dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Mój dom stoi na geodezyjnie na 4 działkach i też tak je kupowałam warunek dom lub chociaż taras muszą zajmować wszystkie 4 , gdyby choć jedna została niezabudowana mimo jednego właściciela jest traktowana jako osobna nieruchomość i trzeba zachować przepisowe odległości od granicy.Nie trzeba scalać działek pod budowę domu.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm czyli jeśli będę chciał postawić dom na działkach 1A i 1B, (wjazd od północy) to wtedy działki 2A i 2B będą niezabudowane i do nich będę musiał zachować odległości?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Hmm czyli jeśli będę chciał postawić dom na działkach 1A i 1B, (wjazd od północy) to wtedy działki 2A i 2B będą niezabudowane i do nich będę musiał zachować odległości?
    Wtedy tak, albo scalenie działek,Sąsiad taras wybudował 10 cm na drugiej działce dokładnie róg tarasu taki kilkucentymetrowy trójkąt,aby obejść przepisy.

    Ale jeśli chcesz na 1a i 1 b to stawiając dom bliżej drogi od strony tej na górze te 4m od boków 2a i 2b nie powinno przeszkadzać, istotnym jest jak przepisy regulują linię zabudowy u mnie jest dla wszystkich sąsiadów 6m i jest nieprzekraczalna wszystkie domy stoją właśnie te 6 m od drogi.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli musiałbym sobie sam wstępnie rozplanować co i jak i zobaczyć czy zmieszczę się z wymiarami. A jeszcze mam takie pytanie. Działek jeszcze nie mogę kupić bo właściciel czeka aż gmina odkupi od niego jakiś kawałek działki na drogę. Działki niby już są podzielone ale jeszcze nie ma ich w geoportalu i nie wiem czy dopiero po wykupie ziemi na drogę ten podział będzie oficjalnie zatwierdzony. Podobają mi się też działki bliższe drogi ale są mniejsze, a ja chcę kupić duże działki. Właściciel wie o tym i kiedyś zaproponował mi że zapyta się czy jest jeszcze możliwość przesunąć linię u geodety, czyli jakby zamienić granice działek - te z przodu dać na tył (działek ma w sumie 10, ja chcę kupić 4). Czy to jest w ogóle jeszcze możliwe czy już raczej za późno?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Czy są w geoportalu czy nie nie ma znaczenia tylko wyrys i wypis z rejestru gruntów jest podstawą do aktualnego stanu prawnego.

    Decyzja podziałowa są jakby dwie wstępna i uprawomocniona do tego po drodze powiadomienie stron i okazanie nowych granic.

    Jeśli działka jest w trakcie podziału to raczej nie da się w tej chwili zmieniać u mnie tak było wydzielałam działkę z większej i aby móc wydzielić kolejną musiałam czekać na uprawomocnienie pierwszego podziału aby zacząć drugi.Zapytać można geodetę lub w urzędzie.

    Co do drogi musi być na mapie aby zrobić podział każda nowo powstała działka musi mieć dojazd, może być prywatna wtedy sprzedaje się udział a czy i kiedy gmina kupi to pytanie do gminy.

    Z tego co piszesz to wszystko zajmie dużo czasu do zakupu jeśli Ci zależy niech sprzedawca podzieli działki tak jak Ci pasuje np na dwie no i sprawdź w MPZP co i wktórym miejscu działki możesz postawić.

    Nie znam przypadku podziału trwającego krócej niż 3 mce normalnie to 6mcy a często dłużej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony