dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Teriva nad dobudowywanym Tarasie

    Witam,

    Jestem w trakcie dobudowy tarasu o wymiarach 3,4 x 4,5 m do istniejącego budynku mieszkalnego ( taras przylega do istniejącego budynku węższym wymiarem 3,4 m).
    Aktualnie jest zrobiony fundament oraz wymurowane ściany tarasu.
    Teraz przyszłą kolej na strop i tu mam pewien dylemat:
    Belki stropowe o długości 3,2 m opierają się na ścianach tarasu w około robię wieniec, natomiast co na ścianie budynku mieszkalnego?
    W projekcie mam wieniec na dobudowywanych ścianach, natomiast na ścianie istniejącego budynku nie ma nic, tak jakby przy tej ścianie wszystko miało się oprzeć na belce teriva.
    Czy to jest prawidłowe rozwiązanie, czy nie powinno się robić podciągu lub chociaż wzmocnić belkę teriva wymurowanym/wylanym słupem na środku ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Ściany tarasu chyba są jakoś związane ze ścianą budynku.
    Chyba one przylegają i są prostopadłe do ściany budynku.
    Zamieść może rysunek z projektu bo trudno sobie wyobrazić ten taras ogrodzony ścianami i zadaszony Teriwą.
    Ostatnie belki teriwy, ta przylegająca do ściany oraz ta zewnętrzna muszą być jakoś zaszalowane i po wylaniu nadbetonu stworzą swego rodzaju podciąg.
    Jeśli tak to ma wyglądać to belka przylegająca do ściany powinna być z nią związana, lub jeśli jest związana tylko w miejscu ścian tarasu to oprucz tego na środku zamiast jednego pustaka teriwy umieścił bym zbrojenie od ściany budynku aż do dwóch belek teriwy i zaszalowując zalał betonem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dołączyłem rysunek (zrobiłem na szybko w paintcie) może pomoże.
    Kolor:
    Brązowy ściana budynku mieszkalnego.
    kolor czarny ściany tarasu.
    kolor czerwony belki terivy.
    strzałka oznaczenie miejsca o które mi chodzi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	387623  

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Ściany tarasu oraz środek przyściennej belki raczej związał bym ze ścianą domu poprzez wykucie otworu zaszalowanie od środka, zazbrojenie i wylanie razem z nadbetonem, robiąc coś w rodzaju wieńca.
    Dookoła stropu na ścianach będą prawdopodobnie systemowe kształtli L-ki.
    Tak ogólnie to sam taras należało budować razem z budynkiem na poziomie stropu robiąc wieniec dookoła tarasu a nie tylko z 3 stron.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz, zrobię podciąg koło ściany budynku mieszkalnego i będzie ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony