dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekkkoniu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Świerklaniec
    Kod pocztowy
    42-622
    Posty
    4

    Domyślnie Izolacja strychu.

    Witam.Kupiłem dom z ocieplonym stropem wełną.Pod wełną jest izolacja paro przepuszczalna.Czy ocieplając dodatkowo dach wełną muszę również położyć izolację paro przepuszczalną ?
    Pozdrawiam
    Marek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkkoniu Zobacz post
    Witam.Kupiłem dom z ocieplonym stropem wełną.Pod wełną jest izolacja paro przepuszczalna.Czy ocieplając dodatkowo dach wełną muszę również położyć izolację paro przepuszczalną ?
    Pozdrawiam
    Marek
    Zdefiniuje "pod wełną".
    Narusuj lub wytłumacz konstrukcję przegród, stropu, dachu z uwzględnieniem szczelin wentylacyjnych.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekkkoniu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Świerklaniec
    Kod pocztowy
    42-622
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sufit z płyty gipsowej następnie folia paro przepuszczalna potem wełna 30 cm.To jest strop. Dach to dachówka ceramiczna, przestrzeń wetylacyjna, membrana dachowa i wełna.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkkoniu Zobacz post
    Sufit z płyty gipsowej następnie folia paro przepuszczalna potem wełna 30 cm.To jest strop. Dach to dachówka ceramiczna, przestrzeń wetylacyjna, membrana dachowa i wełna.
    No i błąd w sztuce. Tam powinna być folia paroizolacyjna żeby do wełny wchodziło jak najmniej wilgoci z pomieszczenia. Jeśli nad wełna jest nieogrzewane pomieszczenie, to górna część wełny możę być bardzo zimna i ta wilgoć się skropli - leje Ci się woda w wełnie. W sytuacji ekstemalnej leje się po karton gipsie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Może kolega pomylił nazwę folii jednej z drugą???
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekkkoniu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Świerklaniec
    Kod pocztowy
    42-622
    Posty
    4

    Domyślnie

    Błędu w sztuce nie ma bo dom stoi 10 lat tylko błąd w nazewnictwie bo nie jestem fachowcem.Nic się nie leje tylko położyłem wełnę pod dachem żeby w zimie było cieplej a latem chłodniej.Pytam czy mam położyć taką samą folię pod wełnę pod dachem jak jest pod wełną na stropie.Strych jest pomieszczeniem magazynowym nie mieszkalnym.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie trzeba nic dawać, przypilnuj tylko by między wełną a membraną była szczelina wentylacyjna. Jakieś 3-5cm
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkkoniu Zobacz post
    Błędu w sztuce nie ma bo dom stoi 10 lat tylko błąd w nazewnictwie bo nie jestem fachowcem.Nic się nie leje tylko położyłem wełnę pod dachem żeby w zimie było cieplej a latem chłodniej.Pytam czy mam położyć taką samą folię pod wełnę pod dachem jak jest pod wełną na stropie.Strych jest pomieszczeniem magazynowym nie mieszkalnym.
    Nie wiem co mam Ci odpowiedzieć bo nie wiem jak to w końcu jest folia.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekkkoniu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Świerklaniec
    Kod pocztowy
    42-622
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony