dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tom_W

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    1

    Domyślnie Bal klejony BSH 200 czy 240 mm ??

    Zdecydowaliśmy się wstępnie na budowę domu z bala klejonego BSH z poddaszem użytkowym, garaż jednostanowiskowy ok 130 metrow pow użytkowej ?
    czy wybudował ktoś /mieszka w domu z takiego drewna ? zastanawiam się nad grubością bala między 200 a 240 mm - czy wg Was biorąc pod uwagę solidne wykonawstwo, wystarczy 20 cm bez ocieplenia ? Dom ma powstać na pomorzu (ale nie jest narażony na bardzo silne wiatry) Rozważam ogrzewanie nadmuchowe z pompą ciepła powietrze-powierze... Proszę o rady, opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    niedawno też miałem taki dylemat, zdecydowałem się na bala 20 cm ze względu na koszty, byłem w takich domach i właściciele sobie chwalili
    podstawowa sprawa - wszyscy wcześniej mieszkali w murowanych domach i byli zaskoczeni kosztami ogrzewania co mnie przekonało mimo iż architekci mówią co innego,
    u mnie będzie ogrzewanie gazowe ze względu na koszt instalacji
    ja będę budował w przyszłym roku bo firma z którą zdecydowałem się współpracować ma bardzo dużo pracy
    tak samo miałem z łazienkami na ten rok dobrzy fachowcy nie mają już wolnych terminów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony