dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie montaż parapetów wewnętrznych - podcięcia

    Witam
    Czy montując parapety z konglomeratu na ciepłych parapetach przed tynkami robi się podcięcia w murze (pustak), aby wsunąć parapet ?
    Jeżeli warto robić takie podcięcia to jak głęboko?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    To tylko kwestia Twego poczucia estetyki
    Można
    Nie trzeba.
    Twoj wybor

  3. #3

    Domyślnie

    Zazwyczaj robi nie ale nie jakoś specjalnie głęboko. Ja najczęściej do szerokości okna dokładam po 3 cm na stronę ale są tacy klienci co chcą i po 10 cm. Kwestia gustu.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli mechanicznie to nic nie poprawia? np nie chroni tynku przed pękaniem?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie ma żadnego wpływu
    Chyba ze parapet jest do czola okna i zle zamontowany

  6. #6

    Domyślnie

    Czy ciepły parapet determinuje określoną grubość parapetu? Wziąłem do wyceny 3cm grubości - czy dobrze?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Determinuje

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli sprzedawca powinien mnie oświecić jaką mam wziąć grubość, czy jak podaję 3cm to sprzedawca dobiera ciepły parapet?
    Jeżeli jest jakaś typowa wartość grubości parapetu kompatybilnego z ciepłym parapetem to ile to jest?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Najczesciej 2 cm
    Przy innym trzeba zaznaczyc jaki cieply parapet nalezy wykonac

  10. #10

    Domyślnie

    A wg mnie najczęściej 3 cm

  11. #11

    Domyślnie

    Kiedy robi się te podcięcia jeżeli w grę wchodzi kształtka ciepłego parapetu? Przed przyklejeniem ciepłego parapetu czy po montażu okna?

  12. #12

    Domyślnie

    Jak masz ciepły montaż to robiłbym po montażu okien. Tylko pod warunkiem, ze montując ładnie to wykonają w pobliżu przyszłych parapetów, tak żeby nie trzeba niszczyć taśm.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Parapety o grubości 2cm praktycznie nie wstawiam. Niemal zawsze 3cm. I do kształtki 3cm da się bez problemu wstawić parapet 2cm, a do podkładu przygotowanego na parapet 2cm zamontowanie grubszego oznacza cięcie styroduru. Da się. Tylko po co?
    Aha - są jeszcze inne parapety- np. 2,5cm oraz znacznie mniej spotykane - 4cm i więcej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    By dobrze to wszystkonzrobic juz przed pomiarem okien trzeba wiedziec jakie parapety sie chce.
    I zamawia sie tzw ciepły parapet pod planowane parapety.
    Lepiej zamowic wyzszy bo z tego mozna wybrnac bez wiekszych kłopotów
    Owszem mozna pozniej szlifowac ale jak wspomnial Fin - po co ?
    Najczesciej montowane sa. parapety 3 cm ale tu trzeba uwazac by nie zamowic ksztaltek 3 cm bo ten wymiar uwzglednia takze czesc wchodzaca w profil i zamiast 3 pod oscieznica mamy 2.5
    Po prostu trzeba uwazac co sie zamawia

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    ja się zastanawiam czy w ogole robić podcięcia na boki. Szkoda mi bruzdować tynki i niszczysz kątowniki. Też mam ciepłe podkłady.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Mozesz podciac sam parapet

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    I bedzie luka miedzy murem a parapetem... raczej nie chce.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    I bedzie luka miedzy murem a parapetem... raczej nie chce.
    ja mam podcięty parapet - stolarz dopasowywał na budowie - dużej luki nie ma, reszta została wypełniona silikonem. wygląda całkiem nieźle.

  19. #19

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie podcięcia w murze przy montażu wewnętrznych parapetów. Jestem jeszcze przed montażem okien. Wykucie w murze pod parapety spowoduje wycięcie w tym miejscu taśmy od szczelnego montażu - przejmować się tym czy nie, coś z tym później zrobić, zabezpieczyć? Nie mam ciepłych parapetów a więc taśma będzie również przy dolnej ramie okna, ale przerwana w miejscach wkucia w murze.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Piszesz o podkuwaniu boków ściany tak aby parapet wszedł w ścianę, czy przewidujesz że będziesz miał za mało miejsca na parapet pod oknem ?

    Pierwszą sytuacją raczej się nie przejmuj. Po montażu okien w miejscu wkucia można taśmę przeciąć a następnie po wykonaniu prac można wstawić dociętą łatkę
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-04-2023 o 20:33
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony