dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czy ten schemat ogrzewania podłogowego i grzejnikowego jest poprawny ?

    Dzień dobry,
    z piwnicy budynku obok doprowadzone jest ogrzewanie miejskie. Obecnie na zasilaniu jest ok. 60*C przy przepływie wody ok. 135l. (zimą ok. 95*C) Temperatura powrotu ok. 43*C. Z wymiennika wychodzi zasilanie do mojej piwnicy (ok. 30 m.) I przez piwnicę do góry do grzejników na parter i ogrzewa ok 75 m2 powierzchni, no i powrót przez moją piwnicę do wymiennika w budynku obok. Chciałbym u siebie w piwnicy wpiąć się w zasilanie i powrót robiąc tym samym oddzielną gałąź na ogrzewanie podłogowe, założyć układ mieszający z pompą i puścić rurki na parter i tam dać rozdzielacz na kilka pętli. Powierzchnia do ogrzania to ok. 45 m2. Pompkę, która jest za wymiennikiem przełożyłbym tylko na gałąź ogrzewania grzejnikowego u mnie w piwnicy, a na drugą gałąź dałbym ww. układ mieszający z pompą. Czy taki ww. schemat całości ogrzewania będzie poprawny ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Założenia OK, teraz tylko obilczyć to hydraulicznie, żeby pompy sobie wody nie kradły a potem do roboty.

    Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie jeszcze, czy taki układ mieszający z głowicą termostatyczną na zasilaniu i kapilarą będzie OK. Zasilenie z ciepłą wodą leci przez zawór termostatyczny, następnie przez pompkę od dołu, która jednocześnie pobiera wodę z powrotu podłogówki, potem za pompką kapilara, czujnik temperatury i ciśnienia, dalej bypass, potem zasilenie do rozdzielacza na górną belkę i w poszczególne pętle. Lewa strona Dolnej belki rozdzielacza to powrót podłogówki do piwnicy do dolnej części układu mieszającego wpięte przed bypass. Prawa strona dolnej belki rozdzielacza to powrót do piwnicy w główną rurę powrotu zimnej wody do kotła.
    W załączniku ww. układ mieszający i przykładowe zdjęcie z rozdzielaczem i układem. Tylko zamiast termostatu na rozdzielaczu u mnie byłby na zasilaniu przed pompką. I w moim przypadku układ mieszający w piwnicy, a rozdzielacz w domu.
    Zda to wszystko egzamin ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ukl mieszzajacy.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	387876   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miesza z rozdz.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	387877  
    Ostatnio edytowane przez bn4pn ; 01-05-2017 o 09:35

  3. #3

    Domyślnie

    Nikt nie doradzi ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony