będą za nisko, wiatrowa za krótka.
    Czy ta się to jakoś sensownie naprawić ?
    Prosze o pomoc.
    Pan chyba się myli: zapraszam do wątku o żywotności membran

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    danio85

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kowala
    Kod pocztowy
    26-624
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ten nowy wątek -to czytałem. Nie wynika nic dobrego na korzyść membran.Dlaczego twierdzi Pan że się mylę. Jeśli spływająca woda o membranie przesącza się na dół to chyba coś nie tak z membraną.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Witam
    Czegoś tu nie rozumiem. Do czego służy blacha czy tylko dla ozdoby. Myślę, że masz cieknący dach i tu trzeba szukać dziury a nie w membranie.
    Membrana nie służy jako zapora przeciwdeszczowa, musiałaby być zakończona rynną w celu odprowadzenia wody. Szukaj dziury w dachu.

    Pozdrawiam
    Marek

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Witam
    Czegoś tu nie rozumiem. Do czego służy blacha czy tylko dla ozdoby. Myślę, że masz cieknący dach i tu trzeba szukać dziury a nie w membranie.
    Membrana nie służy jako zapora przeciwdeszczowa, musiałaby być zakończona rynną w celu odprowadzenia wody. Szukaj dziury w dachu.

    Pozdrawiam
    Marek
    Mylisz się chopie . Dach może być dobrze pokryty . Skraplanie. Za szczelność odpowiada krycie wstępne. Jest wyjątek- dachówka na zaprawie. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Mylisz się chopie . Dach może być dobrze pokryty . Skraplanie. Za szczelność odpowiada krycie wstępne. Jest wyjątek- dachówka na zaprawie. Jan
    Czyli membrana odpowiada za szczelność dachu a blacha tylko dla piękności.
    Myślałem, że po to jest dylatacja pomiędzy blachą a membraną żeby się blacha nie pociła i nie było skraplania.
    Czyli kolega wątkotwórca robiąc podbitkę za bardzo zamknął przewietrzanie blachy i mu się woda skrapla na membranie i przez nieszczelności spływa na mury i dlatego zamakają.
    Tylko dlaczego po deszczu, czyżby wtedy występowało intensywne skraplanie do tego stopnia, że zamakają mury.
    Coś tu nie gra zwłaszcza, że jak poprawił uszczelnienie dachu to się trochę poprawiło.

    Dziwne dziwne rzeszy dzieją się w przyrodzie dla mnie niepojęte

    Pozdrawiam
    Marek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony