dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Smile Wybór klimatyzatora typu split

    Witam,

    Zastanawiam się nad wyborem klimatyzatora do swojej "salono-sypialni" na ostatnim piętrze budynku jednorodzinnego.

    Mam już wybranego instalatora oraz dogadane ceny. Zostaje jeszcze kwestia wyboru urządzenia. Doszedłem do wniosku, że chcę urządzenie z jonizatorem. Zależy mi na cichej pracy oraz bezawaryjności.

    Na obecną chwilę rozważam:
    LG Deluxe 3,5 kW z WiFii (2017) za 3780 zł.
    Gree U-Crown Premium 3,5 kW za 4650 zł.

    Jednostka zewnętrzna gree jest zauważalnie większa oraz mniej estetyczna w mojej opinii od LG. No i cena 870 zł wyższa... Instalator też mnie namawia na LG twierdząc, że owe jednostki są bardzo ciche oraz, że u niego awarie zdarzają się mega rzadko.

    Na korzyć Gree przemawia dłuższa gwarancja ale i tak okupiona systematycznymi serwisami 2x w roku. Posiada dodatkowo filtr plazmowy (coś jeszcze?). Patrząc po papierach jednostka zewnętrzna powinna być zauważalnie cichsza jeśli chodzi o maksymalne ciśnienie akustyczne, lecz maksymalne nijak może mieć się do praktycznego użytkowania.

    Czy są tu jacy użytkownicy owych modeli?

    Proszę o porady

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wraso

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-043
    Posty
    0

    Domyślnie

    Przez dłuższy okres czasu korzystałem z takiego samego lg. Jeżeli dobrze pamiętam nazwę, klimatyzator włącznie z montażem zamawiałem w firmie Fresh-Klima. Na hałas tego urządzenia nie narzekałem, był dość cichy. Do tego kwestia przeglądów i serwisowania była mało problematyczna, firma w kosztach usługi liczy podwójny przegląd i ewentualny serwis na który udziela gwarancji. Nie miałem okazji sprawdzić jak to będzie wyglądało dokładnie bo urządzenie nie nawalało

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianC902 Zobacz post
    Witam,

    Zastanawiam się nad wyborem klimatyzatora do swojej "salono-sypialni" na ostatnim piętrze budynku jednorodzinnego.

    Mam już wybranego instalatora oraz dogadane ceny. Zostaje jeszcze kwestia wyboru urządzenia. Doszedłem do wniosku, że chcę urządzenie z jonizatorem. Zależy mi na cichej pracy oraz bezawaryjności.

    Na obecną chwilę rozważam:
    LG Deluxe 3,5 kW z WiFii (2017) za 3780 zł.
    Gree U-Crown Premium 3,5 kW za 4650 zł.

    Jednostka zewnętrzna gree jest zauważalnie większa oraz mniej estetyczna w mojej opinii od LG. No i cena 870 zł wyższa... Instalator też mnie namawia na LG twierdząc, że owe jednostki są bardzo ciche oraz, że u niego awarie zdarzają się mega rzadko.

    Na korzyć Gree przemawia dłuższa gwarancja ale i tak okupiona systematycznymi serwisami 2x w roku. Posiada dodatkowo filtr plazmowy (coś jeszcze?). Patrząc po papierach jednostka zewnętrzna powinna być zauważalnie cichsza jeśli chodzi o maksymalne ciśnienie akustyczne, lecz maksymalne nijak może mieć się do praktycznego użytkowania.

    Czy są tu jacy użytkownicy owych modeli?

    Proszę o porady
    Mam i użytkuję splita LG (model w stopce), bardzo ładna jednostka wewnętrzna odchodząca lekko w dół po uruchomieniu, posiada jonizator. Działa bez zarzutów i cicho.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Mam dwa LG inwerterowe, 2,5 i 3,5 kW w obydwu jednostki wewnętrzne są głośne. Posiadają trzy prędkości nadmuchu i taki wiatr zmienny.
    Ten mocniejszy model w biurze. Na najniższym biegu trudno zapomnieć że używa się chłodzenia lub grzania. W innym domu i innym biurze, mam Blaupunkty, nowsze modele od tych LG i są one wewnątrz o niebo cichsze. Najlepiej, przed zakupem usłyszeć na żywo głośność pracy jednostki wewnętrznej.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Mam dwa LG inwerterowe, 2,5 i 3,5 kW w obydwu jednostki wewnętrzne są głośne. Posiadają trzy prędkości nadmuchu i taki wiatr zmienny.
    Ten mocniejszy model w biurze. Na najniższym biegu trudno zapomnieć że używa się chłodzenia lub grzania. W innym domu i innym biurze, mam Blaupunkty, nowsze modele od tych LG i są one wewnątrz o niebo cichsze. Najlepiej, przed zakupem usłyszeć na żywo głośność pracy jednostki wewnętrznej.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Które to modele są takie głośne, bo samo LG nie wiele mówi.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Turcy wyprodukowali ten modelKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LG.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	109,3 KB
ID:	390276

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaktus09

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    96-654
    Posty
    1

    Domyślnie

    A w jaki sposób można usłyszeć przed zakupem?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaktus09 Zobacz post
    A w jaki sposób można usłyszeć przed zakupem?
    Musisz znaleźć kogoś, kto ma i tyle. Innej opcji raczej nie ma.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Turcy wyprodukowali ten modelKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LG.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	109,3 KB
ID:	390276

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mój jest z polskiej dystrybucji, nie pamiętam który kraj produkował ale gdzieś nie daleko, na pewno nie Turcja. Poziom hałasu w Twojej jednostce wewnętrznej to odpowiednio 30-33-35 dB a mojej 24-33-39 a w trybie snu 19 dB. Różnica jak widzisz jest, niby niewielka ale dla uszu wyraźnie zauważalna.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaktus09 Zobacz post
    A w jaki sposób można usłyszeć przed zakupem?
    Jedź do firmy Wienkra, tam włączą ci każdy klimatyzator, który mają w swojej ofercie.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dlawo

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    1

    Domyślnie

    A skąd jest ta firma? U mnie maszyna zaczyna nawalać i przydałby się serwis klimatyzacji warszawa najlepiej by mi odpowiadała. Nie chciałbym dodatkowo płacić za przyjazd takiej firmy z nie wiadomo skąd. A nie chcę też pierwszej lepszej bo jeśli mam za coś zapłacić chcę żeby było dobrze wykonane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony