dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Brak ciśnienia w co w budynku wielorodzinnym

    Witam,
    Wprowadziłem się do nowego mieszkania w budynku wielorodzinnym. Musiałem kilka grzejników przestawić w inne miejsce, jeden zaślepić w ścianie i jeden dołożyć. Z instalacji ja i pewnie sporo innych lokatorów spuściło wodę. Wczoraj podłączyłem grzejnik łazienkowy. Odkręciłem zasilanie i odpływ i grzejnik napełnił się do ok. 1/3 i koniec. Odkręciłem odpowietrznik, zeszło trochę powietrza i koniec. Pomyślałem ze zabrakło wody w układzie ale czy w nowym budynku wielorodzinnym nie powinna ona być uzupełniana automatycznie? Ostatecznie dolałem przez korek na górze grzejnika ok 5-6 litrów wody (grzejnik ma ok 2.5 litra) aż zrobiło się pełno. Wszystkie grzejniki (część mam zdemontowanych i zakręconych za zaworach przyłączeniowych) zaczęły grzać. Odpowietrzyłem je. Wróciłem do grzejnika łazienkowego odkręciłem korek i woda ledwo wylatywała z grzejnika ale to w tempie jakby w szklance powoli się menisk robił. Czyli ciśnienie było ledwie minimalne. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. Trochę mnie martwi że coś nie tak zrobiłem. Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze.
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Automatyczne uzupełnianie jest błędem . Instalacja powinna być szczelna . Ale nawet szczelna instalacja nie bedzie pracowała jak użytkownicy będą jej dokuczać . Takie beztroskie postępowanie jak demontaże i montaże grzejników rozregulowują instalację . W konsekwencji lokatorzy zaczynaja odpowietrzać ( bo tylko to słyszeli gdzieś) i mamy pozamiatane .
    Nie wolno wlewać wody do instalacji bez kontroli , to niszczy instalacje.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego automatyczne uzupełnianie odpowiednią wodą jest błędem. Demontaż niestety nieraz jest konieczny w przypadku kładzenia płytek lub burzenia ściany na której jest grzejnik. Ale nie o to mi chodzi. Chciałbym wyjaśnić przyczynę czemu grzejnik w łazience się nie napełnia do końca. A o dziwo po nocy na drugi dzień był ciepły tylko po odkręceniu korka brakowało w nim trochę wody. Sporządziłem schemat. Może on coś wyjaśni. Grzejnik w łazience i ogrzewanie podłogowe dorobiłem sam. Część grzejników mam jeszcze zdemontowanych ale najdalej od obiegu więc chyba nie przeszkadza to w obiegu wody.
    EDIT: Jest błąd w rysunku. Oczywiście powrót w przedpokoju jest podłączony do powrotu a nie do zasilania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grzejniki.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	387622  
    Ostatnio edytowane przez agentwp ; 27-04-2017 o 07:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony