dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Przeróbka łazienki, WC i korytarza - jak wszystko upchnąć

    Przymierzamy się do kupna sporego mieszkania, w którym jednak dość beznadziejnie rozwiązano łazienkę i WC - w łazience jest tylko prysznic i umywalka. Dodatkowo, pierwotne miejsce na szafę wnękową przerobiono robiąc z niego kuchenny zachowanek. Sam zachowanek jest ok, ale w efekcie w korytarzu wejściowym jest tylko mała wnęka na kilka kurtek i par butów. Pełnowymiarowej szafy wnękowej brak - a z braku komórki/piwnicy jest to miejsce, potrzebne nie tylko jako "garderoba" (magazyn wszystkiego, co zakłada się na dwór), ale też jako miejsce gdzie trzymam młotki, gwoździe, farby itp.
    Na pierwszym rysunku widać obecny układ.
    Chciałbym mieć oddzielnie wannę i prysznic, oraz sedes w obydwu pomieszczeniach, a także szafę wnękową w korytarzu.
    Do kupna mieszkania dopiero się przymierzamy i nie mam wszystkich wymiarów, ale obecna grubość ścianek to prawdopodobnie 18cm (albo coś koło tego). Wymyśliłem przeróbkę wymagającą wyburzenia i przesunięcia części ścian (i zamiany ich na cieńsze) i przesunięcia wejścia do łazienki.
    Po tej przeróbce wszystko się mieści (no, poza bidetem, na który upierała się żona) ale nie jestem pewien, czy nie będzie za ciasno i jak w magazynie.
    Zerknijcie proszę i podpowiedzcie, czy taki układ może być, czy może coś warto by zmienić, a może macie pomysł na "lepszą" przeróbkę...?

    Aktualny układ (w salonie jest wyjście na balkon - lewy górny róg):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lazienka_WC_ori.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	387519


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uklad_ori.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	387569

    Przeróbka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lazienka_WC_mod.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	387520
    Ostatnio edytowane przez Stevan ; 26-04-2017 o 13:31

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Rozumiem sens przeróbek, ale zastanawia mnie, skąd wzięliście miejsce na powiększenie łazienki... Musieliście zagospodarować korytarz prowadzący do pokoi, a on jest z jednej strony nie do ruszenia, bo ma ścianę nośną... Co jest czym na tym planie, czym jest malutkie pomieszczenie przy pokoju z wykuszem?
    Zachowanek - cudny wyraz, pierwszy raz go słysze/widzę, jaki to region Polski?

  3. #3

    Domyślnie

    Dla ilu osób to mieszkanie? Ilu pokoi potrzebujecie?


    Ostatnio edytowane przez kinka ; 26-04-2017 o 08:25

  4. #4

    Domyślnie

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 355
Rozmiar:  13,5 KB


    Wymiary orientacyjne, nowe ścianki narysowałam o grubości 10cm. Lepiej byłoby standardową szafę zrobić po lewej stronie przedpokoju (jak na propozycjach Kinki) a po prawej zrobić płytszą (ok.40cm) zabudowę równo ze ścianą mniejszej łazienki - szafka na buty/siedzisko lub komoda lub poszerzyć łazienkę z wanną.
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 26-04-2017 o 09:18

  5. #5

    Domyślnie

    joliska - skąd wiesz, że ściana korytarza jest nośna...? Ja założyłem, że w środku nie ma żadnych nośnych.
    To :coś: koło salonu to dawny pokoik otwarty na salon przez poprzednich właścicieli. Zakładam ponowne jego wydzielenie, jak na rysunku poniżej.

    kinka - fajne projekty, ale obydwa zakładają rezygnację z oddzielnego wc i z zachowanka, a wolałbym tego nie robić...
    aha - i sofę stawiasz w świetle drzwi na balkon (nie chciało mi się go rysować, ale właśnie tam jest )

    PS Joliska - chyba Wołyń

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A strop się na czym trzyma skoro tam nośnych ścian nie ma? Nośne najprawdopodobniej sa te grube ściany na rysunku.

  7. #7

    Domyślnie

    Elfir - nośne wg mnie są ściany wyodrębniające mieszkania oraz zewnętrzne. Być może też ściana oddzielająca pokoje po prawej oraz kuchnię od jadalni (chociaż nie na pewno - w ścianie między kuchnią i jadalnią wybite jest np spore okienko "barkowe").
    Te łazienkowe na 99% nośne nie są - widać to na oryginalnym rysunku (pod spodem)
    alicyja - to plan bardzo podobny do mojego, skraca szafę kosztem nieco większej szerokości łazienki oraz minimalnego powiększenia WC. Nie jestem pewien, czy te kilka centymetrów w łazience i WC istotnie coś zmienią, a szafa wyraźnie się jednak skraca. W tym wariancie zostawiłaś też występek muru który jest obramowaniem wejścia do salonu - a ja chcę go wywalić i zrobić przestrzeń otwartą z salonu na korytarz (nie pisałem tego, ale na drugim rysunku w moim pierwszym wpisie to widać).
    To jest kolejny dylemat - po wywaleniu drzwi do salonu i zrobieniu otwartej przestrzeni ściana łazienki "włazi" mi w przestrzeń otwartą. I teraz, czy szafę dociągnąć aż do krawędzi ściany łazienki (jak narysowałaś Ty), czy dociągnąć ją tylko do wysokości ściany oddzielającej kuchnię od salonu (jak narysowałem ja). A może dociągnąć do końca krawędzi ściany łazienki, ale na końcu dać skos...?
    kinka - 4 osoby (na razie...), 4 pokoje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uklad_ori.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	387569
    Ostatnio edytowane przez Stevan ; 26-04-2017 o 11:37

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W twojej propozycji w mini łazience jest prysznic ale nie ma umywalki do umycia rąk. Ale wejść pod prysznic to już sztuka, bo jest bardzo ciasno.
    18 cm na ściany działowe to bardzo dużo (ja mam tej grubości nośne).
    Mnie nie wyszło zmieszczenie tego Może gdyby zwymiarować dokładnie to mieszkanie, to kosztem pokoju dałoby się powiększyć łazienkę?

    Zamiast tego asymetryczna wanna z parawanem prysznicowym:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lazienka_WC_ori.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	387573  

  9. #9

    Domyślnie

    Dlatego twój pierwszy post powinien zawierać wszelkie dane,gdzie pion,okno,balkon i przede wszystkim wymiary inaczej to szkoda czasu na rysowanie w ciemno.

  10. #10

    Domyślnie

    kinka - zmodyfikowałem pierwszy wpis.
    Elfir - słuszna uwaga, nie pomyślałem o szerokości przejścia między sedesem a prysznicem. W tej chwili jest to dokładnie 455/484cm (zależy jak mierzyć - rysunek poniżej).
    Sam nie wiem, czy to wystarczy, czy za mało.
    Można jeszcze przesunąć sedes 5cm bliżej do ściany, wtedy przejście do prysznica będzie miało odpowiednio 480/515cm.
    No i umywalka - teraz jest jakiś mikrus w świetle przejścia, od razu na lewo od drzwi. Po przeróbce faktycznie niespecjalnie jest gdzie ją umieścić (no chyba, że w prysznicu). Można też obrócić sedes o 90stopni - wówczas umywalka spokojnie zmieści się po prawej, zniknie też problem szerokości przejścia.
    Aaale korzystanie z sedesu z nogami w prysznicu byłoby chyba jakieś takie... dziwne :|

    W prysznicu planuję dać albo same kafelki na spód, albo brodzik o wysokości 4cm i szkalne podwójne drzwi - standardowo byłyby otwarte do środka, zwiększając przestrzeń wokół sedesu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lazienka_WC_modwym.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	387587
    Ostatnio edytowane przez Stevan ; 26-04-2017 o 13:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony