dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie Czy tylko ja widzę problem z tymi oknami?

    Dzień dobry,

    Mam następujący projekt stolarki okiennej wykonanej z PCV (załączone obrazki poniżej) - mogę przepisać wymiary okien i opis, jeśli obrazki są nieczytelne:









    Wydaje mi się, że te okna są po prostu za duże, aby je wykonać z PCV, zgadza się? Szczególnie chodzi mi o okna O1, O4, O5ab, O6, O9, O12 i O13ab (które ma podane złe wymiary otworu okiennego przy okazji). Czy można to jakoś przeskoczyć, podzielić te okna, aby były bardziej "wymiarowe"? Niestety, projekt już złożony, a ja nie spojrzałem na te okna wcześniej.

    Gdybym się zdecydował na profile z aluminium to wtedy w zasadzie nie ma większych ograniczeń co do wielkości?

    Dzięki.

    Bartek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Na telefonie nie widze rozmiarow, ale to ze projekt zlozony to nic nie szkodzi, rozmiar okna zmieniasz pozniej na podpis kierowbika
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    01 jest tylko dość duże. Reszta jest nieotwierana lub przesuwna więc nie ma problemu

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież jest za duża wysokość okien. Wątpie że jakiś producent podejmie się wykonania ak wysokich okien PCV, no chyba że będą też dodatkowo dzielone.
    Takie okna to już dewniano-aluminiowe chyba.

    U mnie w projekcie mimo że okna był niższe (chyba 220cm wysokośc) były drewniano-aluminiowe
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przecież jest za duża wysokość okien. Wątpie że jakiś producent podejmie się wykonania ak wysokich okien PCV, no chyba że będą też dodatkowo dzielone.
    Takie okna to już dewniano-aluminiowe chyba.

    U mnie w projekcie mimo że okna był niższe (chyba 220cm wysokośc) były drewniano-aluminiowe
    Wydaje mi się, że wystarczyłoby zastosować grubszy pakiet.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    No właśnie, dwóch sprzedawców mi już odpisało, że się nie podejmą, a dodatkowym problemem jest to, że okna nie są białe tylko w kolorze "złoty dąb". No cóż, nic tylko skontaktować się z architektem i wprowadzić jakieś zmiany. Generalnie z tego co mi odpisali to wysokość okna PCV to 240 cm, a ja mam 270 cm.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Albo aluminium albo nadświetle albo wszędzie obniżyć nadproża póki dom nie postawiony

  8. #8

    Domyślnie

    200 x 200, 200 x 150, 200 x 175 w jednej parceli ... ciekawe jak i ciekawe skąd ? Ja mam problem z wymiarem 150 x 150 bo niewielu producentów się podejmuje zrobienia takiego okna bez podziału. Tzn zrobić zrobią ale gwarancji nie chcą dać że się nic nie stanie po kilku latach, że nie opadną, albo że zamykać się będą prawidłowo. Tak więc te okna to masz wielkie. Zwłaszcza jak się da pakiet 3 szybowy to takie okno waży sporo, no i jak je otworzyć na pokój takie rozwierno-uchylne, jak połać będzie miała 2 metry. Możesz zostawić wymiary ale podzielić na kwatery.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Ja mam problem z wymiarem 150 x 150 bo niewielu producentów się podejmuje zrobienia takiego okna bez podziału. Tzn zrobić zrobią ale gwarancji nie chcą dać że się nic nie stanie po kilku latach, że nie opadną, albo że zamykać się będą prawidłowo.
    Od 3 lat mam dokładnie takie okno z pakietem 3-szybowym, ale ramy drewniane (Stolbud). Bez jakichkolwiek problemów..

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Digital spróbuj jeszcze u Mielczarka w Zduńskiej Woli. U nich brałem okna 250 plus doświetle (łącznie wys. 335), ale nie wiem czy czasem większego nie proponowali, tylko wizualnie doświetle by "ginęlo". Polecam uderzyć do Maćka Fidlera, siedzi u nich na części aluminiowej ale PCV przy okazji też się u nas zajmował.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Dzięki, odezwę się do nich i zobaczymy co się da wymyślić.

  12. #12

    Domyślnie

    Stolarkę jakaś sierota rysowała nie architekt, okna PCV i w wyposażeniu "przekładki termiczne". Zapytaj co to takiego. Niezależnie od materiału niewykonalne są okna jednoskrzydłowe otwierane lub rozwierno-uchylne o szerokości 200 cm a masz ich kilka, nie chodzi o profil tylko o wyrywanie zawiasów. HST w PCV 270 wysokie w kolorze jeśli ktoś powie że wykona to mu grzecznie podziękuj i szukaj rozsądniejszych producentów, PSK tak samo.

  13. #13

    Domyślnie

    Kemotxb polecam spróbować w Vetrexie. Dostaniesz z automatu 2 rozwórkę do takiego okna i po dobrym zamontowaniu będzie działać prawidłowo.

  14. #14

    Domyślnie

    Takie duże okna w całości fajnie wyglądają i z zewnątrz i od wewnątrz bo dają poczucie przestrzeni, światło wpada bez przeszkód, ale zdecydowałem że jednak dam dzielone 1/3 do 2/3 bo ja lubię mieć otwarte okno a taka duża połać to już problem. Poza tym wychodzą taniej niż te w całości i można kupić wszędzie
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdarzało mi się robić duże okna w drewnie. I co z tego, że teoretycznie są uchylane i niby można je położyć do umycia, jak ta operacja wymaga trzech - czterech par rąk i to nie byle jakich.
    Wysokości tych okien w PCW to chory wymysł autora projektu,.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony