dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Rolety zewnętrzne zamykane od dołu

    Pytanie mam czy spotkał się ktoś z roletami zewnętrznymi zamykanymi od dołu? Jakieś linki? Ewentualnie czy są dużo droższe od standardowych?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Chodzi Ci o zamek w rolecie? Taki na kluczyk jak w sklepach?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Pytanie mam czy spotkał się ktoś z roletami zewnętrznymi zamykanymi od dołu? Jakieś linki? Ewentualnie czy są dużo droższe od standardowych?
    Najprostsze: rygle zabezpieczające. To chyba oferuje każdy producent rolet - np: http://rolety.mycek.eu/cenniki/cenni...-zewnetrznych/ - tam za takie rygle dopłaca się 60 zł za komplet, pzdr

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Chyba że chodzi o zwijanie w dół to tego jeszcze nie widzialam. Istnieją wgl takie rolety?

  5. #5

    Domyślnie

    No rzeczywiście napisałem niekonkretnie. Chodzi mi o zasuwanie rolety od dołu. Czyli jak chcę ją zamknąć to muszę ją podnieść.

    Pewnie się dziwicie jaki jest tego cel. Ano taki, że jak okno jest do podłogi, to w lecie mając jakiś okap jesteśmy chronieni, ale najczęściej słońce wpada nam dołem okna, żeby tego uniknąć właśnie wymyśliłem, że roleta mogłaby być zasuwana od dołu.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    nie ma czegoś takiego ale... zamiast tego możesz zastosować żaluzje fasadowe przygotowane pod takie właśnie rozwiązanie
    Dół jakby otwarty zaś góra zasłonięta
    Mimo wszystko sądzę że to się nie sprawdzi
    Już lepiej markiza. Ma możliwość dowolnego wysuwania tym samym sam regulujesz na ile ma Ci zacienić okna ale też nastąpi to od góry
    Mogą być screeny ale też opuszczają się od góry.
    Temat niestety nie do ogarnięcia w koncepcji jaką sobie wymarzyłeś
    Ostatnio edytowane przez Ok**se ; 25-04-2017 o 09:22

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    No rzeczywiście napisałem niekonkretnie. Chodzi mi o zasuwanie rolety od dołu. Czyli jak chcę ją zamknąć to muszę ją podnieść.
    Nie bardzo sobie wyobrażam skuteczne uszczelnienie skrzynki, żeby tam woda i brud się nie dostawały spływając po pancerzu.

    A skoro chodzi o słońce, to czemu nie wewnętrzna?

  8. #8

    Domyślnie

    Widzę, że ciężko wytłumaczyć do końca słowami, więc popełniłem obrazek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oknoiroleta.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	387492
    po lewej bez rolety, widać, że słońce oświetla wnętrze. Po prawej po podciągnięciu rolety, słońce nie dociera do wnętrza.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie bardzo sobie wyobrażam skuteczne uszczelnienie skrzynki, żeby tam woda i brud się nie dostawały spływając po pancerzu.

    A skoro chodzi o słońce, to czemu nie wewnętrzna?
    No właśnie pytanie, czy przy okapie np. ok. 1m deszcz by się tam dostał, pewnie w niesprzyjających warunkach tak. No wewnętrzna nie ma sensu, bo słońce ma nie ogrzewać wnętrza.

    PS. Czy można zmienić temat wątku?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    wewnętrzna nie ma sensu, bo słońce ma nie ogrzewać wnętrza.
    Jeżeli chodzi o ciepło, a nie o światło, to taniej, pewniej, skuteczniej będzie kupić klimę. Jeszcze zostanie na prąd do niej do końca świata.

    A woda na 100% tam się dostanie, bo przecież mamy nie tylko grawitację, ale też wiatry. W czasie burz nawet bardzo silne - więc sporo wody spłynie razem z brudem po pancerzu (a jak zwinięty to po szybie). Napada i zawieje śniegu. Jak okna do samego dołu, to i odbite przez krople błotko poleci. A niech ktoś jeszcze myjką ciśnieniową elewację umyje... O ile mogę sobie wyobrazić zrobienie tam jakiegoś drenażu, żeby woda przeleciała, to błoto i brudy się będą zbierały.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    PS. Czy można zmienić temat wątku?
    Można, na jaki?

    A w temacie: użytkuję w garazu tego typu szafę - drzwi roletowe chowają się w dolnej części, tzn chowały.. bo dawno się zepsuło. Regał ma na dole skrzynkę ok 20-30cm zarezerwowane na pancerz. Próbowałem otwierać, ale jedyne co wyszło to mnóstwo zanieczyszczeń.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tak sie zastanawiam czy wogole jest mozliwe wysuwanie pancerza przez silnik w gore.
    Tu zupelnie inne sily dzialaja na pancerz.
    Nie ma w skrzunce elementow ktore pozwolilyby pancerzowi sie rozwiajac. Predzej pancerz wypelni najpierw skrzynke niz zacznie wychodzic po prowadnicach do gory
    A jak juz sie rozwinie w skrzynce to zapewne sie w niej zaklinuje
    Sorry ale z lekka poroniony pomysl.
    Musisz szukac innych rozwiązań jak juz wspomniane

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Tak sie zastanawiam czy wogole jest mozliwe wysuwanie pancerza przez silnik w gore.
    Tu zupelnie inne sily dzialaja na pancerz.
    Jest to mozliwe, przy pomocy ukladu linek w prowadnicach da sie to zrobic, sam kiedys to naprawialem. W niemczech stosowane do zaciemniania okien ze skosami (Trapezow)

    https://www.youtube.com/watch?v=MYVqdMhvmIE

    i jest jeszcze drogi patent z dodatkowym slimakiem w boczku i specjalnymi wieszakami, widac dokladnie od 2,5 minuty

    https://www.youtube.com/watch?v=v1odBy9CPIE

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie przekonuje mnie to mimo wszystko

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaca509 Zobacz post
    Jest to mozliwe, przy pomocy ukladu linek w prowadnicach da sie to zrobic, sam kiedys to naprawialem. W niemczech stosowane do zaciemniania okien ze skosami (Trapezow)

    https://www.youtube.com/watch?v=MYVqdMhvmIE

    i jest jeszcze drogi patent z dodatkowym slimakiem w boczku i specjalnymi wieszakami, widac dokladnie od 2,5 minuty

    https://www.youtube.com/watch?v=v1odBy9CPIE
    Fajne to to, tylko cena pewnie skutecznie mnie zniechęci. Po ile?

  15. #15

    Domyślnie

    Pewnie markizy Fakro na upartego można zamontować tak by były zamykane od dołu. Montaż jest prosty, więc nie powinno być problemu z odwróceniem elementów. No ale to trochę inny produkt niż roleta. Ma chronić przede wszystkim przed nagrzewaniem się pomieszczenia, ale światło już wpuszczać.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Są takie rolety Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cien.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	389525
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał setla Zobacz post
    Są takie rolety
    Ok a ile kosztują mniej więcej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony