dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nowicjusz - w którą stronę iść?

    Dzień Dobry!
    Jeszcze 3 tygodnie temu bym nie sądził, że jednak zainteresuje się tematyką wentylacji mechanicznych.

    Razem z narzeczoną wybraliśmy sobie nasz wymarzony projekt domu:
    Dom w srebrzykach (G2)
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m21f2222013fba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok-1-projekt-dom-w-srebrzykach-g2__280.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	387589

    W projekcie mamy standard kominy wentylacyjne.
    Naczytałem się o tych wszystkich plusach i minusach....
    A raczej minusów oprócz pewnie kosztów wentylacji mechanicznej nie znalazłem.

    Z kominka chcemy zrezygnować całkowicie (nie jest nam potrzebny, a chcemy zminimalizować koszty).
    Tym samym wywaliłbym cały komin i zamiast niego zainwestował we wspomnianą mechaniczną wentylacje.

    Z racji tego, ze większość prac chcemy zrobić sami (zapraszam do tematu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...85#post7458585) czy mógłby mi ktoś w skrócie napisać co dokładnie potrzebowałbym do takiej w miare sprawdzonej wentylacji?
    Jakie to są koszty?
    Czy jestem w stanie wykonać sobie sam całość instalacji?
    Czy nawet w łazienkach nie robić wentylacji grawitacyjnej?
    Planuje ogrzewać całość piecem gazowym to może całkowicie zrezygnować z kominów? (do pieca gazowego można rur wyrzucić od raz na zewnątrz garażu).

    Układ pomieszczeń wyglądał będzie mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	387590Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	387591

  2. #2

    Domyślnie

    Na szybko:
    - rekuperator - centralka
    - zawory nawiewne, wywiewne
    - czerpnia i wyrzutnia w formie kratek gdzies na ścianie podbitce.
    - rury PE75, 63 do nawiewników i wywiewników
    - ewentualnie SPIRO z izolacją od czerpnie/wyrzutni do centralki.
    - skrzynki rozprężne.

    Jeśli chodzi o wykonanie, to tak jeśli wszystko sobie kupisz to montaż jesteś w stanie zrobić.
    Inną sprawą jest projekt, żeby było ok.

    Jak zakładasz mechaniczną to wentylujesz cała chatę oprócz kotłowni i garażu. Łazienki też. Nawiew dajesz do pokoi i salonu wywiew w łazienkach i kuchni.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zabamix

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    29

    Domyślnie

    Podepne sie pod temat.
    Ja również rozmyslam nad wentylacją mechaniczna.
    Moj ptojekt to Z210glt rezygnuje z kominka, ogrzewanie gazowe z piecem kondensacyjnym(nie wiem jeszcze czy z komina murowanego tez moge zrezygnować ) .
    Myślałem nad rozlozeniem rur w stropie przed wylaniem? Jakie sa opinie na ten temat?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    W Nowym domu po prostu nie ma innej opcji niż WM. Koszty są mitem. Nie buduj żadnych kominów i już masz kasę na instalację z centralą. Koszt eksploatacji nie będzie większy niż oszczędności na ogrzewaniu. Więc w najgorszym wypadku wychodzisz na zero. Komfort i brak smogu w zimie gratis.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Dzień Dobry!
    Jeszcze 3 tygodnie temu bym nie sądził, że jednak zainteresuje się tematyką wentylacji mechanicznych.

    Razem z narzeczoną wybraliśmy sobie nasz wymarzony projekt domu:
    Dom w srebrzykach (G2)
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m21f2222013fba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok-1-projekt-dom-w-srebrzykach-g2__280.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	387589

    W projekcie mamy standard kominy wentylacyjne.
    Naczytałem się o tych wszystkich plusach i minusach....
    A raczej minusów oprócz pewnie kosztów wentylacji mechanicznej nie znalazłem.

    Z kominka chcemy zrezygnować całkowicie (nie jest nam potrzebny, a chcemy zminimalizować koszty).
    Tym samym wywaliłbym cały komin i zamiast niego zainwestował we wspomnianą mechaniczną wentylacje.

    Z racji tego, ze większość prac chcemy zrobić sami (zapraszam do tematu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...85#post7458585) czy mógłby mi ktoś w skrócie napisać co dokładnie potrzebowałbym do takiej w miare sprawdzonej wentylacji?
    Jakie to są koszty?
    Czy jestem w stanie wykonać sobie sam całość instalacji?
    Czy nawet w łazienkach nie robić wentylacji grawitacyjnej?
    Planuje ogrzewać całość piecem gazowym to może całkowicie zrezygnować z kominów? (do pieca gazowego można rur wyrzucić od raz na zewnątrz garażu).

    Układ pomieszczeń wyglądał będzie mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	387590Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	387591
    Witam,

    Jeżeli zamierza Pan zastosować wentylację mechaniczną, można całkowicie pominąć budowę komina wentylacyjnego. Jedynie musi Pan doprowadzić grawitacyjne kanały wentylacyjne do kotłowni (jeżeli Pan zastosuje ogrzewanie gazowe lub na paliwa stałe) oraz do garażu.
    Zachęcam również do zainteresowania się pompami ciepła. Wedy będzie możliwość pominięcia budowy również komina spalinowego. Sama instalacja wentylacji mechanicznej składa się z centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła zwanej również rekuperatorem. Przeważnie znajduje się ona na poddaszu, a rozkład przewodów wykonuje się bezpośrednio w suficie. Dostępne są specjalne przewody wentylacyjne do tego typu rozwiązania wykonane z tworzyw sztucznych lub ze stali ocynkowanej.
    Marka Buderus posiada w swojej ofercie wysokosprawną centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, wynosząca nawet do 90% i bardzo cicha praca. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...w/rekuperacja/.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony