dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kompi

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-335
    Posty
    1

    Domyślnie Stary betonowy strop w niskim pomieszczeniu podniesienie i zamiana na drewniany

    Witam.
    Niedawno kupiłem stary dom z zamiarem wyremątowania, wymiana dachu ( eternit ) podniesienie scian ( aktualna wysokość pomieszczeń 2.27 ) trochę nisko jak na mój wzrost Wiem że bez konstruktora się nie obejdzie ale najpierw chciałem zasięgnąć języka czy może ktoś miał już taki problem.
    Pytanie czy opłaca sie skuć strop podnieść ściany i położyć nowy strop np. Drewniany.
    Stary strop wykonany jest z około 3 cm betonu potem jest chyba jakaś izolacja z polepy około 5 cm i następnie 7 cm betonu.
    Dodam że poddasze nie bedzie użytkowe. Jestem budowlańcem amatorem więc proszę o wyrozumiałość
    Z góry dziękuje za wszelkie komentarze i porady.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Przeróbka o której wspominasz i opisujesz jest dość poważną ingerencją w konstrukcję budynku więc tak czy inaczej potrzebny będzie kierownik budowy z porządnymi uprawnieniami bez ograniczeń lub projektant - konstruktor który na miejscu określi zakres zmian.
    Pytanie o opłacalność jest chyba jakąś pomyłką bo jeśli chcesz mieć dom funkcjonalny, nie za niski itp. to zmiana jednak jest chyba konieczna.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony