dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Obora z lat 60 tych ubytki i pęknięcie

    Witam, mam starą oborę z lat 60 z pustaka chyba żwirowego jest pokryta już blachodachówką. W środku i na zewnątrz występują ubytki (w środku wylizane przez zwierzęta) . Myślałem żeby ją wytynkować ale zastanawiam się jeszcze nad tym aby uzupełnić ubytki i położyć styropian 5 cm . Czy ktoś może doradzić czym uzupełnić ubytki żeby się trzymało. Dodatkowo jest pęknięcie na ścianie szczytowej co nie daje mi spokoju czy jest się czym przejmować?. Dodam że wieniec jest zrobiony od frontu i z tyłu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170418_153047.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	387851  
    Ostatnio edytowane przez DANIEL1111 ; 01-05-2017 o 07:29

  2. #2

    Domyślnie

    Na zdjęciach nic nie widać. Po za tym nikt po zdjęciach nie powie co się dzieje.

    Na teraz możesz przykleić małe kawałki szkła/szyby w miejscach pęknięcia, żeby sprawdzić czy to postępujący problem. Nakładasz szybkę na pęknięcie i kleisz szybkę po obu stronach pęknięcia, ale nie na samym pęknieciu i sprawdzasz czy szybka pękła. Pękła znaczy się pogarsza.



    Są firmy zajmujące się naprawami pęknięć i wzmacnianiem konstrukcji. Można prosić konstruktora o radę i sprawdzenie, który po oględzinach przyklei szybkę, żeby sprawdzić co się dzieje.

  3. #3

    Domyślnie

    A czym najlepiej uzupełnić ubytki takiego pustaka?

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiscie przykleje szkiełka a po jakim czasie będzie można stwierdzić że nic się nie dzieje? Zastanawiam się też czy wtedy nie zastosować takich 3 klamerek naprawczych mury ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL1111 Zobacz post
    Witam, mam starą oborę z lat 60 z pustaka chyba żwirowego jest pokryta już blachodachówką. W środku i na zewnątrz występują ubytki (w środku wylizane przez zwierzęta) . Myślałem żeby ją wytynkować ale zastanawiam się jeszcze nad tym aby uzupełnić ubytki i położyć styropian 5 cm . Czy ktoś może doradzić czym uzupełnić ubytki żeby się trzymało. Dodatkowo jest pęknięcie na ścianie szczytowej co nie daje mi spokoju czy jest się czym przejmować?. Dodam że wieniec jest zrobiony od frontu i z tyłu.
    ... na zdjęciu w ścianie szczytowej nie widać wieńca, jednym słowem nie ma swojej ciągłości ( jak to wieniec ). Pozostało Ci ściągnięcie / powiązanie ze sobą tych ścian np. ściągami sprężającymi, aby te murki nie "powędrowały" sobie każdy w swoją stronę. Proponuje kontakt z projektantem konstrukcji, który dobierze odpowiednie rozwiązanie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.919

    Domyślnie

    Taka hipoteza...
    Woda z rury spustowej wpływa w grunt, grunt osiada a w następstwie osiadania gruntu pęka ściana.

  7. #7

    Domyślnie

    Wiadomo jak kiedyś budowano.... na działce występuje bardzo wysoki poziom wód gruntowych a pozatym jest to 3 klasa ziemi. Skontaktowałem się z konstruktorem, który zalecił zastosowanie klamerek następnie wylać posadzkę w tym ostatnim pomieszczeniu (obecnie jest wylana w 80 % obory oraz otynkować lub po uzupełnieniu ubytków w ścianach obłożyć steropianem.
    Wydaje mi się że już budynek osiadł po tylu latach i dalej już nic się z nim nie będzie działo. No szkoda byłoby zburzyć dobrze że ten wieniec jest z przodu i z tyłu.
    Czy można gdzieś znaleźć takie klamerki lub te elementy to sciągów spręż. po normalnych cenach na allegro lub w sklepach budowlanych?
    Mam nadzieję, że jakoś to uda się ogarnąć
    Ostatnio edytowane przez DANIEL1111 ; 03-05-2017 o 22:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony