dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalmisiek

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-979
    Posty
    22

    Domyślnie Grillokominek w altanie i dużo dymu

    Witam wszystkich.

    Tak jak w temacie mam problem z odprowadzeniem dymu z kominka.

    Na działce wybudowałem sobie altanę a w niej wędzarnie z projektu znalezionego w internecie. Co prawda w niej jeszcze nic nie wędziłem ale mam nadzieję że ona będzie dobrze funkcjonować. Do tej wędzarni dobudowałem taki kominek wraz rusztem do grilowania. Idea była taka żeby zrobić sobie ognisko w kominku i piec kiełbaski na ogniu.

    Wygląda to tak: https://images84.fotosik.pl/532/1a71b60194572af5.jpg
    Przepraszam że zdjęcie na serwerze zewnętrznym ale miałem problem z dodaniem zdjęcia tu na forum.

    Palenisko ma rozmiar 60cm x 60cm. Komin to rura fi200. Jako że jest to altana to komina do nieba robić nie chciałem ze względów estetycznych a z tego co wyczytałem to minimum musi być 4m żeby grawitacyjny ciąg się wytworzył. Zastosowałem więc mechaniczny wyciąg czyli wentylator kominowy. Z wentylatorem było dużo lepiej ale i tak dym się wydobywał do środka. Nie wiem czy komin jest zbyt mały żeby odebrał cały dym czy może źle osadzony? Może powinien być komin centralnie nad paleniskiem?

    Podpowiedzcie proszę jakieś rozwiązanie bo już trochę pieniędzy wsadziłem w to i nie chcę na chybił trafił dalej robić bo szkoda mi pieniędzy. Najchętniej jak by był jakiś fachowiec z Krakowa czy okolic który by podjechał i to obejrzał no i doradził co zrobić. Oczywiście zapłacił bym za poradę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Masz tu dwa urządzenia podpięte do jednego komina?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalmisiek

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-979
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz tu dwa urządzenia podpięte do jednego komina?
    Tak dokładnie tylko że ta po prawej stronie wędzarnia jest zatkana żeby był mocniejszy ciąg w kominie nad środkowym kominkiem.

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ale ta altana jest otwarta na świat czy to jakiś rodzaj budynku ze zamkniętymi drzwiami i oknami ? jak te drugie to masz odpowiedź

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalmisiek

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-979
    Posty
    22

    Domyślnie

    Na lato się zdejmuje okiennice i jest otwarta a na zimę się zakłada i można coś w zimie usmażyć. Jeżeli jest zamknięta to niby czemu ma dym wchodzić do środka? Wydaje mi się że to to jest komin żeby dym wyprowadził na zewnątrz. Jeśli chodzi o doprowadzenie tlenu do paleniska to pod paleniskiem jest rura która tlen doprowadza z zewnątrz.

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Budując kominki otwarte dobieramy proporcja; szerokość paleniska X wysokość paleniska X głębokość paleniska >>>> wysokość X przekrój komina .
    To podstawa sztuki budowania poprawnie działającego kominka otwartego .
    Istotne są także inne szczegóły konstrukcji wnętrza paleniska .
    Pisze to jako ZDUN który takie kominki budował od lat 80-tych i działają one nada, co mogę stwierdzić poprzez częste kontakty [ zlecenia ] dzieci danych Klientów .
    Darek B

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalmisiek

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-979
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam Panie Darku. Dziękuje za odpowiedź. Rozmiary paleniska znam u siebie. Szerokość 60cm głębokość 60cm wysokość 180cm. Komin ma fi200. Wysokość komina jest mała bo po 1 jak by to wyglądało a po 2 rurę 4m czy większą by mógł wiatr złamać. Obecnie komin ma koło 3m wysokości. Na to miałem założony wentylator wyciągowy który nie dawał sobie rady. Jak bym mógł prosić o fachową poradę był bym bardzo wdzięczny. Myślę o przebudowie komina tylko nie jestem fachowcem i jaki komin by dał radę z odprowadzenie spalin. Jaki rozmiar komina? Czy komin lepiej będzie usytuować centralnie na środku paleniska czy po boku i rurą skośną doprowadzać spaliny? Ewentualnie jakiej mocy wentylator zastosować do paleniska bo sam komin jako że nie jest wysoki to nie wytworzy ciągu?

    Jutro postaram się zrobić jakiś rysunek techniczny tego paleniska wraz z wymiarami. Za fachową poradę mogę zapłacić bo już na to wydałem dużo pieniędzy i nie chcę znowu wywalić pieniędzy w błoto.
    Ostatnio edytowane przez kowalmisiek ; 28-04-2017 o 14:13

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Proponuje kontakt telefoniczny , jestem do dyspozycji we wtorek od godziny 8.00
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony